Akcja-mapowanie: Wieluń

https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-pl/2013-November/000792.html

Na razie czekam, czy ktoś lokalny się nie zglosi. Jesli nie bedzie chetnych to pomoge :slight_smile:

Dotevo dzięki za deklarację. Znam Jacka od czasu jak 5 lat temu wdrażałem mu SWD, od tego czasu gadamy regularnie przez telefon i spotykamy się przynajmniej raz w roku na naradach wojewódzkich. Po mailu Jacka na listę przesłałem mu instrukcję krok po kroku jak dodać swój pierwszy hydrant za pomocą JOSM (zrobiłem kiedyś taką) - z tego co wiem to na razie mu wystarczy…

Ogólnie Jackowi chodzi o to, że chce ruszyć swoje OSP i JRG do zbierania hydrantów za pomocą Strażaka OSM, ale nie do końca wierzy, że to zrobią dobrze, dlatego chce każdą paczkę przysłaną własnoręcznie sprawdzić i dopiero dodać…

Chcę się z nim umówić, że wszystkie dane przesłane ze strażaka i podpisane jakimś umówionym adresem będę mu wysyłał na maila… trzeba by mu pomóc ogarnąć co z tym dalej ma robić… podpowiedzieć jakieś ficzery, itp.

Ja niestety kolejne 2-3 tygodnie jestem w trasie więc nie bardzo będę miał czas :slight_smile:

No i temat ruszył.

Jacek zebrał w weekend swoich strażaków OSM, było tego podobno koło 200 sztuk, rozdał StrażakaOSM i puścił w teren. Ekipa zbiera hydranty, Jacek je wprowadza…

W związku z powyższym jest prośba do społeczności, żeby osoby, które mogą cokolwiek pomóc w poprawieniu jakości mapy włączyły się w akcję.

Jak są jakieś lasy to jest prośba, żeby je zweryfikować i dodać
Jak są jakieś adresy to również

oraz oczywiście każda osoba, która mogłaby cokolwiek narysować na podstawie BING-a czy Geoportalu bardzo mile widziana.

Ja również bardzo chętnie włączyłbym się w akcję żeby pokazać, że to co robią ma sens i że jak się ktoś przyłoży do mapy to zawsze może liczyć na pomoc ze strony społeczności, niestety ja będę w stanie coś narysować dopiero końcem przyszłego tygodnia.

W imieniu swoim, Jacka i strażaków z Wielunia bardzo proszę o pomoc…

Akcja ma również wartość dodaną, ponieważ mimo kilku spotkań ze strażakami z Łódzkiego odzew i aktywność w tym województwie jest dość niska… gdyby się okazało, że uda się ten powiat szybko zrobić ‘na ładnie’ będę miał co opowiadać i jak motywować na kolejnych naradach.

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Ladies and Gentlemans,
przeczytalem prosbe kolegi Jedruska na temat Wielunia.
Mysle ze takie zmasowane weekendowe uderzenie moze miec mocny wydzwiek. Naciagnalem niemiecka spolecznosc na tak akcje wokól siedziby microsoftu robiac co 6 godzin screenshoty.
To bylo veery, veery impressiv i do tej pory uzywam tego jako argumentu co mozna osiagnac, jesli w sposób zmasowany uderzyc w jakies miejsce.
Osobiscie zabieram sie za rysowanie budynków miedzy 3 Maja / Slaska / Pilsudskiego / Czestochowska i nie tykam niczego innego by nie wchodzic sobe na odcisk.

Jendrusk, popilnuj tematu i rob screenshoty miasta co kilka godzin.
Bardzo Was wszystkich prosze o wlaczenie sie do tej weekendowej akcji.
Miasto ma dobre podklady, wiec mozna je szybko narysowac.

