Zakładam ten wątek dla komentarzy dotyczących usuwania elementów, tagów i innych przyjętych na Wiki form oznaczania, z OSM.
Pytanie pierwsze.
Gdzie jest napisane, że nie można usuwać wielokątów które nie przedstawiają obszaru zgodnie z jego otagowaniem, są nie do naprawienia, oraz dodawane tendencyjnie i wybiórczo?
Czy opinia jednej lub kilku osób jest wystarczająca, aby usunięte twory ludzkiej wyobraźni ponownie rewertować?
Tylko, że to nie jest OSM a forum OSM Drobna różnica. Idąc dalej tą logiką, spamu również nie powinienem kasować, bo go nie tworzyłem
Utworzyłeś ten wątek by zamieść sprawę kasowania nieswoich obiektów pod dywan i rozmyć temat, więc wątek poleci do kosza, jw. napisałem.
Przypominam, że funkcję moderatora może pełnić każdy kto napisze do głównego administratora Forum z prośbą o uczynienie go adminem. Proszę nie kasować wątku, ma sens ogólny.
Przykładem takiej sytuacji jest dla mnie obszar Poland sea area. O którym już wspominałem. Lecz uznano tutaj, że jest ok mimo, że wisi od pół roku jakby w wyniku błędu importu i obejmowania obszaru lądu, nie wody. Zarówno na ID jak i JOSM. Za drugim razem wspomnienie o tym przeszło bez echa. Co ważniejsze, powtarzam, obejmuje teren lądu nie morza, wód terytorialnych. Przymierzałem się do skasowania tego z poziomu ID lecz opcja zablokowana. Rzekomo pozwala na ten ruch JOSM jednak zaniechałem tego, bo w końcu jestem tu tylko sporadycznym gościem, nie specjalistą od OSM. Poza tym zmienił się na lepsze sposób wyświetlania wielokątów na ID więc już tak nie przeszkadza
Proponuje poprawic. Jest roznica miedzy obiektami wymyslonymi a niedokladnie wyrysowanymi. Kazde zrodlo ma skoczona dokladnosc i te z przed paru lat dzis sa absurdalnie zle, dzisiejsze za pare lat beda absurdalnie zle. Dane mozna dostosowywac na bieżaco, albo wyrysowac od nowa, ale raczej nie usunac i nie dodac nic w zamian.