In dit gebied:
https://www.openstreetmap.org/way/80769165
wordt de volgende melding gegeven:
http://osmose.openstreetmap.fr/nl/error/1103514282
De tags “natural=" en "leisure=” kunnen niet voor hetzelfde gebruikt worden.
Van sommige tags kan ik me goed voorstellen dat ze onverenigbaar zijn (“amenity”/“highway”, “building”/“natural” enz), maar van een meertje (“natural=water”) kan ik me wel degelijk voorstellen dat je er kunt ontspannen (“leisure=fishing”)!
In een ander draadje van mijn kwam al iets dergelijks voor mbt. “amenity” en “leisure” die niet samen voor mogen komen op dezelfde node.
Vraag 1: hoe zou ik de tags moeten plaatsen zodat bovengenoemde situatie geen fouten meer oproept bij osmose?
Vraag 2: als bepaalde tags inderdaad niet samen kunnen (mogen?) gaan, zou er dan geen waarschuwing moeten komen (van bv. josm) dat er iets niet klopt? (ik krijg in bovenstaande situatie geen enkele feedback/melding van josm)
//overpeinzing aan
Die situatie met onverenigbare tags komt vrij regelmatig voor valt me op, nu ik osmose wat vaker gebruik. Iedere database bevat foute data en ieder programma bugs, maar iets meer foutcontrole vanuit de database zelf zou helpen om die database ook nuttig te houden in de toekomst. Als ik bij mijn bankprogramma mijn naam invul in het veld dat bedoeld is voor een rekeningnummer, dan wordt dat echt niet geaccepteerd!
Ik heb het even geprobeerd: in josm (en dus ook in OSM) kan ik een meertje ook een parkeerplaats EN ziekenhuis laten zijn!
Wat moet een renderer doen als hij iets dergelijks tegenkomt?
Dat vind ik op zijn minst een ontwerpfout! (van die database)
In eerdere posts van mij kwam dit ook al ter sprake mbt. bv. gemeentegrenzen. (een grens is geen water, maar hij kan wel door het water lopen)
//overpeinzing uit