Mialem wlasnie okazje porozmawiac z Naczelnikiem Wydzialu Geodezji
Urzedu Miejskiego w Bytomiu. Jest gotów przekazac dane adresowe + pare innych layerów do wciagniecia przez OSM.
Takze baze hydrantów, ilosc pieter, a jeśli Kendzi napisze zgrabny importer uwzgledniajacy dachy to bedziemy mieli pierwszy calosciowy model 3D w polskim OSM.
Aha, i takiego jednego co jest od **niepelnosprawnych **tez wezma w obroty zeby zaczac tam robic mape dla wózkowiczów.
Ogólnie - ogromnie pozytywne wrazenie.
Kto u nas dziala ostro w Bytomiu, żeby sie z Naczelnikiem na herbatke umówic?
To zadzwon do pana by szczególy umówic. Stowarzyszenie OSM Polska napisze male podanko o udostepnienie tych danych,
Ty mu je przekazesz w formie papierowej no i bedziemy sie wspomagac.
Urzad planowal notabene zajac sie tematyka cmentarze i byl b. pozytywnie zaskoczony tym, ze my ten temat ruszamy.
Pomysl m.in. byl taki, by wyszkolic grupe uczníów z jakiejs szkoly sredniej i zrobic male mapping party.
Temat nie był tutaj opisywany, ale generalnie skutek jest taki, że otrzymałem dzisiaj na maila bazę adresową w różnych formatach. Tak więc za niedługo w Bytomiu powinien być komplet adresów.
wielkie dzieki!
A jak wyglada sprawa w rzutami budynków?
W tej chwili sa miejsca które wygladaja dosc nieestetycznie poprzez nalozenie sie danych z 2 róznych zródel, np: http://osm.org/go/0LdrbaUgG–
Z tego co pamietam, to byli gotowi przekazac troche wiecej niz sama numeracje.
Skontaktowac sie z nimi ponownie czy tez masz reke na pulsie?