Валідатор назв вулиць

Для початку треба навести лад з самими відношеннями. Коли у місті N усі помилки будуть поправлені - можна спробувати і автоматом злінкувати відношення з Wikipedia.

І ще мені хотілось би ввести тег, що лінкував би відношення зі сторінкою в Вікіпедії, на честь кого названа вулиця. Наприклад, Шевченка вулиця → uk:Тарас Шевченко. Хто має які пропозиції щодо назви такого тега?

Не бачу сенсу створювати посилання на неіснуючі статті в вікіпедії. Також не бачу сенсу створювати окремі сторінки вікі для кожної вулиці у кожному місті. По-перше, вікіпедія “лусне”, по-друге, більшість статей не буде нікому потрібна (окрім певних вулиць з дійсно цікавою історією).

Приберіть зі сторінки перевірки релейшенів теги name:lang. Залиште лише name. Пояснюю чому: тег name у релейшені є суто допоміжною інформацією для мапперів. Насправді назви вулиць треба брати з тегів тих відрізків вулиці, які входять до релейшена. А вже там мають бути всі name:lang.

Чому ж це? Історія пишеться не залежно від бажань DimaZ чи небажань dimonster?
Вулиці Львова — Вікіпедія
Про львівські вулиці вже немало статей написано і буде добре якщо OSM посприяє написанню ще багатьох статей.
А переживати, що лусне Вікі неварто.

Я теж не вважаю що кожна вулиця варта wiki.
Не без винятків, звичайно, напевне що в таких давніх багатих на історичне минуле містах як Львів воно того варте.
Але вийдіть за межі Львова, подивіться на назви вулиць :slight_smile:
З історичним і дійсно цікавим, вартим опису вікіпедії підтекстом не так багато з чого вибрати.
Чи можете собі уявити змістовні статті з заголовками: Тракторний провулок, Комбайнерів вулиця, Трудовий провулок, Комісарівський провулок, Телефонний провулок, Інтернаціональний провулок, Червоноармійська вулиця, Червонофлотська (у місті за сотні кілометрів від моря)? Впевнені що у них славне історичне минуле? :slight_smile: Чи взагалі хоч якась осмисленість у виборі назви? Просто політична кон’юнктура свого часу.
Вже мовчу про стандартний набір Карла Лібкнехта, Карла Маркса, Енгельса, Клари Цеткін, Рози Люксембург, Павлика Морозова (уявіть собі - є така), які ніколи ніякого відношення до того чи іншого міста не мали. Ну і Леніна - як же без нього.
І це великі міста. А проїжджаючи через будь-яке село, та навіть райцентр, я з імовірністю 30% вгадую назву його центральної вулиці. Ніякої магії! Це або Леніна, або Жовтнева, або Радянська :slight_smile:

Більшою частиною діє шаблон. Набір безпрограшних варіантів для тодішніх чиновників. Зараз wiki переповнена шаблонами населених пунктів, які ніхто не поспішає доповнювати, але там хоч корисна довідкова інформація. Якщо ще наводнити шаблонами таких вулиць - хто і коли їх буде описувати? Яка практична віддача на виході?

А головне - створюючи посилання на неіснуючі сторінки, ми порушуємо те правило OSM, що заносити можна будь-яку інформацію, доки вона відповідає дійсності. Тому якщо вже й робити, то в такому порядку: 1) wiki 2) OSM.

Гаразд. В дечому згоден і з вами. Автоматом це робити всюди не варто.

А чому б не зробити навпаки? Перенести зі всіх відрізків однієї вулиці всю спільну інформацію в теги відношення. Було б набагато правильніше з точки зору структури даних. Але я розумію, що на це ніхто не піде, бо різні реднери/програми навігаціїї/конвертери/тощо таку модель не розуміют. От і кажи потім, що “в ОСМ під програму рендера не малюють” …

Блін, хлопаки перевірити чи стаття існує зовсім не важко. Я й не планував створювати пустишки у вікі. Є шаблони найменування за якими теоретично не важко пролінкувати OSM з Wiki. Користь з того очевидна. Якщо вікі говорить (посилаючись на міськраду), що в місті N вулиць, а в OSM M, і N != M, то це вже стимул для подальших польових пошуків. Крім іншого я не погоджуюсь, що вулиця Павлика Морозова у якомусь депресивному селі не варта уваги Вікіпедії. Це все субєктивна метафізика. Вулиця може бути цікава не лише своєю історією (і “цікависть”, треба зауважити також субєктивна штука). Зрешною в Україні over 9000 НП, які нікому нафіг нецікаві, окрім трьох упоротих хіпстерів, але вони все ж мають статті у вікі.

І повертаючись до головного, мені хотілось би ввести тег, що лінкував би відношення зі сторінкою в Вікіпедії, на честь кого названа вулиця. Наприклад, Шевченка вулиця → uk:Тарас Шевченко. Хто має які пропозиції щодо назви такого тега?

Принципово з цим не погоджуюсь. По-перше, це надлишковість і незручність. По-друге, це стрьомний стиль рендерінгу. Наприклад, я не збираюсь вішати тег wikipedia на кожний сегмент вулиці, рівно як і 250 назв на різних мовах планети Земля. Це усього-навсього приклад маппінгу під дефолтний рендер, хоча фікс займає лише кілька строчок css-коду. Створювати цілу систему ідіотизмів як в рашці з кутовими будинками і павоцлавними почутями вірунів вважаю недоцільним.

