Offtopic o GPSies i OSRM

Wątek wydzielony z http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=360975#p360975

Stara, nieaktualna, sprzed 2 lat wersja (brak obiektów za ostatnie kilka lat).

Coś Ty?
Przecież jest co 24h aktualizowana, nie pomyliło Ci się z czymś innym? Kliknij koło zębate (opcje) w dolnym, prawym rogu…

mapquest nie przestrzega tagów access… Prowadzi rowerem i samochodem!!! po highway=track, access=forestry

Ale nie znajduje numeru budynku, tylko jak 2 lata temu, sąsiedni.

Być może jest coś źle wpisane, być może czegoś nie obsługuje osrm.
Ale nie jest przecież to jednoznaczne z tym, że dane są stare!

A podaj ten przykład?

Oni korzystają chyba z nominatima więc to tutaj warto poszukać błędu.

addr:place jest wyszukiwany w osrm. Nominatim chyba też juz wyszukuje - ale nie pamietam (osrm sprawdziłem).

Nawet fajnie to wygląda tyle, że wyznacza mi trasę po lini prostej przez pola, łąki, autostrady etc.; omija wszystkie szlaki na czym mi zależy najbardziej. Gdzie tam trzeba “odptaszkować” aby zrobić trasę po drogach gruntowych i szlakach ?

Lipińskiego 13, Kraków.
Podobnie, inne numery po tej samej stronie ulicy. Rok temu dodałem budynki po nieparzystej stronie ulicy, ale dalej ich nie widzi.
To samo dotyczy starych kamienic w Krakowie.

no i źle prowadzi?
http://osrm.at/510
Do tego budynku: http://www.openstreetmap.org/browse/way/178173718

Dziwne!
Mnie nie akceptowało numerów domów, tylko ulice i przybliżoną lokalizację.

Nawet nie wiedziałem, że poprawili i dodali kilka fajnych opcji odnośnie planowania trasy - po wybraniu “planowanie trasy” na górze ekranu po prawej stronie masz dodaną nową funkcję: check out the new tracks editor:) A tam już masz wszystko czytelnie rozrysowane - nawet fajnie to działa jak widzę:)

Ja czegoś takiego nie mam, może coś moja przeglądarka blokuje… czy może kolega zrobić Print screen i wysłać @, wskazać mi to jakąś strzałką bo mam pomroczność jasną ?

Wybierz w ustawieniach na ekarnie mapy “Follow roads” i ewentualnie Walking. Ale z tego co patrzę, to nadal routing jest robiony na bazie map Google’a, nawet gdy wybierzesz podkład OSM/OCM. Co powoduje czasem śmieszny efekt, że trasa nie biegnie przez mapę. Ale nawet mimo to, czasem z tego korzystam by wygenerować trasę do Garmina.

Podchodzę do tego w ten sposób, że robię całą trasę w GPSies, na podkładach OpenCycleMap/Satelitarnych, tam gdzie Google nie ma drogi, tam rysuję z mapy, następnie zapisuję, a potem ściągam w formacie GPX route, z opcjami, że ma zastosować algorytm upraszczania oraz nie więcej niż 50 punktów. Tak przygotowaną trasę wgrywam do Garmina i każę mu nawigować po drogach, takich, jakie akurat mu wgram. I działa całkiem nieźle, po ręczniak nie musi wymyślać długich tras, tylko ma dość krótkie zwykle odcinki.

Ale chyba piszesz o Gpsies a wcześniejsze pytanie dotyczyło OSRM.

No właśnie chyba jednak chodziło o Gpsies. Ale wątek się rozrasta i jest już trochę offtopic…

Dzięki gregorisan oraz WiktorN
Efekt jest więcej niż zadowalający :slight_smile:

Trzeba najpierw “odptaszkować” follow roads, walkinkg a następnie wyznaczać trasę; nie na odwrót bo później automatycznie tego nie przemieli… a ja właśnie tak przed chwilą robiłem i się zastanawiałem dlaczego nie działa :confused:

Pozdrawiam i sorry za lekki (mam nadzieję) offtopic

Z mojej strony też już ostatni;)

Już nie trzeba - tak było właśnie w poprzedniej wersji. Teraz jest to usprawnione i działa bardzo dobrze. Wybierasz sobie warstwę: OSM Cycle i planujesz trasę. Później można ją zapisać lub wysłać bezpośrednio do Garmina - należy tylko wybrać odpowiedni format.
http://zapodaj.net/eae46a3219d5f.jpg.html

Super… tyle, że właśnie tego nie mam. Pod “Planuj trasę” mam OD RAZU “Ustawienia”.
Nie mam tej nowości: check out the new tracks editor. Może trzeba wyczyścić dane przeglądarki lub korzystać z tej co Ty a nie z liska

Bo chyba musisz się zarejestrować i zalogować:)

NO PEWNIE, ŻE MUSZĘ

Najlepszą informację zostawiłeś na deser :wink:

nie widziałem a teraz… WIDZĘ

Pozdrawiam