http://www.gugik.gov.pl/informacje/aktualnosci/web/2014/od-polnocy-darmowe-dane
Tyle że o licencji nawet nie pisnęli, tu mogą być problemy.
Główny Geodeta Kraju powiedział mi, że możemy je w OSM używać.
W razie czego proponuję Zarządowi Stowarzyszenia wysłać zapytanie uściślające, bo rozmowy nie nagrywałem
Nic na gębę, podkładka się przyda.
Czyli jeśli dobrze myślę dokładność danych będzie porównywalna z SRTM (SRTM ma siatkę 3", 1" to około 30 m), który przesadnie dokładny nie jest?
Dokładnie tak. Nie będzie zbyt wielkiej dokladności modelu 3D…
A podkładka jest potrzebna.
http://www.codgik.gov.pl/darmowe-dane.html
Czy ja dobrze rozumiem, że po 12 lipca możemy uzupełnić sobie miejscowości w oparciu o PRNG?
balrog-kun, Ty jesteś specjalistą od takich rzeczy, miałbyś czas obadać temat?
No to chyba jesteśmy ustawieni
Jak tak patrzę, jeśli rzeczywiście można dane zaimportować do OSM, to dostaliśmy smakowity kąsek. Gdyby tak jeszcze NMT był w nieco większej rozdzielczości…
Proszę nie popadać w orgazm z tego powodu. To są te same dane co w emuia.gugik.gov.pl, czyli zawierające te same błędy i braki. Daleki jestem od importowania tego “jak leci”.
Błędów jest dużo, jednak najczęściej to są typowe stare adresy, nieistniejące. Myślę, że ich szkodliwość nie jest zbyt duża.
A rejonów pustych w adresy jest od groma. Sądzę, że tam gdzie nie ma impa, można pokusić się o import.
Tam gdzie emuia jest prowadzona w geo-systemie, dużo lepiej zrobić import od nich… Gmina często te dane pewno sprawdziła.
W tych punktach adresowych jest jakieś 6.8 miliona adresów. W polskim OSM 2 tygodnie temu było około 3.8 miliona.
Owszem, można importować i sam to powolutku robię, gmina po gminie. Jednak nie chciałbym, żeby wpadł mi tu jakiś nawiedzony i zaimportował te adresy jak leci np. dla całego województwa - bez sprawdzania, bez poprawiania, bez filtrowania, bez łączenia z obrysami itp. itd.
Za takie rzeczy będę krzyczał
Trochę już z tymi danymi miałem okazji poobcować i są gorsze niż się Wam wydaje.
Wow, chcecie mi powiedzieć, że będziemy mieć adresy w całej Polsce? ; DDDD
Prędzej czy później - tak
Trochę offtopic: Spideroak, https://spideroak.com/ bardziej bezpieczny niż dropbox:
http://www.theguardian.com/world/video/2014/jul/17/edward-snowden-video-interview?CMP
Ciekawe:
W jaki sposób mapowicze pomagają zwalczać epidemię eboli:
http://sm4good.com/2014/07/15/case-study-maps-fight-ebola-guinea/
Ciekaw jestem czy te dane o nazwach miejscowości trafiły do OSM.
Powstał eksporter z OSM do 3D Studio Max:
https://twitter.com/klaasnienhuis/status/494606043968970752
Tak mogą wyglądać rezultaty:
https://twitter.com/klaasnienhuis/status/495150231915626496