OsmAnd http://osmand.net jest bardzo fajnym programem do nawigacji satelitarnej pracującym w oparciu o dane z OSM.
Myślę, że polski interfejs programu zachęci do korzystania z niego, a co za tym idzie do zainteresowania się tematem OpenStreetMap.
Aha, jeśli ktoś chciałby sobie zainstalować ten program niech ściągnie instalkę .apk ze strony, ponieważ w Android Market jest wersja 0.5.3, która jest wersją starą, a aktualny jest OsmAnd+ za którego trzeba zapłacić (to jest donacja dla projektu, więc jeśli ktoś chce wspomóc projekt to zachęcam)
Ja zajmuję się tłumaczeniem interfejsu, więc jeśli ktoś ma uwagi to można tutaj pisać.
szybkie renderowanie natywne (wersja eksperymentalna – może nie działać na niektórych urządzeniach)
poprawki w interfejsie
dodano wyświetlanie informacji o wysokości (altitude)
nowe tłumaczenia (polskie, wietnamskie)
inne, mniejsze poprawki
OsmAnd jest programem stworzonym dla systemu Android, służącym do nawigacji GPS. Działa w oparciu o dane z OpenStreetMap i posiada odpowiednie tryby dla nawigacji pieszej, rowerowej i samochodowej. W przeciwieństwie do Google Maps do działania nie wymaga połączenia z Internetem.
Można pobrać go za darmo na stronie osmand.net (wersja development), a w Android Market OsmAnd+ kosztuje ok. 20zł (jest to forma donacji dla twórców).
Chodzi Ci o to, jak usunąć wcześniej pobrane kafelki z cache’u?
Może o to chodzi? Ustawienia → Dane offline → Dane mapowe (kafelki) → pojawia się lista pobranych map → przytrzymujesz dłużej na wybranej pozycji → Skasuj
I jeszcze jedna rzecz, która cieszy: OsmAnd Team ma teraz nowy, wydajniejszy serwer do kompilacji map, dzięki czemu aktualizacje mają pojawiać się częściej. Efekty już widać - do pobrania jest mapa z 18 stycznia
W OsmAnd pojawiła się jako dostępna do ściągnięcia paczka (125MB), opisana jako “Poland europe srtm elevation contour lines”. Wnioskuję, że po naszemu to po prostu poziomice
Nie ściągałem, bo nie jest to mi potrzebne, ale zachęcam do obadania.
Witam.
Program bardzo dobry, tylko problem z routingiem (wbudowany wolno i kiepsko reaguje na zmiany, a te dostępne online niestety są zbyt rzadko aktualizowane), W innym poście zwrócono uwagę na http://map.project-osrm.org/
Przetestowałem na stronie i chyba (póki co, dla mnie) najlepsza usługa routująca.
Czytam, szukam i nie mogę znaleźć informacji, czy może jest planowane dodanie tej usługi do osmand’a?
Pozdrawiam.