Запросто. Але це за умови, що кільксть помилок у всіх міста = 0. Зараз такою цифрою можуть похвалитись зовсім небагато міст країни.

[offtop]

хе-хе, просто повеселило, дякую за піднятий настрій, я взагалі-то просто сів і зацитував реальні назви вулиць свого міста :smiley:
[/offtop]
По темі на честь кого названа, якщо сісти добряче подумати, це можна реалізувати навіть без введення будь-якої додаткової інформації до БД.

Ок. Чекаю на алгоритм :slight_smile: Хоча імхо, тут без втручання AI не обійтись. ~ 30% вулиць названа не на честь людей, а інша має різні нюанси типу згаданих вище Матроса Желєзняка → Партизана Желєзняка, Єсеніна → Єсєніна. Не кажучи вже про те, що існують десятки “однофамільців”. В одному місті партизан УПА в іншому член компартії :slight_smile:

Ну так do-o-cracy, нє? :wink:
Якщо серйозно - у цьому зараз справді є потреба?

OK, алгоритм, який реалізовується вже зараз: користувач сервісу тикає на посилання вулиці отримане з тегу wikipedia, і там в описовій частині читає, що ця вулиця названа на честь діяча A.B.C. (природньо, з посиланням на wiki-сторінку цього діяча).
В кожній з баз зберігатиметься притаманна їй інформація.
Кесарю - кесареве…

В цьому випадку ми на жаль також залежні від AI. Допоки алгоритм ніхто не запостив пропоную тен inhonor. Надалі буду юзати саме його, якщо пропозицій таки не зявиться. Мені особисто така інфа важлива і необхідна

А як треба? Де зберігати ті 250 назв вулиці на різних мовах? І чому б не об’єднати сегменти вулиці, якщо сегменти не відрізняються за іншими характеристиками? Та вже й не так багато сегментів у більшості вулиць (один, два, три, ну чотири). Та й скопіювати теги з одних відрізків до інших не така вже й велика проблема.
І що робити з кутовими будинками, які насправді мають дві адреси ? Хоча особисто я таких не бачив. Чомусь кутові будинки, навіть із подвійними номерами типу 79/22, в нас причеплені до якоїсь однієї з двох вулиць.

Пропоную тримати таку інформацію в сторонній базі поза межами OSM у вигляді таблиці: osm_name, wiki_article, city.
Наприклад:
“Тараса Шевченка”, “Шевченко_Тарас_Григорович”, null
“Єсеніна”, “Єсенін_Сергій_Олександрович”, null
“Єсєніна”, “Єсенін_Сергій_Олександрович”, null
“Героїв УПА”, “Українська_повстанська_армія”, null
“Червоноармійська”, “Червона_армія”, null
В разі якщо в різних містах вулиці названі однаково, але на честь різних осіб - використовувати поле city

  • зникає необхідність заповнення тегу для кожного зв’язку кожного міста - досить внести один запис для всіх вулиць Тараса Шевченка
  • зникає необхідність заповнення тегу окремо для вулиці, провулка, бульвару, площі, названих на честь Шевченка, як то є в Києві
  • переіменування вулиці Леніна у вулицю Шевченка не вимагатиме додаткових змін в інших тегах крім name:**

А що, у відношенні неможна вже прописати name:ru, name:uk ітд.?

Не треба забувати, що ці відрізки з однаковими характеристиками можуть бути членами інших відношень, як то:

  • заборона повороту
  • маршрути транспорту
  • межі якоїсь території

В містах це може і так, а от на міжнародних трасах ні. Тим більше в ОСМ існує обмеження на кількість точок в лінії.

Можна. А навіщо? Адже всі ці назви вже є у тегах відрізків вулиці. Чи треба їх звідти прибрати і помістити у релейшн?

Ну, тоді не об’єднуйте. До речі, для конвертора osm2mp з патчем від Larry0ua достатньо щоби хоча б один з членів релейшену мав роль street, був типом way та мав назви вулиць. Крім того, у разі відсутності назв вулиць у тегах членів релейшена назва вулиці береться з тегів самого релейшена.

IMHO, не треба робити вей вулиці або дороги межею території. Вей не має “ширини” та проходить посередині дороги. Якщо вей зробити ще й межею території, то вийде, що територія, наприклад, заводу, займає ще й половину ширини вулиці.

Мушу погодитись. В ОСМ такі дані будуть дійсно зайвими

Одна вулиця часто розділена на мости, ділянки маршрутів громадського транспорту, адміністративні кордони районів. Тобто сегментів, часто не 1-4, а 10-40. Якщо обклацувати кожний сегмент і дублювати теги, вірогідність щось пропустити чи створити “помилку” дуже висока. Поточна ситуація з мішаниною в назвах вулиць - яскраво демонструє до чого призводить політика “обклацування”. Тому я вважаю, що вішати назви саме на відношення - логічний крок. Та й відрендерені підписи відношень виглядають красивіше, адже не мають розривів на відміну від стандартного стилю mapnik і їм подібним

Ну чому ж? А якщо це межі адміністративних районів в містах?
Там, де закінчується одна адміністративна одиниця, тут же починається інша. Нічийної, “нейтральної” території між ними немає.