Twee dingetjes die me opvallen:
Nu de eerste grote gebieden zichtbaar worden valt me persoonlijk iets storends op: het kaartbeeld wordt door al die cijfertjes erg onrustig.
Er is alleen nergens een mogelijkheid om die cijfertjes via een laag in/uit te schakelen.
Zou het niet mogelijk zijn het in ieder geval zo te regelen dat huisnummers pas op het allerhoogste zoomlevel in beeld komen?
Neem de volgende kaartuitsnede: http://www.openstreetmap.org/#map=17/53.21675/6.56611, een blik op de binnenstad van Groningen.
Nog zonder import. Mooi om een beeld te krijgen van wat er te vinden is. Op dit zoomlevel zijn straks ook al die cijfertjes in beeld … en ik denk dat het
daar niet mooier van wordt …
Een ander ding waar ik me in mijn omgeving de laatste tijd over verbaas is het toegenomen aantal fietspaden. Nou heb ik niks tegen fietspaden zoals de meesten weten.
Maar een weg met bord ‘verboden in te rijden’ en onderborden ‘uitgezonderd fietsers’ en ‘vrachtverkeer ’ is toch nog steeds geen fietspad.
Als voorbeeld deze: http://www.openstreetmap.org/#map=19/53.21451/6.56511
De Folkingestraat/Ubbo Emmiusstraat zijn hier fietspad geworden.
Dit is het beeld op straat: https://maps.google.nl/?ll=53.214494,6.565443&spn=0.00283,0.008256&t=m&z=18&layer=c&cbll=53.214494,6.565443&panoid=SNjdf8j4EtCYnI7mZiCg7Q&cbp=12,171.07,2,4.65
en : https://maps.google.nl/?ll=53.214494,6.565443&spn=0.00283,0.008256&t=m&z=18&layer=c&cbll=53.214494,6.565443&panoid=SNjdf8j4EtCYnI7mZiCg7Q&cbp=12,338.32,2,2.27
Ik zelf zou hier gaan voor highway=residential, motor_vehicle=no (motor_vehicle:conditional=delivery @ (ma-vr 8:00-11:00)), dus wat er op het bord staat.
Maar zeker niet voor highway=cycleway. Dat is het immers niet.
Hoe kijken anderen daar tegen aan?