Ik heb een Garmin-ontvanger en gebruik de OSM-kaarten om ze na conversie met mkgmap als IMG in de ontvanger te laden.
Op Geofabrik.de kun je actuele kaarten van hele landen in .osm formaat downloaden. Heel mooi. Maar wat als je grensoverschrijdende kaarten wil hebben? Ik zoek eigenlijk een website waar ik zelf de osm-tiles kan kiezen die ik wil hebben. Wie kan me aan zo’n site helpen?
Bedankt. Ik bedoel inderdaad iets zoals dit. Alleen zie ik dat de output uit Garmin-kaarten (.img formaat) bestaat, en niet uit .osm bestanden. Ik ben naar .osm bestanden op zoek omdat ik daaruit via het programma mkgmap naar eigen inzichten (kleurstellingen, welke objecttypen weglaten etc.) kan converteren in .img.
.osm bestanden kun je gemakkelijk verkrijgen middels de OSM Extended API. Je kunt ook een bestaand extract downloaden van bepaalde gebieden op Geofabrik, Cloudmade of voor de Benelux op http://planet.openstreetmap.nl. Op deze extracts kun je vervolgens Osmosis loslaten om de gewenste uitsnede te maken middels het opgeven van een bbox of een polygon.