chtěl jsem se zeptat, zda jsem správně zmapoval místní komunikaci, která je přerušená pevným sloupkem.
Umístil jsem bod na cestu a označil jej jako barrier=bollard. Je to ale dostatečné? Na jiném místě, kde jsou také sloupky na pevno, někdo přerušil cestu a nahradil ji footpathem. Na jednu stranu přehlednější na mapě, na druhou stranu jde o zbytečné přerušení cesty.
Ahoj, podle mne je to zcela správně:
a) jednou z hlavních zásad OSM je, že se nemá taggovat “aby to lépe vypadalo” (Don’t deliberately enter data incorrectly for the renderer).
Tady footpath není - je to místní komunikace přerušená bariérou, ke které se dá dojet z obou stran.
b) navigace to budou určitě interpretovat správně, přinejmenším díky tagům access=no a dalším (ty jsou mimochodem implicitní, takže je nejspíš zbytečné je tam psát).
Mám zkušenost s bariérou block bez dotatečných tagů, block je mnohem měkčí než sloupek, přesto se jí navigace BOR snažila vyhnout, pokud objížďka nebyla příliš veliká. Je tedy vidět, že navigace o bariérách “vědí”.
Jsou nějaké navigace pro motorky? Co tam dát tagy:
motorcycle=yes
moped=yes
mofa=yes