Teren religijny

Mam problem z opisanie terenu “religijnego”.
Na tym terenie, może być: kościół, kaplica, plebania, dzwonnica, klasztor, mały cmentarz, ogród, krzyż, pomnik, figura, droga krzyżowa, warzywnik zakonny itd.

“amenity=place_of_worship” powinno być właściwym wyborem, ale …
Teren jest zaznaczony zbędną ikonką, która powinna być związana tylko z “building=church”, gdzie w zależność od religii otrzymujemy krzyż, gwiazdę albo półksiężyc.

Powinno to być analogiczne do terenu szkolnego.
Czy jest jakaś inna możliwość aby opisać teren obejmujący te rożne obiekty związane z kościołem lub klasztorem?

Samemu robię to w ten sposób - najczęściej jest to teren ogrodzony - więc barier=* wokół terenu z miejscem na bramy lub wejścia. Następnie building=church przypisany do świątyni lub kaplicy + amenity=place_of_worship+dodatkowe tagi związane z tematem, adresowe itp. Często na terenie jest cmentarz parafialny - czyli obrys i dodaje amenity=grave_yard + dodatkowe tagi + tagi z miejscowością oraz kodem pocztowym. I standardowo entrance=*, jakieś ścieżki, drogi, tereny zielone itp.
I dodatkowo związać to można relacją.

A ja nie widzę potrzeby oznaczania takiego terenu - dla mnie to jest po prostu landuse=residential. Płoty czasami rysuję, ale na tym się kończy.

Co jak co , ale to na pewno nie może być jako “landuse=residential”.
To nie są tylko małe tereny przykościelne. Często są na tym terenie obiekty o sakralne i historyczne.

Bardziej już pasuje “landuse=religious”, tylko nie wiem jak to będzie renderowane.
To nie są tylko małe tereny przykościelne.

A dlaczego nie? To czy na danym terenie znajduje się kościół czy inny obiekt nie zmienia właściwości terenu. Dodatkowo, zdarza się że kościól czy klasztor znajduje się w lesie, parku itp., i jak wtedy renderować taki obszar? Czy znowu tworzyć specjalne odwzorowanie na mapie “parku należącego do kościoła”, “lasu klasztornego” itd? :smiley: Ja tam taguje tylko punkt lub budynek sakralny.

landuse=residential dla mnie oznacza tereny związane z bytnością codzienną człowieka. Idąc Twoim tokiem, jeśli ktoś ma tartak na podwórku powinniśmy dawać mu landuse=industrial. Może i poprawne, ale czy jest sens tak sie rozdrabniać?
Jeśli chcesz koniecznie oddzielić ten teren to narysuj go jako oddzielny landuse=residiential, dodaj mu religion=christian i name= wedle uznania.

A kto powiedział, że w ogóle tam musi ktoś mieszkać.
Dam konkretny przykład.

Jest bardzo duży teren poza miastem, wykupiony przez ludzi.
Na nim stoi duża świątynia, przed którą stoi duży pomnik świętego (podobno znanego artysty), dalej parking na kilkaset samochodów.
Obok (ciągle na tym samym terenie religijnym) teren z drogą krzyżową, którą, żeby przejść to zejdzie z pół godziny. Na niej są kaplice przestawiające poszczególne
stacje. Obok, dopiero, przejście (bramka) w żywopłocie na teren zakonny. Z tym że już teren zakonny można oddzielnie wyodrębnić.

Mnie nie przekonałeś, ale jeśli otagujesz jako landuse=religious krzyczał nie będę :wink:

Zakończyłem nanoszenie granic diecezji radomskiej i archidiecezji krakowskiej, wraz z granicami dekanatów i parafii, oraz podlegającymi in obiektami sakralnymi i cmentarzami.

Archidiecezja krakowska http://osmapa.pl/w/pow3/?lat=49.84196&lon=20.35766&zoom=10&ol=DSAPUFQJ&op=5
Diecezja radomska http://osmapa.pl/w/pow3/?lat=51.30099&lon=20.95916&zoom=10&ol=DSAPUFQJ&op=5

W pozostałych diecezjach na wschód od powyższych, naniosłem tylko obiekty sakralne i cmentarze.