Конвертації в формати навігаторів

Всім доброго дня!

Назріла думка про важливість конвертацій OSM-України в формати для різних навігаторів, почнемо популяризацію OpenStreetMap серед населення.

Плюси:

  • можемо враховувати особливості місцевого маппінгу і мовні особливості
  • щоденне оновлення (при потребі, рідше)
  • швидший пошук помилок конвертації та незрозумілих змін даних (наприклад, масовий імпорт або навпаки, вандальні/помилкові правки)
  • популяризація :slight_smile:
  • можливо, зробити щось на зразок форми зворотнього зв"язку на основі openstreetbugs для вказування помилок тим, хто не хоче (поки що) вносити правки

Що для цього потрібно:

  1. Кілька людей зі знанням конвертації під певний пристрій
  2. Уміння написати скрипт для повністю автономної роботи конвертації (небажано мати якісь кроки, що потрібно робити лише руками)
  3. Швидше за все, скрипти буде зручно тримати в одному місці, наприклад, під контролем версій, але їх знання поки що не обов"язкове

Що можу запропонувати я:

  • тимчасове місце під сконвертовані файли, доступні по посиланню
  • Garmin (mkgmap конвертація на основі туристичного стилю від Max Vasilev)
  • OsmAnd
    Також можу запропонувати свою машину під конвертери (ламаний софт не допускається :slight_smile: )

Що зараз є:
http://velo.kr.ua/nav
source code: https://github.com/Larry0ua/ua-convert

Сконвертовані файли на Navitel від Kostik:

Згоден. Бо карти на рамблері мають кривий адресний пошук.
Думаю, потрібні карти під Навітел 3 , Гармін (у старому форматі, не NT), “Сім доріг”.
Інші програми, на мою думку, неактуальні: під СітіГід роблять карти хлопці з тревелЖПС, під іГО8 нема конвертера, ГІС-Руса застаріла.
Крім того, треба буде робити двомовні карти - українською та російською мовами. А також, за потреби, у трансліті (для старих гарміновських пристроїв).

На сьогодні бачу декілька проблем щодо конвертації

  1. організаційні проблеми
  • треба хостинг
  • треба людину, щоби наглядала за процесом
  1. технічні проблеми конвертора та його конфігурації
  • проблеми з нарізкою карти на області (межа області не повністю входить у нарізку, ламаються межі районів).
  • проблеми з автоматичною прив’язкою населених пунктів до районів та областей
  • відсутність адресації під’їздів у багатоквартирних будинках

Згоден, і готовий допомогти зі скриптами. Основна перешкода для мене – хостинг, точніше, адміністрування. Купити хостинг не проблема, а от хто буде не ньому ставити пакети… у мене часу точно не буде.

Хорошая идея.
Могу помочь со скриптами.
Могу также предоставить машинку работающую в режиме 24/7 с белым ip. Места довольно много и есть зеркало. ОС linux. Есть и простенький svn.
Правда изредка там отключают свет :slight_smile:
А вот с конфигами конвертации помочь не могу, надеюсь что пока.

як я зрозумів, конвертації на основі osm2mp не переварюють Україну цілком, тому потрібно різати її по областям? Впродовж тижня спробую зробити заготовки скриптів на те, що в мене є, пізніше буде потрібна чиясь допомога для навітела.

Zaskoruzlov Garik, за пропозицію дякую, буду мати на увазі, щоб скрипти змогли пізніше запускатись на Linux-машині

Ну это неудивительно учитывая perl и накопление информации во всяких там массивах и хешах в процессе конвертации. Экспорт украины сейчас это 2,5 гигабайта xml - никакой памяти не хватит.
ИМХО это можно было бы решить если сделать конвертер в 2 этапа:

  1. OSM → база данных.
  2. база данных → mp файл.
    К тому же такая БД может быть и основой много чего другого, например валидатора.
    Я вот сейчас как раз думаю запилить что то вроде такого велосипеда.

ИМХО по областям было бы наиболее логично. На рутрекере некий Александрll регулярно выкладывает osm для украины под навител. Там как раз сделано по областям. Правда я эту карту на проверял.

Не за что.
Гм, а вы собирались писать что то на cmd что ли? ИМХО shell наше все. Ну или там perl/python :slight_smile:

Liosha планує переробити конвертор на використання БД. Але коли це буде - невідомо.
Нарізати UA.osm на області все одно доведеться. Бо навігатор не прожує велику карту.

