Inleiding:
Nu heb ik een database met borden.
Deze wil ik vergelijken met een gebied.
Nu kan je gebieden polygonen downloaden van:
De files zijn in RD shape formaat van de overheid.
Geodatabase’s van de Provincies.
http://www.provinciaalgeoregister.nl/georegister/
http://www.nationaalgeoregister.nl/geonetwork/srv/nl/main.home
Om de .gpx file data te vergelijken met het gebied en een OSM kaart.
Hiervoor heb ik het programma Arcgis Explorer geinstalleerd.
Als basemap OSM kaart. Deze is WGS84.
Nu het gebied, layer (waterwingebeid) toegevoegd. Deze is RD.
Ben erachter gekomen dat ik deze twee coordinaten en datumstelcil kan transformeren.
Dat heb ik dus gedaan. En nu ligt dat in mijn ogen goed over elkaar.
Volgens mij wordt dan de basemap OSM getransformeerd naar RD.
Nu mijn eigen dataset borden, deze is weer wgs uit gps en mapsource opslag.
Ik wil mijn instellingen in gps en mapsource niet veranderen, hou niet zo van jojo met instellingen.
Ervaring je gaat toch eens in de fout.
Alles liever in wgs.
Doel:
Was om plaatsing van gebiedsborden te vergelijken met de grenslijnen van het gebied.
Kom erachter dat veel borden niet op de juiste plaats staan. En ook dat de stand van het bord ( gebied achter bord hoort tot gebied te behoren) het bord hoort in lijn te staan met de grens van het gebied. (ze geven vaak ook geen verwijzing van over 300 m bijvoorbeeld, en dan mist er over 300 m een bord die wel op de grens staat)
Zo is er een weg, vooraan bij de weg rechts staat een gebiedsbord (verbod). Terwijl de grens links van de weg paralel aan de weg in de sloot ligt. Dus, de weg behoort helemaal niet tot het gebied. Laat staan, het gebied rechts van de weg, wat dus door het bord haaks op de weg (rijrichting) wordt gesuggereerd.
Uiteindelijk doel aanpassen van de OSM kaart.
NU de vraag:
Met welke programma’s (softwareset binnen een programma) kan ik eenvoudig, een dataset met .shp .prj file omzetten van RD naar WGS .shp en .prj, etc.
Om zo’n gebiedsfile eenmalig om te zetten. En niet te rommelen met mijn eigen data’s. Ik hou het liever bij een systeem.
Hebben jullie linkjes, waar hier een uitleg gegeven word bij de verschillende software.
Hoe dat werkt, en welke instellingen er ingevoerd moet worden.
Ik heb natuurlijk al behoorlijk gezocht op het internet.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=9106 zo ook hier gekeken.
Is een specifiek NL probleem, verwonderde dat osm.nl een ander stecil heeft, zoals gemeld.
Maar, met al die wiskundige formules kan ik niks.
En wil mij daar ook niet verder in verdiepen. (Ik hoef niet alles te kunnen en te begrijpen)
Als het resultaat klopt. Het doel.
Of kan dit alleen binnen het arcgis professionele pakket. (link)