Spotkanie sympatyków OSM - Łódź, 24 maja 2014

Hej

Mam przyjemność poinformować, że 24 maja (sobota) w Łodzi, na Politechnice Łódzkiej odbędzie się ogólnopolskie spotkanie sympatyków OpenStreetMap, połączone z walnym zebraniem stowarzyszenia OSM Polska.

Start ok. godziny 10:00, koniec ok. godziny 19:00.

Dokładniejsze informacje wkrótce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Takie spotkanie to okazja do poznania innych mapowiczów, których na codzień znamy tylko z Internetu :slight_smile:

Utworzyłem etherpada z listą obecności: http://etherpad.wikimedia.org/p/osmpl2014lista
Proszę o niezobowiązujące się wpisanie się, co byśmy mieli orientację w liczbie osób.

Osoby zainteresowane noclegiem, proszone są również o dopisanie się we właściwym miejscu. W tym momencie zarezerwowane jest 7 pokoi 3-osobowych w hotelu Boutique, cena: 86 zł za dwie noce (bez śniadania).

Jeśli ktoś potrzebuje noclegu tylko na jedną noc, lub w wyższym standardzie musi zorganizować go sobie sam :slight_smile:
EDIT: Oczywiście można sobie wykupić nocleg w tym samym hotelu, są tam jeszcze wolne pokoje (po prostu ze względów organizacyjnych nie bawię się w drobiazgi pt. rezerwacja na jedną noc).

Ogólnie zachęcam do skorzystania z noclegu - wieczorami jest lepsza atmosfera do integracji i pogadania o tematach, których nie zdąży się obgadać w czasie oficjalnego spotkania :slight_smile:

Bardzo proszę o dopisywanie się na listę noclegową, nawet jeśli w tym momencie nie jesteśmy pewni na 100% co do skorzystania z tej opcji. Na dniach musimy zapłacić zaliczkę, a wpisanie się na listę pozwoli nam oszacować liczbę potrzebnych miejsc.

http://etherpad.wikimedia.org/p/osmpl2014lista

Hej
Naprawdę tak mało osób wybiera się do Łodzi? Trochę mnie to martwi, bo społeczność OSM w Polsce mamy o wiele większą niz 3 lata temu, a na spotkanie w realu przyjeżdża coraz mniej osób.
A przecież takie spotkanie to dobra okazja, by poznać się, pogadać, powymieniać doświadczeniami. Można poznać wiele tricków, dzięki którym mapowanie staje się łatwiejsze, a których nie znamy, bo nie chce nam się czytać wiki.

Jeśli ktoś rezygnuje z przyjazdu z przyczyn finansowych można zwrócić się do zarządu o wnioskiem dofinansowanie kosztów podróży.

Popieram bardzo i serdecznie zapraszam, także niezrzeszonych!
Jest parę ciekawych spraw czy pomysłów do poruszenia o których trudno może na Forum pisać a które mogą mieć wpływ na dalszy rozwój naszego projektu.
Jestem trochę enigmatyczny, no ale zrozumiecie sami jeśli przyjedziecie.

Też zapraszam :slight_smile: zawsze jest wesoło (może oprócz walnego zebrania)

Może mi się uda wpaść w trakcie.

Wiadomo już gdzie dokładniej to ma być na tej polibudzie i kiedy mniej więcej ma wypaść walne?

Wydział Informatyki (wewnątrz będą kartki ze strzałkami, więc trafisz do właściwej sali). Walne potrwa zapewne do 12-13.

Chcecie by po spotkaniu pokazać trochę mapowanie budynków w 3D?

Na walnym też jest wesoło :slight_smile:
Ja niestety w tym roku mam kolizje imprez :frowning: Musze być w Kaliszu przez weekend.

Myślę, że najwyższa pora stworzyć jakąś agendę.
Moja prośba jest taka, że jeśli ktoś z uczestników chciałby obgadać jakiś temat, niech dopisze propozycję na liście. To może być każdy temat, nawet pytanie w stylu “jak mapować chodniki?” :slight_smile:

Osoby, które chciałyby przedstawić jakiś temat, również proszone są o dopisanie się do listy.

http://etherpad.wikimedia.org/p/osmpl2014lista

Lista tematów nie powiem … wzbudza moje zainteresowanie. Będę musiał poświęcić więcej czasu niż planowałem, hym … :stuck_out_tongue:

PS. Wielu z Was poznałem miło będzie poznać wszystkich. Już ma … . :slight_smile:

Do spotkania w Łodzi został tydzień. W związku z tym osoby, które zadeklarowały nocleg, proszone są o dokonanie wpłaty jak najszybciej.

Dane do wpłaty:
Nr konta: 72 2030 0045 1110 0000 0262 3920 (BGŻ)
Posiadacz rachunku: Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska
Tytuł wpłaty: Darowizna na Walne Zebranie 2014 + imię nazwisko (nick)
Kwota: 86 zł.

Na wpłaty czekamy do końca wtorku, w środę zamykamy temat noclegów. Kto nie zapłaci, noclegu miał nie będzie :wink:

Jeżeli ktoś ma ochotę się zabrać rano z Warszawy (powrót tego samego dnia wieczore) to niech da cynk :slight_smile:

A w jakich godzinach mniej więcej? Bo ja z Warszawy i z powrotem chętnie się z kimś zabiorę dokładając się do paliwa, bo tak przyjemniej niż pociągiem, z tym że wyjazd do Łodzi wolałbym bliżej południa niż świtu (choć to tylko kwestia żebym wstał, a nie sztywnych ograniczeń)… :slight_smile:

Gdybyscie jechali juz w piatek po poludniu, to przejme cale paliwo. Bede w okolicach Centralnego ok. 16.00

@marek kleciak: O, to by było super, o ile tylko będę mógł zamówić nocleg z piątku na sobotę, bo wolałbym wracać jeszcze w sobotę na noc.

@Zbigniew_Czernik: Czy można się jeszcze dopisać na nocleg i czy jest opcja na samą noc piątek/sobota, czy tylko hurtem na dwie noce?

Zdaje sie, ze pare pokoi zostalo odmówionych, wiec z noclegiem nie powinno byc problemu, no ale dzwon do tego hotelu. Chyba ze ktos jest w temacie?
Rogal, dalbys sie przekonac do wyjazdu w piatek?

Pojedyncze noce trzeba rezerwować sobie samemu, czyli po prostu zadzwonić do hotelu i zarezerwować. My tylko pośredniczymy w zamówieniu hurtowym, czyli dwie noce w pokojach trójosobowych.
Dogadajcie się więc między sobą i dzwońcie :slight_smile:

W sobotę planuję ruszyć koło 8-9 rano, zbiórka pod CH Reduta - są jeszcze wolne miejsca :). W piątek niestety nie dam rady.