Usuwanie elementów z bazy danych OSM

Zakładam ten wątek dla komentarzy dotyczących usuwania elementów, tagów i innych przyjętych na Wiki form oznaczania, z OSM.

Pytanie pierwsze.
Gdzie jest napisane, że nie można usuwać wielokątów które nie przedstawiają obszaru zgodnie z jego otagowaniem, są nie do naprawienia, oraz dodawane tendencyjnie i wybiórczo?
Czy opinia jednej lub kilku osób jest wystarczająca, aby usunięte twory ludzkiej wyobraźni ponownie rewertować?

W tej sprawie dyskusja toczy się w innym miejscu, usunę ten wątek za moment.

Proszę nie usuwać komentarzy i wątków których nie piszesz ani nie tworzysz.

Tylko, że to nie jest OSM a forum OSM :slight_smile: Drobna różnica. Idąc dalej tą logiką, spamu również nie powinienem kasować, bo go nie tworzyłem :wink:
Utworzyłeś ten wątek by zamieść sprawę kasowania nieswoich obiektów pod dywan i rozmyć temat, więc wątek poleci do kosza, jw. napisałem.

Przypominam, że funkcję moderatora może pełnić każdy kto napisze do głównego administratora Forum z prośbą o uczynienie go adminem. Proszę nie kasować wątku, ma sens ogólny.

Przykładem takiej sytuacji jest dla mnie obszar Poland sea area. O którym już wspominałem. Lecz uznano tutaj, że jest ok mimo, że wisi od pół roku jakby w wyniku błędu importu i obejmowania obszaru lądu, nie wody. Zarówno na ID jak i JOSM. Za drugim razem wspomnienie o tym przeszło bez echa. Co ważniejsze, powtarzam, obejmuje teren lądu nie morza, wód terytorialnych. Przymierzałem się do skasowania tego z poziomu ID lecz opcja zablokowana. Rzekomo pozwala na ten ruch JOSM jednak zaniechałem tego, bo w końcu jestem tu tylko sporadycznym gościem, nie specjalistą od OSM. Poza tym zmienił się na lepsze sposób wyświetlania wielokątów na ID więc już tak nie przeszkadza :slight_smile:

Proponuje poprawic. Jest roznica miedzy obiektami wymyslonymi a niedokladnie wyrysowanymi. Kazde zrodlo ma skoczona dokladnosc i te z przed paru lat dzis sa absurdalnie zle, dzisiejsze za pare lat beda absurdalnie zle. Dane mozna dostosowywac na bieżaco, albo wyrysowac od nowa, ale raczej nie usunac i nie dodac nic w zamian.