Het viel me op dat er een soort inconsistentie zit in het taggen van dingen die in aanbouw zijn.
Op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:construction wordt gedocumenteerd dat highway, railway en waterway de waarde ‘construction’ kunnen hebben, vergezeld van ‘construction=*’.
Bijvoorbeeld: ‘highway=construction’ met ‘construction=cycleway’, wat je dan verandert naar ‘highway=cycleway’ als het werk af is.
Je zou analoog daaraan verwachten dat een gebouw in aanbouw wordt getagd als ‘building=construction’ , met ‘construction=offices/apartments/hotel/…’.
Echter, volgens de documentatie hoor je dan ‘landuse=construction’ te gebruiken.
Dat lijkt me logisch als het een groter gebied betreft, bijv. een nieuwbouwwijk, waar meerdere gebouwen worden gemaakt.
Maar als er één gebouw in aanbouw is, lijkt me de combinatie ‘building=construction’ met ‘construction=*’ meer voor de hand liggend, en ook passend in de algemene manier van taggen van zaken in aanbouw.
Ik wil het gaan aanpassen op de wiki-pagina’s, maar het leek me goed om het eerst hier te droppen.
Misschien is er een goede reden waarom gebruik van ‘landuse=construction’ beter is dan ‘building=construction’?