Cześć

Dzięki Marku za odzew, niestety ja nie jestem w stanie włączyć się w akcje w żaden sposób wcześniej niż końcem przyszłego tygodnia - mam pilną pracę do wykonania i siedzę dniami i nocami nad tym… nawet na robienie screenów nie mogę sobie pozwolić więc jeśli mógłbyś ogarnąć będę wdzięczny

Witam serdecznie wszystkich którzy pomagają Straży Pożarnej w powiecie wieluńskim, ja pracuje z chłopakami w terenie, mamy plan zebrania informacji o całej sieci hydrantowej i miejscach które nadają się na punkty czerpania wody w 7 dni w niedzielę będzie kumulacja. Baza rośnie z każdą chilą i nie przestajemy.

Dzięki wielkie za pomoc w przerysowaniu mapy, proszę wszystkich ktokolwiek ma chwilkę o pomoc, chociaż jedna kreska .

A tym co walczą w terenie i tym co już zebrali informację oraz tym którzy zawalczą w wikend WIELKIE DZIĘKI. Nie myślałem, że tyle ludzisków nam sprzyja. :slight_smile:

Jacek_str,
zajrzyj tutaj:
http://map.f4-group.com/#lat=51.2164168&lon=18.5711593&zoom=17&ui.showMenuPage=true&ui.discoveryOpen=false&menuPage.type=search&menuPage.id=Wielun

Porób screenshoty a potem poróbcie je raz jeszcze w poniedzialek.
Bedzie mozna porównac.
Jesli ktos by wprowadzal wysokosci budynku to ja na oko robie tak:
Dodaje 1 metr na parter i co pietro licze 3 metry. Na dach dwuspadowy w standardowym przypadku daje 5.50m wysokosci.
Suma daje parametr height=

Super robota. marek kleciak.

Puściłem linka do strażaków w terenie do tego forum. Zapraszam wszystkich do pracy.
Fajnie by było aby każdy strażak w powiecie miał fajną mapę w komórce i mógł to wykorzystać w działaniach ratowniczych to nasz cel.
Jest sporo pracy: przyłączcie się do nas Zapraszam.

Chłopaki z OSM rysujcie.

Trudno było wystartować ale teraz pracuje z przyjemnością. A baza rośnie cały czas coś tam cisnę. Jeżeli ktoś nie radzi sobie w terenie proszę o informację, są chętni podjadą pomogą. Chwilowo nie mam telefonu bo mój oddałem dla dobra sprawy, ale zorganizuje sobie cos za jakąś godzinę, mail działa.

Dziękuję społeczności OSM, że jesteście z nami. Pozdrawiam.

Przepraszam zapomniałem o Paniach, które też są znami. POZDRAWIAM :slight_smile:

Czy przy szacowaniu nie powinno byc est_height? A jeśli tylko pietra są znane - to po prostu wpisywać building:levels?

Oczywiscie ze powinno byc. Cwoki z f4 tego nie obsluguja, dlatego uzywam height zeby mozna blo 3D zobaczyc, bo bylo nie bylo jedynie ich viewer wchodzi na razie w gre (chyba ze zrobimy razem lepszy). Dlatego zostawiam przy budynkach “note” zeby miejscowi mogli to poprawic.

Jesli znane sa pietra to oczywiscie:building levels.

Nie mapujemy pod rendering.

Jasne ze nie,
jednak dla mnie height nie jest taka swietoscia jak mapa 2D. Problem polega na tym, ze wlasciwie wszedzie musieli bysmy pisac estimated height bo prawie nigdzie nie ma mozliwosci dokonania bezposredniego pomiaru. Jedyne co wiemy, to w przypadku nieliczynch obiektów wysokosci czubka wiezy. Wszystkich wysokosci posrednich juz sie nie zna lub szacuje je jedynie z duzym przyblizeniem.
3D ma wartosc przede wszystkim orientacyjna zas modele precyzyjne sa szelenie drogie. Model 3D Hamburga z dokladnoscia do 1,5 metra dla poszczególnych budynków kosztowal kilka milionów Euro. To dla nas nieosiagalne. Mysle ze note powinno tutaj byc wystarczajace jakkolwiek oczywiscie najlepszym rozwiazaniem bylo by, gdyby “monopolista” czyli f4 zaczal uwzgledniac estimated height.

Może zamiast note= coś w stylu height:precision=estimatated/lub coś innego?

Estimated height jest w sumie najlepsze. Trzeba nacisnac ludzi z f4 zeby to uwzgledniali. Teraz chcialem pokazac ekipie z Wielunia ze mozna w miare szybko zrobic model 3d.

Pozdrawiam wszystkich pracujących nad mapą, widziałem już zmiany super robota.
My pracujemy w terenie chociaż pogoda nas nie rozpieszcza było spoko, ja tez popracowałem dziś w ternie taka zamiana rytmu pracy.

Fajnie byłoby tak jak pisze jednrusik, powiat szybko zrobić ‘na ładnie’

Wiesz, w OSMto jestesmy przeciwienstwem “szybko na ladnie” :O)
Przypomina mi sie taki stary dowcip [1], Wszystkim nam chodzi o to, by jak najwierniej odzwierciedlic rzeczywistosc, czyli zrobic dobra robote.
Odróznia nas to od wielu inicjatyw robiacych tzw “akcje”. Akcja sie konczy i nikt sie juz tym nie interesuje.
Ciezka praca dobilismy do tego, ze OSM w Polsce naprawde liczy sie na swiecie. Jestesmy na 3 miejscu jesli chodzi o aktywnosc postingu a co do ilosci zbieranych informacji- cóz, jestesmy naprawde niezli.
Bedziemy pracowac caly czas nad ta mapa równiez w Twojej okolicy liczac na to, ze Twoi koledzy zrozumieja jak powaznie traktujemy temat. To nie jednorazowy zryw obliczony na jakis efekt. Chcemy byc najlepsza z mozliwych map i to osiagniemy- z Twoja i Twoich kolegów pomoca.
Bardzo Ci dziekuje za wspaniale zaangazowanie w temat!

Serdeczne pozdrowienia!

Marek

[1] www dot dowcipy.jeja.pl/923,idzie-stary-byk-po-lace-z-mlodym.html

@Marek
Wyłączyła Ci się polska klawiatura :slight_smile:

Bardzo mi się podoba że społeczność OSM podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie i że nie będzie to tylko zryw ale będzie jak w tym kawale - spokojnie ale po całości. Bo my też jedziemy po całości powiatu.
Marku napisze tak dzięki temu co robicie otwieracie nam strażakom oczy, to dzięki Wam powstanie super nowoczesna mapa i profesjonalne narzędzie pracy w rękach każdego strażaka w powiecie.

Napiszę teraz coś dla kolegów strażaków bo pewnie czytają to forum przecież też tworzą ta mapę, a może nie dokońca wiedzą o co chodzi:

Jest tak na spotkaniu w niedzielę pewnie po raz pierwszy wielu z was usłyszało o mapie OSM (zapraszam do poczytania w necie), pokazywałem wam jak mapa wygląda jak działa aplikacja strażakOSM, wielu pewnie z was zauważyło, że mapa powiatu w wielu miejscach to zaledwie zarys dróg, tłumaczyłem wtedy, że dyżurny ma różne wstawy które może nakładać na mapę OSM i on będzie waszymi „oczami” ale dzięki społeczności OSM wkrótce się to zmieni, będą budynki drogi lasy adresacja na budynkach i takie tam, społeczność OSM dobrze wie co nam potrzeba i tak naprawdę dzięki tej mapie będziemy widzieć i to jest fajna sprawa.

Między innymi dzięki pracy wielu ludzi których nie znamy , dostajemy super nowoczesne narzędzie pracy– dziękuję.
Ja spośród społeczności znam jedynie Andrzeja i osobiście mu podziękuję w imieniu strażaków, może los sprawi, że kiedyś spotkam się z twórcami mapy wieluń, nigdy tego nie należy wylkuczyć, tylko góra z górą sie nie zajedzie, a człowiek z człowiekiem tak – super sprawa.

Pozdrawiam i wracam do roboty bo zbombardowaliście moją skrzynkę danymi. Przepraszam, że nie zrobiłem jeszcze nic ale walczyłem z awarią telefonu alarmowego w firmie.