Van een tevreden gebruiker van openfietsmap kreeg ik een hele hoop tracks, in de hoop dat ik ze ‘even’ wilde invoeren in osm. Daar heb ik natuurlijk weinig zin in, maar ik heb ze als gpx trace geupload naar osm zodat anderen er wellicht baat bij hebben bij het intekenen van nieuwe wegen. Hier staan ze: http://www.openstreetmap.org/user/ligfietser/traces/1016528
Ik ben toevallig in Harderwijk bezig met in het bos hardlopen met een gps-horloge. Heb de tracks vergelijken en er zitten wat rare hoekjes in (waarschijnlijk omdat ik elke seconde log en deze op ‘smart’ of iets dergelijks staat). Hoe doen jullie dit normaalgesproken, een paar keer over een pad heenfietsen/lopen of is ongeveer hier goed genoeg? Dit gebied zijn sowieso de 3dshapes wel handig om te zien waar paden liggen.
Hier een screenshot uit JOSM. Blauw is mijn trace en grijs de gedoneerde tracks: http://twitpic.com/527ypy
De tracks helpen in ieder geval wel met het in kaart brengen, scheelt me in ieder geval weer een keer over dat pad lopen
Zie/begrijp ik het goed dat die grijze ‘driehoek’ in het midden op basis van 3 meetpunten is? In dat geval zou ik gewoon een rechte lijn tekenen. De brede paden in onze bossen zijn over het algemeen toch (kaars-)recht en door het dichte bladerdak of plassen op het pad krijg je toch vaak wat ‘bochtjes’ in je track die er in werkelijkheid niet zijn. Uiteindelijk zijn meer tracks per bospad uiteraard beter, maar ook een ingetekende weg op basis van één onnauwkeurige track is beter dan niks.
Daar lijkt het wel op ja, op satellietfoto’s is het gewoon een rechte lijn. Dat stuk is vlak na de ‘ingang’ van het bos, dus zal daar wel vaker komen en het controleren.