Mijn naam is Theo woon in Zuid-Limburg en nieuw op dit forum.
Ben enkele maanden in het bezit van de Garmin Oregon 650 en gebruik hem altijd bij fiets- en wandeltochten. Heb me de Oregon al goed eigen kunnen maken. En het werken met Basecamp mag ik me zelf al behoorlijk geroutineerd noemen.
Maar toch, het volgende hardnekkige probleem blijft steeds en niet traceerbaar terug komen:
“Er is een fout opgetreden bij het berekenen van deze route”
Waarbij de routes rechte lijnen worden van via-punt naar via-punt. Als ik de route dan weer terugzet met de “ongedaan maken” knop in Basecamp staat de route weer goed op het scherm. Maar als ik deze route overzet op mijn GPS geeft deze route recht opstaande strepen en komt de route niet op het route scherm.
Na het optreden van dit probleem naar oorzaken gezocht, diverse opties geprobeerd en fora geraadpleegd te hebben, waar geen oplossing uitkwam. De routes maar opnieuw maken.
Nadat ik al de meeste routes op de zelfde manier en wegen opnieuw gemaakt had, ging alles goed, ook na herberekenen in Basecamp bleef de fout melding weg. Ook het overzetten naar de Oregon 650 en het simuleren en rijden van de routes ging goed.
Ik was weer een blij man!
Maar gisteren na het updaten van de nieuwe OFM Benelux etc.
De fout-melding is terug.
Diverse routes geven weer de fout melding andere weer niet. (Kan niet zeggen welke wel en welke niet, zit geen samenhang in). Zelfs routes die vrijwel gelijk zijn, geeft de een een fout en de ander is geen probleem.
Als ik dan overschakel op een ander kaart bijvoorbeeld OFM light, OFM DBNL of OFM (EU2013_W) dan kan het soms zijn dat de route geen fout melding geeft.
Ik woon en fiets veel in de grens gebieden en over de grenzen met België en Duitsland, maar of de eventuele kaartgrenzen het probleem zijn. Ik denk het niet want de ene route die de grens oversteek is geen probleem en de andere waar de grens op de zelfde plek gepasseerd wordt weer wel. Dit geldt ook voor routes die zich geheel in Nederland bevinden, zelfs routes op het Zeeuwse Walcheren vertonen problemen.
Mijn bescheiden conclusie wat doet de OFM na update met mijn routes in Basecamp!?
Dit probleem is vaker aan gehaald op dit forum maar hopelijk help mijn bescheiden conclusie om de oorzaak van deze fout meldingen en ergernissen op te lossen.
Wie kan me helpen en weet de oorzaak en vooral de oplossing voor dit probleem?