Особисто я для початку планую налагодити конвертацію Харківської області.
У режимі "скачав UA.osm - вирізав область - сконвертував у “польській” формат - сконвертував у навітелівський формат (з перевіркою на помилки) - залив на сервер (поки що narod.ru, де "ru - це “рідна Україна” :slight_smile: ).

Посмотрим, может фаза луны такая будет что тут что-то раньше наваяем. Хотя если по честному то шансов на это маловато. :slight_smile:

Ну, тоді я сам буду періодично качати-конвертити-заливати. Нажаль, файли на “народі” частенько зникають :frowning:

СітіГід тоже актуален

а раздачу карт можно организовать торрентом и магнитами…

в принципі, зміст теми в тому, щоб прибрати такі “власні” конвертації :slight_smile:
Якщо получиться зробити один файл-скрипт, що буде виконувати “сконвертував у “польській” формат - сконвертував у навітелівський формат (з перевіркою на помилки)” - це саме те, що потрібно для повної автоматизації.

Щодо Сітігіда: по-перше, сама програма є слоупоком з невдалим інтерфейсом та корявим рендером. Якби не тревеловські карти, ніхто б за СітіГід навіть не згадував би. По-друге, під СітіГід є інші карти України, краще за осмовські.

Щодо торентів та магнітів: оскільки карти будемо часто оновлювати, то доведеться й торенти часто оновлювати та перекачувати.

Я щойно зареєстрував сайт на халявному хостингу http://dimonster.host-ua.org.ua/ . Спробую там зберігати карти.

А скрипти в мене “під віндовс” зроблені. Бо весь процесс конвертації я роблю на своєму робочому ноуті.

збираю для себе Кіровоградську область. (під Garmin).
якщо ткнете носом у дамп Ukraine.osm (щоб не мордувати основні сервери щоденним викачуванням даних) і нормальний стиль - будь ласка, можу налагодити щоденну збірку всієї України.

Я беру тут http://data.gis-lab.info/osm_dump/dump/latest/UA.osm.bz2

Цікаво, а як бути з програмою GPSmapEdit, яка потрібна для конвертації у Навітел (та для інших програм також згодиться)? Навряд чи її можна автоматизовано запускати на юніксовому сервері.

вообще не повод, не делать карты под ситигид

торрент тяжелей обновлять чем карты? все можно сделать автоматом…

вроде под wine работает

В org.ua как раз раньше можно было зарегистрировать домен полностью бесплатно просто пообщавшись с роботом. Нужно 2 DNS но это решаемо довольно просто. Я делал.
Правда недавно мне пришла их рассылка, что все домены должны быть переданы на подержку официальным регистраторам. Но я еще не разбирался, не было задачи. Может быть до сих пор можно зарегистрировать, почитаю отпишусь.
Даже если нельзя, то лучше заплатить 5 баксов в год, чем иметь что то даже пусть полуофициальное но с адресом типа bla-bla.samiysuperdeshoviyhosting.org.ua

А нативного ничего нет? Очень жаль :frowning:

Так в нас вже начебто є openstreetmap.org.ua. Там можна й тримати файли. Або тримати лише посилання, а файли завантажувати на інший хост.

здається, ви плутаєте хостинг і доменне ім"я. в будь-якому випадку, це не зовсім по темі.

до речі, gpsmapedit - платна програма? є якісь інші способи, без його використання? не хотілось би використовувати крякнутий софт :wink: в крайньому випадку, можна його і купити, якщо версія за 40 євро повноцінна і не обмежена в часі і кількості розповсюджуваних карт

Не путаем. Я про то, что если размещать все это удовольствие не на купленном хостинге, а какой то левой машинке, то раньше можно было за час для этой машинки зарегить красивое доменное имя в домене org.ua бесплатно. Как сейчас не знаю. Надо будет разобраться.

И к тому же только виндовая? Это в любом случае еще хуже чем платная, если нужно будет все автоматизировать где нибудь на хостинге или стороннем компе. На ставить же на такой комп с внешним ip, вебсервером и прочим windows. :open_mouth:

Платна, але функціонала легальної незареєстрованої версії достатньо для конвертації карт.
http://www.geopainting.com/ru/limitations.html#eval
Підробиці на сайті автора http://www.geopainting.com/
Є опенсорсний форк MapEdit++, але там немає функції конвертування у Навітел, та й взагалі схоже, що її розробку наче покинули