Via de Belgische mailing list kreeg ik dit bericht:
===============================
Today, v2.30.0 of the openstreetmap-carto stylesheet has been rolled
out to the openstreetmap.org servers.
This version includes the following changes:
New wetland rendering, including differentiation based on the wetland key.
Added rendering for amenity=bicycle_parking.
Added icons for historic=monument, amenity=court_house,
amenity=bench, amenity=waste_basket, man_made=hunting_stand,
shop=alcohol, shop=electronics, shop=furniture, shop=gift,
shop=jewelry/jewellery, shop=mobile_phone, shop=optician, shop=shoes,
shop=diy, shop=hardware, and shop=bicycle.
Changed icon for shop=clothes, historic=archaeological_site,
highway=bus_stop, tourism=caravan_site, tourism=motel, power=generator
with generator:source=wind, and man_made=lighthouse.
Added rendering for landuse=greenhouse_horticulture (rendered as
landuse=farmland).
Changed rendering for man_made=cutline
Added name labels to tourism=viewpoint, amenity=post_office,
natural=tree, amenity=bicycle_rental, man_made=mast,
amenity=recycling, amenity=drinking_water, man_made=water_tower,
tourism=picnic_site, leisure=picnic_table, and leisure=slipway,
amenity=car_sharing (operator label) and amenity=atm (operator label).
Added name labels to natural=cliff and man_made=embankment.
Better water halos.
Various bug fixes.
=================================
Dat betekent bv. dat bij voldoende inzoomen er op de standaard kaart meer details zichtbaar worden of er anders uitzien dan voorheen.
Zie hier:
De beroemde Kabouterboom bij Nijmegen. Vroeger alleen te zien met Taglocator (rechts) maar nu dus ook op de standaard kaart (maar daar nog zondere verdere info).
Naar mijn idee hadden die huizen ook niet als historic=monument getagged moeten worden. Meer als historic=yes of historic=house
In de wiki staat dat monument bedoeld is voor iets dat gedenkt. (Beetje krom opgeschreven :P)
Weer eens de bekende spraakverwarring. In het Nederlands wordt monument voor allerlei oude zaken gebruikt, in het Engels meer specifiek voor zaken, die iets gedenken
Voordat deze nieuwe stijl op de site geplaatst werd, werd er op de talk mailing list al een oproep gedaan om de “monumenten” te controleren.
Er werd o.a. ook verwezen naar http://www.historic.place/themes/monuments/, die al een paar jaar proberen de tagging omtrent monumenten te verbeteren.
En verder natuurlijk weer veel discussie over wat nu wel en niet een monument is.
Hi Escada, ja met die lijst in de hand is het duidelijk waarom Brielle zoveel bijzondere monumentale panden kent.
Volgens mij loopt die discussie nog als we er al ooit uitkomen, het werd onduidelijk bij de betreedbaarheid van een monument of memorial. Ik ken monumenten (WWI) die je niet over het hoofd ziet, maar slechts bestaan uit blokken steen zonder betreedbare ruimten ? Maar moeten we wel de Engelstalige begrippen handhaven die ten grondslag liggen aan die ‘probleem’ of de Wiki aanpassen ?
Op verzoek van Hendrikklaas heb ik nu de wallen van Brielle nu consequent met de tandjes naar buiten getagd. Moet het nog even checken. (rendering duurt even)
Vreemd is dat op de OFM de tandjes naar binnen staan als je ze in de mapnik naar buiten zet. Ik dacht eerst even dat het aan m’n etrex 30 lag want die draait ook consequent lane voor fietsers om naar de overkant van de weg.
Wie gaat die monumenten doen in Brielle?
In Dordt zal ik ze weghalen.
Ook typisch is dat als ik een dijk tag met embankment = yes en er geen weggetje overheen loopt het niet als dijk rendert , maar als man_made=embankment in de OFM.
Embankment = yes rendert trouwens niet in de mapnik.
Egbert,
Die tandjes de verkeerde kant op zie je waarschijnlijk op de GPS? In Basecamp en Mapsource staan ze nl andersom (en ook op de oudere Garmins). Dit is nl een bug van Garmin die ze nooit hebben opgelost. Historic=memorial is denk ik een kleinere versie van monument. Bij monument denk ik meer aan dit soort werk: http://nl.wikipedia.org/wiki/Belgenmonument_%28Amersfoort%29
De wiki geeft aan dat historic=monument een gebouw is om iets of iemand te gedenken. Die dingen hebben we niet zoveel in Nederland
historic=memorial is volgens wiki een gedenksteen, een monument voor oorlogsslachtoffers, etc. Die worden nu ook gerenderd. Staat me niet helemaal bij of dat eerder al gebeurde.
Onderscheid is vooral de grootte, een monument is groot en meestal te betreden.
@ligfietser Het Belgenmonument voldoet mijns inziens inderdaad aan de omschrijving in de wiki.
Daar ben ik mee bezig (had ze kort geleden zelf toegevoegd de meeste), inclusief de “monumenten” in de regio daaromheen.
Zijn er nogal wat, dus duurt even.
Escada,
Wat doe je bij standbeelden van Ary scheffer en bv de Gebroeders de witt. Het is een kunstenaar die het heeft ontworpen, maar Dordt gedenkt zo ook een “groot” schilder en de vermoorde gebroeders. Dan is het toch meer een memorial.
Is zo’n schilder niet in dezelfde catagorie als André Haazes (bloemetjes), Jonny Jordaan in A’dam?
Ik weet het antwoord nog niet. … en het onlangs doorgezaagde beeld van Simon Carmiggelt. Art of memorial?
edit: Waar ik ook mee zit is dat recente standbeelden die iemand “herdenken” deze en eind vorige eeuw niet historic zijn. Dan denk ik meer aan art, maar tourism=artwork is het toch ook niet? of wel?
't Lieverdje is art… Het homomonument iets verderop? Memorial? Johnny Jordaan niet? … en een standbeeld van Mandela? Ben er nog niet uit.
Moet dat niet andersom, historic=building ? Dan heb je tenminste nog de mogelijkheid om building=church, building=office building=school etc te kunnen taggen.