Ja to wiem, ale chodzi mi przynajmniej o lokalną spójność - czy to są tak różne typy lasu, żeby je inaczej oznaczać?
Aczkolwiek najnowsze propozycje zmian w renderowaniu domyślnej mapki będą od tego abstrahować, więc skończy się wizualny misz-masz związany z różnymi stylami tagowania obszarów leśnych:
@dammat: Widziałem, że wziąłeś się za wstawienie/porządkowanie brakujących 2 parków (Woliński i Świętokrzyski). Niestety nie zauważyłem, że ten drugi już też dodałeś i wrzuciłem obrys z natury2000 od popeja, teraz go wycofuję (mam nadzieję, że nie zostawię jakichś śmieci po sobie).
Ale coś mi te parki dziwnie wyglądają: skąd wziąłeś kształty i czy przypadkiem nie dodawałeś nazw do każdego kawałka? Bo zdaje się, że w przypadku parku - tak jak w tytułowym Kampinoskim - nazwę doczepia się tylko do relacji spinającej całość.
Granice parków narodowych otrzymałem bezpośrednio od pracownika GDOŚ. Podobnie zresztą jak granice parków krajobrazowych. Ich poprawność można dodatkowo weryfikować tym WMSem:
Z tymi dwoma parkami miałem problem, bo własnie one w rzeczywistości są tak pocięte, stąd nazwa wyświetla się na każdym z kawałków. W przypadku Parku Wolińskiego takie poszatkowanie jest trochę bez sensu bo poszczególne kawałki oddziela tylko droga. Można pomyśleć o sklejeniu ich w całość, ale byłoby to zakłamywanie rzeczywistości i działanie pod render więc raczej nie bardzo.
Granice można pobrać tutaj, przy okazji zamieszczam treść maila, który potwierdza, że dane można użyć w OSM. Liczyłem na zgodę na przerysowywanie podobnie jak od GUGIK a tu miłe zaskoczenie: