Powprowadzałem kilka kolejnych wygenerowanych tras, ale mam takie pytania:
Dlaczego N95 (http://vps134914.ovh.net/wyszuk/wyszukiwarka2.html?linia=WarszawaN95) za chińskiego boga nie chce pojechać Emilii Plater, a jak mu tam przesuwam punkty, to są samotne? Tam już chyba coś tak pojechało serwisówkami jak widzę na mapce wyrenderowanej, najwyraźniej 700 na przykład:
Da się pojechać, ale trzeba wcelować w punkt na drodze, a nie w tor kolejowy czy chodnik. N95 ma jeszcze problem na Młynarskiej - tam przystanki tramwajowe i autobusowe mają to samo id, stop_position znajduje się na torze. A prowadzenie tras tymi serwisówkami przy Centralnym jest wkurzające, podobnie jest w kilku innych miejscach. Planuję jakieś narzędzie do banowania takich dróg z routingu. Chyba, że będziemy je specjalnie tagować. Gdzieś kiedyś dodałem tag routing:ztm=yes, bo mnie wkurzało prowadzenie opłotkami.
Innym pomysłem jest warstwa z różnicami pomiędzy starą, a nową wersją. Dzięki temu nie trzeba będzie przeglądać całej nowej trasy w poszukiwaniu kwiatków.
Te drogi z samotnymi punktami to jest błąd. Zmieniłem kod i teraz będą traktowane jako niespójne.
Obecnie wszystkie dane routingowe są trzymane w pamięci RAM serwera, co jest mało efektywne. Jednak trzymając to w bazie postgresql i używając pgrouting wszystko działa bardzo wolno (chociaż na moim leciwym PC prędkość jest ok). Chyba lepiej będzie przełączyć się z webowego interfejsu na wtyczkę w JOSM, którą powoli tworzę.
P.S. Głównym powodem dla którego nie korzystam z jakiegoś zewnętrznego routingu jest brak pokazywania osm-id węzłów w ich API.
Właśnie sam też to zauważyłem z tą Młynarską. Gdzie bym nie wcelowałem pchało po torach
A jak idzie rozwój tego serwisu wyszukującego połączenia? Pewnie to spadło na dalszy plan, bo najpierw trzeba mieć w miarę aktualne trasy w osm
Dobrą robotę robisz…trzymaj tak dalej!
101 jest tak dobra, że jako jedyna nie była nigdy edytowana przez skrypt, źle zostały potraktowane role w relacji i stąd ten błąd, poprawiłem kod dla tego przypadku. http://www.openstreetmap.org/relation/4034091 ta relacja 111 ma tylko przystanki. To, że się teraz dobrze generuje nie ma nic wspólnego z niespójnością w bazie OSM.
No właśnie tu nie do końca rozumiem, więc wolałem nie dotykać: jeśli się wygenerowało sensownie, to mam nie przejmować się niespójnościami trasy? I co to tak naprawdę oznacza?
Dorzuciłem właśnie kilka kolejnych tras, które nie miały takich komunikatów.
Można się nie przejmować, bo niespójność trasy jest związana ze starą wersją w bazie i trzeba to poprawić. Niespójność oznacza brak ciągłości relacji - na przykład ktoś dodał nowe rondo, źle zmapował relację i mamy “dziurę”
Aczkolwiek ustawianie punktu dla ręcznego wskazania którędy trasa ma prowadzić w niektórych miejscach - nie tylko koło Centralnego - graniczy z cudem. Już samo to, że na prostej drodze nie robi trasy, jest dziwne, ale to, że nie pozwala na ręczne ustawienie tam, gdzie chcę, jest totalnie zaskakujące. I to nie jest moja niedokładność jednak.
Znalazłem dwa takie specjalne miejsca:
Puławska na północ (między Poleczki 02 a Wyścigi 02, naprzeciw Wyścigów) - na tym się wysypuje cała mas tras (192, 331, 504, 709, 715, 739, N83), a jak kładę kropkę dokładnie na drodze, to potrafi skoczyć… na pobliską ścieżkę rowerową. Nie poradziłem sobie z tym.
Armii Krajowej na odcinku w stronę mostu, w okolicach Żelazowskiej. Tam też kropka skakała, ale udało mi się czasem w jakimś dziwnym miejscu tak ją postawić, że wskakiwała na właściwe miejsce, już nie pamiętam numerów linii. Ale bywało, że przeskakiwała z normalnej drogi na drogę w remoncie.
Gdzie indziej jeszcze kropka wskakiwała też na chodnik.
Na Puławskiej patrząc na historię zmian ktoś coś zepsuł i potem to naprawił, ale routing nie działał.
Na Trasie AK trzeba zweryfikować stan dróg, Park Kaskada 05 ma stop_position przy zamkniętej drodze.
Hm, na Trasie jest chyba śmiesznie - zamiast przerabiać zjazdy między pasmami ktoś wyrysował na wierzchu osobną drogę i to mogło mylić trasowanie. Inna sprawa, czy nie należałoby tej wierzchniej drogi jednak usunąć i zrobić uczciwie? A ten przystanek jest zawieszony dopiero co i już dołożyłem tymczasowy Park Kaskada 55, więc to mamy z głowy.
A na Puławskiej to jak jest - naprawione czy nadal nie? Bo wygląda jakby nadal był tam jakiś problem.
Podłubałem trochę przy Bitwy Warszawskiej ( nie mogłem sobie darować ).
Wydaje mi się, że wszystkie relacje autobusowe odtworzyłem… Jeśli coś nachachmęciłem to z góry przepraszam