Ik heb de – voor ons als fietser – relevante POI’s op OFM bekeken.
Mijn excuses vooraf: formeel mag ik dit niet meer dan een ‘draft’ versie noemen.
> Eten & Drinken
Sommige POI’s staan 2 keer op de kaart: zowel als Shape en als POI.
http://help.openstreetmap.org/questions/2958/pois-nodes-vs-outlines
ToDo Mappers: POI verwijderen als deze ook als Shape aanwezig is (+ controleren welke informatie de beste is).
> Amusement > Bar/nachtclub
Deze categorie bevat vaak: café, eetcafé, theetuin en restaurant.
ToDo Mappers: icon ‘Cafe’ wijzigen in ‘Restaurant’ (indien van toepassing).
ToDo Renderer, indien mogelijk: [Cafe] toevoegen aan de categorie ‘Eten & Drinken’.
Knooppunten staan twee keer op OFM:
Cities > -
Other > Communications
Picnic_sites staan twee keer op OFM:
Attractions > Park/Garden
Recreation > Park/Garden
(Redundant = not ok; redundant = redundant = ok, want je vindt het eerder, ongeacht waar je zoekt).
> Other > Other : barrier=gate
ToDo Renderer: deze categorie toevoegen aan OFM. (Zoeken op ‘hek’ is wel mogelijk, icon wordt echter niet op de kaart getoond).
Voorbeeld: Kanaaldijk in Utrecht. Hier is een ‘heftig’ hek wel op OSM aanwezig, maar OFM toont dit niet.
http://www.openstreetmap.org/?lat=52.17659&lon=5.10837&zoom=16&layers=M
‘hekje’ + [bicycle = no]
- Categorie Zoeken niet mogelijk (alleen via ‘Alle speciale punten’).
- Wordt niet gerenderd indien geplaatst op voetpad (bicycle = no).
Mijn bezwaar: zie Kerkvaartspad.
http://www.openstreetmap.org/?lat=52.13085&lon=4.70933&zoom=17&layers=M
Bij de ingang van het pad (aan beide zijden) is niet duidelijk waarom ik dit pad heb gewijzigd in [bicycle = no]. Fietsen wordt niet immers niet verboden en fietsen lijkt in eerste instantie mogelijk. Echter: halverwege ligt een brug met aan beide zijden een [barrier = stile] (dus: hek met traptree voor wandelaars). Deze [barrier = stile] is de (mijn) rechtvaardiging voor [bicycle = no]. Maar juist deze barrier wordt niet op de OFM getoond.
‘hekje’ + [bicycle = yes]
[cycle_barrier] + [stile] + [kissing_gate] = ‘hekje’.
Enerzijds vind ik dat deze barriers onderling te veel verschillen om als hetzelfde icon op OFM te staan (‘stile’ is een blokkade voor de fiets, cycle_barrier/kissing_gate is dat (meestal) niet).
Maar aan de andere kant: ‘hekje’ wordt - indien nodig - gecombineerd met [bicycle = yes/no], waardoor het toch duidelijk wordt hoe hinderlijk deze blokkade is.
Alle barriers - altijd - weergeven op OFM:
- barrier = bollard = ‘paaltje’
- barrier = cattle_grid = ‘wildrooster’
- barrier = stile+ kissing_gate+cycle_barrier = ‘hekje’
- barrier = gate = ‘hek’
Zoeken op [barrier]:
(barrier = bollard = ‘paaltje’; alleen te zoeken via ‘Alle speciale punten’)
- barrier = cattle_grid = ‘wildrooster’
- barrier = stile + kissing_gate + cycle_barrier = ‘hekje’
- barrier = gate = ‘hek’
binnen één (sub)categorie mogelijk maken.
Zoeken op ‘paaltje’ (binnen een subcategorie), is onwenselijk. Daarvan zijn er te veel aanwezig en het lijkt me niet dat iemand gaat zoeken naar paaltjes. Die (verschrikkelijke) dingen kom je vanzelf wel tegen.
Onlogische categorieën:
Eten & Drinken (‘Restaurant’)
Amusement > Bar/nachtclub (‘Cafe’)
Betekent: zoeken in twee verschillende categorieën naar een kop koffie met appeltaart.
Overig > Reparatiedienst: [highway=incline_steep] + [incline=x%] = ‘helling’
verplaatsen naar:
Autodiensten> Stiltegebied/toeristische informatie
> Autodiensten> Stiltegebied/toeristische informatie
bevat hiermee:
-
Knooppunten
-
Hellingen (highway=incline_steep; incline=x%)
-
barrier = cattle_grid = ‘wildrooster’
-
barrier = stile + kissing_gate + cycle_barrier = ‘hekje’
-
barrier = gate = ‘hek’
-
Bench (al aanwezig)
-
Picnic_site
-
Informatie (al aanwezig)
-
WC (al aanwezig)
Dus alles wat je onderweg als fietser nodig hebt.
Binnen MapSource beschikbare subcategorieën binnen [Autodiensten]:
-
Autohuur = leeg
-
Automobielclub = leeg
-
Autoreparatie = Fietsrepatie
-
Autowasstraat = leeg
-
Bergingsdienst = Auto Parkeren
-
Chauffeurscafé = leeg
-
Dealer/auto-onderdelen = leeg
-
Parking = Fiets Parkeren
-
Stiltegebied/toeristische informatie = zie boven, heel veel…, overigen…, onderweg informatie tijdens het rijden
Binnen BaseCamp in combinatie met OFM zijn slechts twee subcategorieën beschikbaar:
In combinatie met een andere kaarten (Garmin of VeloMap) zijn wél alle subcategorieën beschikbaar.
Vraag: waarom ziet BaseCamp niet alle OFM POI categorieën? Ligt de 'schuld' bij BaseCamp of bij 'OFM'?
Ook op de GPS zijn wél alle subcategorieën beschikbaar.
De binnen BaseCamp ontbrekende subcategorieën kunnen worden omzeild door niet binnen een subcategorie te zoeken, maar op 'Autodiensten'.
Overigens is MapSource end-of-life en zelf gebruik ik voor 80% van de tijd BaseCamp. MapSource wordt steeds minder belangrijk als referentiepunt.
Teksten aanpassen op - nieuwe generatie - GPS:
Garmin\Text<language>.gtt geeft de mogelijkheid om teksten aan te passen, dus bijv.:
-
‘Autodiensten’ = ‘Fietsdiensten’
-
‘Autoreparatie’ = ‘Fietsrepatie’
-
‘Bergingsdienst’ = ‘Auto Parkeren’
-
‘Parking’ = ‘Fiets Parkeren’