Звісно, мені відомо про можливість комерційного використання за ліцензією CC-BY-SA ;). Але OSMF — некомерційна організація і не має комерційного зиску з розповсюдження даних ОСМ. Мої думки були в цьому напрямку, але без явної згоди Візікома використовувати їх сервіси (дані) доволі ризиковано.
Написати звичайно можна, але на мою думку ймовірність позитивної відповіді дуже низка. Що з того, що OSMF не має комерційної вигоди? Інші ж (наприклад, Cloudmade) мають!
Для деяких частин Ізмаїлу відображається OSM-копірайт http://maps.visicom.ua/c/28.8689,45.3274,17?lang=uk
Цікаво де ще вони відображають OSM-дані. upd. схоже, що вони додають osm-копірайт внизу карти всюди за межами України і Білорусі.
І справді, вони копіюють наші дані. Неодноразово помічав за тими населеними пунктами, які редагую, що багато дубльованих назв з OSM. Скажімо, раніше не бачив на їх карті назв пам’ятників чи інших РОІ, а через деякий час вони з’явилися. А взагалі, там стільки неточностей, що краще ними не керуватися навіть при звіряннях з іншими ресурсами, хоча, в більшій степені все ж достовірніші ніж інші.
Шо? Знову ті самі “граблі”?
Правила ОСМ прямо забороняють “запозичати” дані з чужих карт. Можна “передивлятися”, “порівнювати”, “знаходити неточності”, тощо. Але копіювати дані неможна.
Хлопці, невже не зрозуміло, що чужі карти можуть мати помилки, неточності, недостовірні дані? Нащо ж їх тягнути в ОСМ? Ви ж навіть не зможете відрізнити де правильні дані, а де помилкові!
Я розумію, що хочеться отримати в ОСМ найповнішу карту та ще й якнайшвидше. Але ж це неправильний спосіб!
Навіть у визнаних українських лідерів картографії - НавЛюкс, ТревелЖПС, КартБланш - повно помилок та неточностей. Періодично я з ними стикаюся: наприклад, будиночок моєї бабці на деяких “серйозних” картах має неправильний номер, іноді неправильно написана назва вулиці, або вулиці переплутані. Нещодавно я помітив на онлайновій карті НавЛюкс дорогу через село, яка суттєво не співпадає з космозніками та треками.
Навіть якщо одна й та сама інформація співпадає на різних картах від різних видавців, це не є доказом того, що інфа правильна, бо видавці можуть самі красти інфу один в одного
Або можуть купити інфу одного “джерела”, не перевіривши її.
dimonster, ніхто нічого не збирається копіювати з візікома. Подивіться на дату створення теми і дату повідомлення на яке я відгукнувся.
Я просто звернув увагу на те, що візіком використовує у себе осм-дані і поділився цією інформацією з іншими.
По-перше, написати та дати посилання на ліцензію та на цю тему, зазначивши що Візікомом користуватись не можна!
По-друге, запропонувати користувачу самому вилучити ці дані
В-третє, якщо він почне “качати права” - листа до DWG + самим відкотити ці дані (бо після відкатів DWG чорт ногу зломить, стільки потім треба підчищати, що ой-йо-йо)
PS Треба звернути увагу користувача на те що такі дані (Візіком, тощо) містять навмисні викривлення інформації (“закладки”) за якими потім правовласники позиваються до копіювальників! А нам потрібні відкриті та достовірні дані!
Как пользователь (не работник картографического сервиса) может отличить умышленную порчу данных (закладку) от случайной ошибки? По-моему, никак.
Могу рассказать историю о том, что в официальных картах Навитела были два дома, 4в и 4г по правильной улице. Но в одном из релизов карт эти дома получили номера 50 и 55 по соседней улице. И это при том, что:
у них одна стена общая, и на карте это отражено
на соседней улице с той стороны вообще нет домов, только гаражи.
Закладка? Кто знает…
А ещё думаю: если контуры домиков были нарисовананы по MapBox, а адреска взята с Визиком, то удалять нужно только адресацию. Ведь контуры домиков лицензионно чистые
ну те що я й думав. “Ми спеціально зробимо нашу карту не вірною, щоб люди-користувачі натикались на ці помилки, матюкались і більше не купляли наших продуктів. Зате захист від копіювання буде”
Якось то подебільному трошки концепція виглядає. Псувати ж свою карту… пфф…