Teraz, gdy jest dostęp do zdjęć z geoportalu, można o wiele precyzyjniej mapować.
Chciałem spróbować zmapować wszelkie możliwe szczegły w jakimś miejscu i poległem na pytaniu jak słusznie otagować taki obszar:
Oczywiście niezależnie od tego, że jest to landuse residential.
Ani to trawa ani nieużytek.
Brakuje nam właściwie tagu na wyschniętą, twardą ziemię, której nikt trawnikiem nie nazwie.
surface=dirt? Landuse jest tu dziwne, “landuse - mainly used for describe the primary use of land by humans/Używane do opisania, w jakim celu i która powierzchnia ziemi jest używana.” (wiki). Nikt tego nie używa jako zaschniętej ziemi, jest to natomiast stan powierzchni.
W takim razie wszystkie miejsca w Polsce, gdzie jest coś zielonego, powinny być oznaczone tym tagiem.
W Polsce rzadko widzi się trawniki, chyba że utrzymywane prywatne. To samo “village green” nie ma odniesienia w warunkach polskich.
Są tu tak zwane ekologiczne miejsca trawiaste, czyli to co się samo wysiewa, bez nawożenia i konserwacji.
W miastach, miedzy blokami, “trawniki” są takimi miejscami gdzie praktycznie tylko psy się załatwiają, czyli po angielski “not maintained lawn”.
Dlatego najbardziej pasuje “landuse=not_maintained_lawn”.
Co po dowolnym przełożeniu, znaczyłoby, powierzchnia trawiasta, nie konserwowana używana przez człowieka.
Mam problem z otrzymania właściwej wizualizacji gdy podaję wartość dla high=.5, lub 2.5, 2.75, 28.4
Wartości te są pomijane i widzę tylko wysokość z wartością domyślną w Kendzi 3D View
Jak dla tego budynku,gdzie maszt z kubikiem zaczyna się od 28.4, a kubik 2.5x2.5x2.5 jest prostopadłościanem.
Ok mamy jezdnie jako obszary
Są jakieś drzewka - punkty, co zrozumiałe; chodniki jako footway (niestety nie jako obszar a tylko linia), ale chyba można analogicznie jak jezdnie zrobić.
Sporo jest obszarów landuse=grass, ale o tym chyba powinniśmy porozmawiać w temacie landuse=residential#p365951
Brakuje mi jeszcze specjalnego area dla przejścia dla pieszych i czegoś dla wjazdów na posesje. Za bramą to będzie service=driveway, mnie interesuje bardziej ta część przecinająca się z chodnikiem. Miałoby to być przejście dla pieszych?
*service=driveway *to raczej od początku, a nie od bramy. Chodzi o przeznaczenie, a nie o własność czy co innego. Myślę, że nawet drogę osiedlową, wewnętrzną, można jako *service=driveway *zrobić.
Poza tym, nie sądzę, że micromapping oznacza wyrysowanie szczegółowo landuse, trawników… Micromapping powinien nieść za sobą jakaś dokładną informację. Czyli dla chodnika to może być: footway=sidewalk/crossing, tactile_paving, surface, wheelchair,lit, width, wszystkie barriers, przejścia dla pieszych z sygnalizacją lub też to
Do tego dokładne opisy poi (cuisine, opening_hours, website, contact* itd…).
Nie wspominając o ogromie tagów dla dróg samochodowych, możesz spojrzeć na centrum Gdyni, starałem się szczegółowo opisać jezdnie.
Dużo istotniejsze od service=driveway są relacje zakazów/nakazów (czyli skręt w prawo, nakaz prosto itd).
Starogard Gdański chyba zezwolił nam na używanie ich portalu (powiatowy), musze odszukać info i namiar wms’a (z powiatowego mógłbyś obrysy budynków porobić, łatwiej niż z geoportalu).
W którym miejscu area zrobiłeś? Nie mogę zlokalizować.