landuse=residential - zabudowa mieszkalna.
Zakładam ten wątek, gdyż w dalszym ciągu temat ten nie został jednoznacznie wyjaśniony.
Irytujące dla mnie, zwłaszcza w Krakowie, subiektywne rysowanie granic zabudowy nie mające związku z niczym, wzajemnie się nakładające, poprzypinane przypadkowo do węzłów ulicy lub budynku.
Całkowicie się zgadzam z rysowaniem zabudowy na terenach poza miejskich, gdzie brak jeszcze obiektów pozwalających określić wielkość wsi czy przysiółka.
Mamy już akces do używania “emuia” i “geoportalu”, gdzie są podane rzeczywiste (prawne) granice obszarów.
Mamy już lepsze narzędzia, takie jak relacje z “boundary=administrative”, gdzie w sposób prosty można wyrysować granice bazując na powyższych źródłach.
To, że ktoś jeszcze nie potrafi ich używać nie jest podstawą do tworzenia subiektywnych granic.
Nazwy obszarów ujętych w relacji są później widoczne w wyszukiwarce dla danego adresu.
Według mnie, obecnie jest trend rysowania pod render, głównie dla określenia ograniczeń prędkości.
Do wyjaśnienia:
- Zabudowa w terenie - przysiółki i małe wsie, bez nazw ulic.
a. z zaznaczonymi obrysami budynków
b. bez zaznaczonych obrysów budynków - Zabudowa w terenie - wsie i małe miejscowości z nazwami ulic.
a. z zaznaczonymi obrysami budynków
b. bez zaznaczonych obrysów budynków - Zabudowa w dużych miastach z podziałem na dzielnice lub okolice
- Zabudowa w dużych miastach z relacjami granic dzielnic lub osiedli.
Według mnie na Tak
1b, 2b
Z wyczuciem, czy jest niezbędna, na Tak
1a, 2a, 3
Absolutnie Nie
4
edycja:
Dla 4, bardzo dobry przykład użycia tego tagu w komentarzu #24.
Chyba tylko tak powinien być używany w mieście, kiedy nie mamy obrysu poszczególnych budynków.