osm + poziomice w Garminie

Proste pytanie - jak na mapę OSM nanieść poziomice? Wybieram się w góry w nieznany teren i chciałem wiedzieć coś na temat kształtu terenu wokół z urządzenia.

zapomniałeś napisać, że chodzi o Garmina :slight_smile:
Zibi

Jeśli do wgrywania map używasz MapSource to zainstaluj mapę poziomic. Na przykład z Openmtbmap: ftp://ftp5.gwdg.de/pub/misc/openstreetmap/openmtbmap/contourlines/installable/

Potem wrzuć do urządzenia obie mapy: OSM + poziomice. W urządzeniu zaznacz, żeby obie się wyświetlały, ale zazwyczaj po wrzuceniu do GPS standardowo wszystkie warstwy są wyświetlane.

Na przykładzie Edge 705, obstawiam, że w innych odbiornikach jest podobnie.

Mapę ściągam z osmapa.tk, ale rozumiem, że to nie powinno robić różnicy? Dzięki za pomoc.

Nie ma żadnej różnicy. Na osmapa.tk też jest uproszczony “instalator” (plik .reg) do mapsource.

Ok, wczoraj cośnamieszałem, bo mapę z osmapa miałem po prostu skopiowaną, a następnie MapInstalatorem wrzuciłem te poziomice. Co prawda ostrzegało przed usunięciem preinstalowanej mapy Garmina, ale myślałem, że mowa o base mapie. Wychodzi na to, że muszę obie zainstalować MapInstalatorem i nie mogę ich po prostu na pałę wrzucić na kartę?

No nie, jedna mapa podmienia drugą. Ja nigdy nie korzystałem z MapInstalatora to nie za bardzo pomogę.