Elektrobit Navigation App

Panowie,
jak wspominałem w firmie elektrobit automotive powstaje apka nawigacyjna.
Jeśli ktoś chce być beta testerem, proszę o maila do mnie z imieniem, nazwiskiem.
Koleżanka z pracy wyśle wtedy do Was maila z klauzulą poufności do podpisania; taki standard, że nie będziecie informacji o apce przekazywać dalej.
Kilka osób z naszego grona z którymi już o tym rozmawiałemdostanie maile z klauzulą już na początku tygodnia.
Co z nią zrobić? Wydrukować, podpisać i skan jako pdf wysłac do nadawcy.
Mapa Polski jest np z wczoraj i będzie aktualizowana w trybie testowym co 4 tygodnie docelowo co 2 tygodnie. Wszystko darmowe.

Na jaki system jest ta nawigacja?

Android

Chęć testowania wyraziło wielu użytkowników. Bardzo z góry dziękuję.
Prawnik ma przekazać klauzule poufności osobie odpowiedzialnej za dystrybucję. Mam nadzieję, że do polówy togodnia to zrobią.
Wiem że problem obecnej wersji to stabilność. Apka wiesza się po pierszym starcie. Poprzednia wersja z końca grudnia była stabilniejsza. Mam nadzieję że po następnym tzw. sprincie, ten problem zostanie usunięty.

Dzisiaj zostaną rozesłane zaproszenia do osób które zgłosiły się do testowania.

W apce chcielibyśmy móc uruchomić funkcję pokazywania liczby pasów, jednak problem w tym, że cienko to wygląda, gdy się to uruchomi na chwilę obecną.
np.tutaj: http://www.itoworld.com/map/179?lon=16.90317&lat=52.40409&zoom=16&fullscreen=true#

Dobrze by było, gdybyśmy przynajmniej dla primary i secondary mieli w kraju liczbę pasów jezdni.

A w tych co są rozrysowane, jest masa błędów. Gdy jadę z Osmandem - to często przez to program wpuszcza w maliny - już się nauczyłem, żeby ignorować informacje o pasach…

Bo osmand jakieś głupoty pokazuje IMO w tym temacie - w tym samym miejscu Navigator Free pokazuje poprawnie.

OSM and robi jeden facet z Bialorusi, Navigator Free to kilkanascie osób. EB App to 60 osób. Zobaczymy w praktyce.

24.01.2015 próbowałem wysłać zwrotnego maila, z podpisanym dokumentem o poufności, na adres podany w zaproszeniu i okazało się, że adres jest nieosiągalny według MAILER-DAEMON@elektrobit.com.
W związku z powyższym dokument wysłałem na adres nadawcy zaproszenia.

Mam próbować wysłać ponownie ?

Zdaje sie ze w weekend maile nie dochodzily. IT grzebalo cos przy systemie…
Wyslij teraz ponownie.

Niestety dzisiaj jest to samo, adres nieosiągalny.

jaki to adres?

Edit: ok, IT coś schrzaniło. Pracują nad tym…

<AdresZwrotny@BetaTestow.com>
    (reason: 550 5.1.1 <AdresZwrotny@BetaTestow.com>: Recipient address rejected: undeliverable address: Address lookup failed)

Coś to IT kiepsko pracuje.

// AdresZwrotny@BetaTestow.com w zastępstwie oryginalnego adresu na który miały być udzielane odpowiedzi.

Wysyłajcie bezpośrednie na adres: Saskia.Wocker@elektrobit.com
Dziewczyna jest programistką, zna się na mapach i na osm. Jej mąż to turbomapper w OSM.

A może równolegle ze znakami, organiczenia prędkości interpolować ze śladów? Np. jeżeli 90% samochodów na danym odcinku jedzie w okolicach 70 km/h to raczej takie ograniczenie obowiązuje :).

To trudna sprawa. Sa okolice, gdzie ludzie regularnie jezdza np. szybciej, niz obowiazuje prawo. Zastanawiamy sie, co z tym zrobic…

Mnie zawsze wydawało się, że można spróbować wykorzystać to inaczej: jeśli mimo braku ograniczeń zawsze w sobotę około południa wszyscy jadą w tym miejscy góra 30 km/h, to znaczy, że zawsze w sobotę około południa robi się tam korek i można by próbować przy nawigacji tego dnia około tej godziny omijać to miejsce. Ale to (a) wymaga ogromnej bazy danych oraz (b) dość złożonego przetwarzania opartego na nowoczesnych metodach statystyki (data mining) w celu wykrywania takich zatłoczonych okresów czasu. Jeśli macie możliwości, to dane można spróbować zbierać - byłoby potem na czym przetestować pomysły na przetwarzanie tych danych ;).

Takie dane to jest spory biznes - Google, Targeo, HERE Maps to robią. Co do tego, że ludzie jeżdżą szybciej niż obowiązujące prawo - zgadzam się, pytanie co pokaże np. mediana z takich prędkości i jak bardzo będzie zbliżona do rzeczywistości.

Zgadzam się, trzeba to przetestować.