Привет,
Командата е десен бутон / Show Address (предпоследната), но за да работи, трябва вече да има obf файл в папката, която е зададена в Window / Preferences / Directory with obf binary files – там, където и без това се записват файловете при конвертиране (не съм сигурен за File / Specify working directory, затова и нея съм я насочил към същата папка). Гледам да държа само по един obf файл там, защото не съм сигурен какво става с индекса, ако са няколко.
Аз пък не можах да се преборя с binary inspector – опитах с опции -vstreets, -vaddress и т.н., но нищо не извежда, само общи статистики за obf файла. Единственото, което проработи, беше -vpoi.
Снощи се погърчих доста с Map Creator. Изтеглих си едно парче с цялата София от openstreetmap.org, после с JOSM си добавих някакви тестови сгради и комплекси и изпробвах различни комбинации от тагове, като след всяка промяна конвертирах и качвах на телефона в OsmAnd. За съжаление резултатите бяха доста хаотични, например тестовите сгради присъстват в списъците на два или три квартала, въпреки че са в отделно очертание с landuse=residential или даже в комплекс, дефиниран като очертание с place=suburb (не като точка), или още повече – с директно зададени addr:suburb, addr:place или is_in. Днес заподозрях, че просто съм разположил комплексите твърде близо (бяха съвсем малки, за тест) и това е объркало индексатора. Имам чувството, че може би в него има твърде много с кръпки за някакви частни случаи и те от време на време се държат непредсказуемо, но още не съм имал време да му гледам кода.
Иначе ми се струва, че това с фиктивната улица не е добро решение в дългосрочен план. Едно е самият OsmAnd или друг конкретен софтуер да си създава „наум“ такива улици като патерици, понеже примерно им е трудно да си сменят вътрешния модел на данните, друго е ние да правим такива хакове в общите данни на openstreetmap.org, които се предполага да се ползват универсално от какви ли не хора и програми за какви ли не цели.
Може би най-подходящият таг за нашите комплекси все пак е place=suburb в комбинация с addr:suburb/addr:place на блоковете? Според документацията suburb е точно за разграничаване на неща с еднакви имена в рамките на град. По принцип изглежда са го измислили заради улици с еднакви имена в различните квартали, при нас просто освен това има и сгради с еднакви „имена“ (т.е. в София има много сгради „бл. 301“ и те се разграничават по suburb). Опитвам се да докарам нещата да работят в OsmAnd без остарелия is_in, само с addr:suburb/addr:place, да видим какво ще излезе. Може би ще е смислено да им предложим да добавят отделен бутон за квартала (City - Suburb - Street - Building), вместо кварталът да се въвежда при градовете, и човек просто да може да избере или улица, или квартал, или и двете. Разбира се, нямам представа какво е положението с Гармин и тамошните конвертори.