Monitoring nowych adresów w e-mapa.net (iMPA)

Hej!

Jestem w trakcie tworzenia skryptu, który odpytuje wszystkie gminne serwisy w IMPA/eMapa i raportuje wszystkie nowe adresy dodane w ciągu ostatnich 30 dni. Mogę zrobić z tego automat, który cyklicznie wysyła raport na listę talk-pl lub robi cos innego - jeżeli ktoś ma ciekawy pomysł to niech się podzieli :slight_smile:

Dostępne dane:

  • ulica (lub miasto/wieś + ulica w zależności od typu gminy)
  • adres + numer
  • data dodania
  • współrzędne punktu w eMapie (4 liczby oznaczone jako ‘box’ - nie wiem na ile precyzyjnie wskazuje to punkt a na ile po prostu obszar do wyświetlenia)
  • województwo i powiad do którego należy gmina

Jakby to pożenić ze skryptem do wyciągania adresów z iMPA to ten automat mógłby wystawiać już gotowy plik .osm :slight_smile:
Jednak wysyłanie tego na talk-pl to trochę chyba nie bardzo. Myślę, że takie raporty powinny dostawać tylko osoby zainteresowane dodawaniem adresów (np. antblant, przemas itp.)
Może by założyć oddzielną listę do takich celów? Wtedy też możnaby na nią wrzucać te powiadomienia od bota.

Ja myślę, że można to wrzucać na talk-pl tylko z odpowiednim przedrostkiem, łatwym do odfiltrowania przez osoby niezainteresowane.

Fajnie gdyby wyłapywał też przesunięcia adresów w inne miejsce. antblant wyciągając adresy zostawiał mi tag z datą ostatniej zmiany. Jak zrobisz skrypt, to ułatwi nam aktualizacje w zachodniopomorskim. :slight_smile:

Żeńcie :). Choć API punktówadresowych.pl jakieś takie niedorobione było jakiś czas temu.

Nie wiem, jaką logikę Rogal chce zawrzeć w swoim skrypcie, ja to robiłem metodą prymitywną i trywialną: porównywałem ze sobą dwie wersje ściągniętych punktów adresowych: N i N+1, właśnie po dacie modyfikacji.

G.

Szczerze mówiąc nie znam metody ani API jaką używa skrypt do wyciągania adresów. Mój skrypt jest banalny, bo strona udostępnia dla każdej gminy URL wypluwający historię zmian w JSON, odpytuję każda gminę i wyświetlam zmiany dokonane w ciągu ostatnich 30 dni.

Czy możemy wrócić do tego tematu?
Mnie na tę chwilę wystarczyłaby informacja o nowych wdrożeniach w poszczególnych gminach lub o przejściach z fazy testowej do produkcyjnej poszczególnych wdrożeń.
Dałoby się coś takiego zrobić?

Wydłubałem skrypt, który takie rzeczy wyłapuje. Jak na razie, sprawdzam - czy naglówek serwisu ma napis “Strona testowa”. Zacznę podsyłać zmiany w bazie na maila.

@rogal:
Możesz powiedzieć, pod jakim adresem widzisz zmiany w bazie?

Jeśli chodzi o ścisłość to zmienia się nagłówek z “Serwis testowy opracowany przez Geo-system Sp. z o.o.” na “Serwis prowadzony przez Urząd […] w […]”, ale pewnie wiesz już o tym :wink:

Dzięki :slight_smile: