Gebeld:
Ze verwonderde zich dat het plaatje met grenzen van de Gemeenten niet klopt.
Het is een bestuurlijke samenwerking tussen Gemeenten, is het dan wel een “administrative boundary”?
De andere samenwerkingsregio’s staan in OSM als boundary=administrative met admin_level=6, hoewel dit de officiële Plusregio’s zijn. Ik dacht dat Regio Zwolle inmiddels ook een officiële Plusregio was geworden, maar dat is (nog) niet zo (geen publicatie in Staatscourant gevonden).
Gezien Regio Zwolle een bestuurlijk samenwerkingsverband betreft is boundary=administrative wel van toepassing, maar omdat het geen officiële Plusregio is, is admin_level=6 dat niet. De documentatie voor boundary=administrative beschrijft: “Subdivisions of areas/territories/jurisdictions recognised by governments or other organisations for administrative purposes.”, en een bestuurlijk samenwerkingsverband is een “administrative cooperation”.
admin_level=6 is het meest van toepassing, eventueel een boundary_type of user defined waarde voor het admin_level zijn nog wel een optie. Maar het admin_level achterwege laten is ook geen probleem m.i.
Ik verwacht niet de de publicatie nog komt, de wetgeving waarop de plusregios zijn gebaseerd word op de schop gegooid, met grote kans dat het afgeschaft word om ruimte te maken voor de super provincies e.d.