Ahoj komunito,
jsem čerstvý uživatel OSM díky autonavigaci Be On Road.
Odvedená práce na mapách je úžasná, díky všem.
Dovolil jsem si ve svém okolí upravit pár jednosměrných ulic, přidat dva obchody a narovnat jednu cestu.
Proč píšu.
Navigace mě ve Frýdku-Místku nutila k divné “operaci”, sjet z cesty, vyjet na most a zase sjet dolů. Naštěstí tuto cestu znám, tak jsem jel podle sebe.
Díval jsem se na mapu a myslím, že je tam nějaká chyba. Ale netroufám si na její opravu. na mě je to příliš složité. Nerad bych něco zkonil.
Ani já tam chybu nevidím, ale jsem taky začátečník. Navíc jsem to zkoušel v MapFactoru a ten naviguje normálně. Třeba tam chyba byla a někdo to už opravil - MapFactor má aktuálnější mapy.
Tak nakonec to na mě dělá dojem, že je to velmi podobný problém, jako jsem měl já, viz http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=21193.
V podstatě asi chyba navigátoru, neměl by navigovat po trunklink, když je k dispozici trunk stejné délky…
Ono i v té situaci, kterou popisuješ, by to asi šlo vyřešit, mám pocit, že ten přejezd mostu je proti předpisům, není tam příkázaný směr jízdy vlevo? Pokud by se do mapy dodělal, pak by i BOR navigoval zřejmě dobře…