Nowa nawigacja Navmii

Witam wszystkich natrafiłem na nową nawigację korzystajacą z naszej mapy wg mnie ciekawa potestujcie, jestem ciekaw opinii. Nazwa Navmii

To to samo co praktycznie Navfree. Oceniłem ją w przypadku na androida na 3. Ale nie pamiętam za co pewnie za biedne możliwości użytkownika

Na pewno można dać plus za JEDYNY do tej pory silnik rysujący OSM na Androida który robi to po ludzku (tzn. płynne przybliżanie, pojawianie się etykiet). Bo obecnie jesteśmy “w tyle za…” - Google miało cywilizowany renderer map wektorowych, który chodzi płynnie na Wildfire S (ARMv6 600 MHz, 512 MB RAM, GPU Adreno 200) - już w 2011…12!
Miłą innowacją są informacje o ruchu, ale wygląda na to że w Polsce nie mają dobrego pokrycia. Ogólnie to chyba słabiej niż Mapfactor Navigator. A szkoda, bo ta apka aż krzyczy “niewykorzystany potencjał”.

Całkiem fajna.
Jednak średnio aktualne mapy - nie widzę ronda dodanego 5 miesięcy temu.
Ma funkcje społecznościowe i informacje o ruchu jak Yanosik, ale społeczność jeszcze raczej niewielka.
Nie pokazuje adresów przypisanych do punktów i nie da się ich wyszukać. Pokazuje tylko adresy gdy jest budynek.
Nie wszystkie typy budynków są wyświetlane.
Na wsiach gdzie stosowany jest addr:place i nie ma addr:street też nie wyświetla i nie wyszukuje.

Klasyczna bolączka początkujących nawigacji - “Numery na wsiach? A co to takiego?”

Witam - swego czasu też zainstalowałem sobie tę nawigację i muszę powiedzieć że jest jedną z niewielu które zostawiłem na smartfonie ze względu na czytelność. Ma trochę bolączek które ostatnio poprawili ale tez i coś popsuli.

Dodano wybór trasy alternatywnej ale zabrano możliwość dodawania punktów VIA do trasy wcześniej można było dodać kilka obecnie TYLKO jeden :(. Obecnie wygląda że wprowadzili zmiany i testują je na użytkownikach.
Co do wprowadzania szukanego adresu - faktycznie masakra - miasto, ulica, numer domu i trzeba to wpisać w całości jak nie znajdzie numeru pokaże że nie znalazła niczego. Szkoda bo wszak korzysta z fajnej mapy :). No i wytyczanie trasy - ma 4 możliwości ale w sumie robi to nieciekawie :(. I o ile można było wcześniej poprowadzić trasę poprzez własne punkty VIA tak obecnie jak wspomniałem możemy dodać tylko jeden punkt :(. Nie pokazuje bankomatów w punktach POI (ciekawe jak dodać je samemu?) a także naniesionych na openstreetmap.org fotoradarów :(. Społeczność w Polsce bardzo mała ale - jest kilak osób które posługują się tą nawigacją. Swego czasu pokazywała z jaka prędkością w danej chwili jedzie użytkownik ale po zmianach ta możliwość znikła :). Ostatnio zaktualizowano mapę Polski ale w sumie w mojej okolicy nic w sprawie ograniczeń prędkości się nie zmieniło. No i jak pisałem nie pokazuje fotoradarów w POI z naszego kraju :frowning: o ile ich sami dla społeczności nie dodamy.

@d3mol3k, Dzisiaj zainstalowałem navmii, interfejs jest bardzo przejrzysty i płynny w wyświetlaniu myślę, że również zostanę dłużej przy tej applikacji. Jedyne co mnie zastanawia to aktualizacja map. Z twojego doświadczenia, jak często następują aktualizacje map? Ostatnio wziąłem się za tagowanie maxspeed i source:maxspeed i się zastanawiam, kiedy będe mógł zobaczyć wyniki swojej pracy

Pros:

  • App does not show opening hours for POI.

  • Maps are not up to date.

  • Android 2.3 is not supported.

  • Search by building letter does not work.

Cons:

  • Online traffic service

I did not test it a lot, because version for android 2.3 uses outdated maps.

@damianoso - ostatnia aktualizacja map miała miejsce kilka dni temu - jak często ją aktualizują to nie wiem bo bawię się tą nawigacją dopiero jakiś miesiąc max. Ma kilka wad i jeśli masz (macie) jakieś uwagi warto słać je do nich na m@ila: support@navmii.com
Jest to stare Navfree ale tu w nowej wersji jest czytelniejsze i ciut lepsze. Własnie także dzięki tej aplikacji wróciłem do openstreetmap i staram się (jak zobaczyłem swoje okolice) dodać to co wiem odnośnie prędkości czy pasów ruchu. Niestety zauważyłem że mimo iż prędkości dodawane przeze mnie zostały uwzględnione i pojawiły się na http://osmapa.pl/w/maxspeed/ to w ostatniej aktualizacji mapy w programie - nic się nowego nie pojawiło - mapa jest z 16-07-2015 - 7.6.0.415

Musze powiedzieć że nie rozumiem w jaki sposób ta navi kalkuluje trasy w Polsce ale robi to bardzo nieciekawie :(. Niby mamy opcje wyboru na ekranie: Propozycje alternatywnych tras - przykład Szczecin - Gdańsk:

za chiny ludowe nie chce pokazać trasy głównej biegnącą DK 6 Szczecin - Gdańsk :frowning: która biegnie tak jak na trzecim (ostatnim) screenshot’cie - tu musiałem dodać punkt VIA. To będę zgłaszał bo także od czasu do czasu nie działa to “udogodnienie”. Co do kalkulowania przejazdów to czasami pokazuje czasy z kosmosu - bardzo długie.