Pouzupelniałem spore połacie, obecnie wygląda to tak: http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230
Zrobiłem parę kosmetycznych poprawek. Na miejscu mieszkańca Janowa Lubelskiego chyba bym się zdenerwował
Edytuję z Binga ulice Koszalina (właśnie pojawiły się zdjęcia; niestety, mało tu śladów a dużo danych z UMP - staram się to zmienić). Staram się najpierw robić korektę zdjęć do śladów jakie są w pobliżu. Czy te korekty trzeba robić co kilkadziesiąt/kilkaset metrów, czy wystarczy raz dopasować i już całe miasto powinno być OK?
To zależy od zdjęć, lecz myślę, że na obszar Koszalina jedno ustawienie bing’a wystarczy.
W zeszłym tygodniu zauważyłem w moim JOSM, że Bing dodał bardzo dużo zdjęć w powiecie cieszyńskim - super jakość! Go, go, go
Bing dodal 165 TB nowych zdjec: zarowno satelitarne i lotnicze. Dotychczas wszystko co mial zajmowalo 129 TB:
Wedlug mapki, w PL dodano tylko satelitarne. Na jesien maja byc zdjecia lotnicze dla Niemiec (z kawalkami PL przy granicy).
Akurat w mojej okolicy jest jakiś babol - coś im nie wyszło ze sklejaniem?
Gdzie takie coś jest sens zgłaszać?
Możliwe, że sceny nie mają wspólnego pokrycia - wtedy niewiele da się z tym zrobić. Ale zawsze można napisać na Berdycz… znaczy się, zakładkę Feedback pod mapą.
Jest taki artykulik o “Update on DigitalGlobe’s Precision Aerial Imagery Program” niestety wg niego Polska nie lezy w Europie…
artykuł wspomina o “znaczących częściach Zachodniej Europy”. Polska zaliczana jest do Europy Centralnej lub Wschodniej
Ciekawe, z prezentacji microsoftu na State of The Map wynikalo, ze to microsoft sam zajmuje sie wykonywaniem tych zdjec, sprzetem fotograficznym, samolotami. Okazuje sie, ze DG tez sie pod tym podpisuje.
W artykule pisza o kolejnych obszarach w przyszlosci ale z tego co mowil microsoft to chodzi o Afryke i inne kontynenty, nie reszte Europy.
Spokojnie sobie mapuję i nagle trafiłem na fajnej jakości zdjęcie z samolotem Wygląda ciekawie
fajny cień rzuca ten samolot
No tak lecz nadal mamy sporo do zmapowania tam gdzie zdjęcia są np. http://www.openstreetmap.org/?lat=50.6504917144775&lon=22.5736427307129&zoom=13
Postanowiłem połączyć jakieś drogi w okolicach Szczawnicy i zauważyłem, że ładnie jest widoczna w Bingu, zacząłem więc poprawiać relację http://www.openstreetmap.org/?relation=1583230 i… dojechałem do Nowej Pasłęki i z powrotem zaznaczając tak na oko 1/4 obszaru Polski: http://www.openstreetmap.org/?way=168855115 dokleiwszy się po drodze do zaznaczonego już wcześniej obszaru.
Mam nadzieję, że to co jest w środku tej drogi faktycznie ma pokrycie w zdjęciach, bo “jechałem po krawędzi”. Jeśli nie - proszę poprawić miejsca gdzie znajdziecie niezgodności.
W każdym razie ogromna połać kraju ma już pokrycie zdjęciami - nic, tylko mapować
Chyba że to wszystko już było wcześniej a zaznaczony przeze mnie obszar w relacji wyciął nasz ulubiony bot?
Ci którzy mają za dużo energii mają się gdzie wykazać Podlasie jest carte blanche niestety… Porobiłem troszkę okolice Dąbrowy Białostockiej, ale w całej okolicy biebrzańskiego parku jest masakra.Nawet po kilkadziesiąt nazw miejscowości na białym tle.
Daj jakis link. Sasiedzi zza miedzy tez pytali gdzie sie wykazywac…
To może i na okolice Krakowa zerkną? Tak kilka - kilkadziesiąt kilometrów w większości kierunków się poczyściło.