Общий почтовый ящик - amenity=post_box. Крайне желательно также добавлять тег operator=, например operator=УкрПошта. Если известно время, когда письма забирают из этого ящика - его заносим в collection_times=.
Индивидуальный почтовый ящик… Специального тега для этого нет. Если доступ туда (возможность забирать оттуда письма) имеет только хозяин, то, возможно, amenity=post_box + access=private. Что скажут другие участники сообщества?
Не плутайте поштову скриньку, куди люди кидають листи для відправлення та приватні поштові скриньки, де люди отримують листи. amenity=post_box - це лише ті скриньки, куди люди кидають написані ними листи.
Ну я якби не папуга, якщо мені не подобається так як роблять інші, і в правилах то не закріплено - я цього робити не буду.
Статус: Используется сообществом
Ну “іспользується” то іспользуйте якщо хочете, якщо не хочу - не буду. Коли буде статус “затверджено” тоді про це можна буде поговорити.
Якщо ці дані не буде відрендерино → значить вони нікому не потрібні → значить вносить їх нетреба → бо вони нікому не потрібні. Запит на нумерацію лісових квадратів - є. В інеті купа самопальних карт з квадратами. То чому б їх не зробити в ОСМ, причому що ОСМ не таке й “таємне місце” що його треба шукати днем з вогнем. Тимпаче що в реалізованому варіанті воно рендериться прямо на “головній”.
Я ліс не розбивав! Ліс як був оригінальний так і залишився, я розбив цей ліс на квадрати!, для відповідної їх нумерації.
Давай будемо називати речі своїми іменами: “Зітри нумерацію кварталів, вона не потрібна”. Ще раз повторю, що якщо купка росіян вирішили нумерувати квартали так - хай нумерує, я до неї не належу.
Якщо не хочете використовувати російську схему то або не вносьте дані взагалі, або запропонуйте свою схему, доведіть, що вона краща за російську, дочекайтеся затвердження, а тоді використовуйте. Росіяни першими вирішили вносити квартали, розробили схему, описали в вікі, впровадили в рендери. Якщо вам не вистачає чогось на osm.org - пишіть розробникам стилю щоб додали підтримку кварталів. Використовувати теги лісу і нацпарку для лісових кварталів тільки для того щоб вони відображались на osm.org - неприйнятно.
Не треба казати, що ви не розбивали ліс. Якби ви не розбивали ліс то на цьому мультиполігоні не було б тегів лісу і нацпарку: https://www.openstreetmap.org/relation/5430565
Доречі Пуща - не нацпарк, а просто лісопарк. boundary=national_park там взагалі ні до чого.
Нужно отметить ящики из которых люди забирают почту, счета и т.д. В частном секторе они бывают общие, то-есть стоит на улице секция из нескольких п/я, а так же индивидуальные - которыя висят на заборе, калитке и т.д.
Я понимаю, о чём речь. Я сам видел (и когда-то пользовался) таким общим ящиком у бабушки в деревне.
Но я не нахожу нужных тегов в вики. Возможно, большинство мапперов считает, что обозначать почтовые ящики нет особой необходимости. Хозяева ящиков и так знают, где они находятся. Почтальоны - тоже. А остальным людям нет дела до чужих почтовых ящиков.
Наверное, как подвид автостоянки
amenity=parking
name=Штрафний майданчик ДАІ ТОВ “Веселка”
access=private (щоб навігатор не пропонував там припаркуватися :). Крім того, зазвичай ті штрафмайданчики належать приватним фірмам, що пов’язані з даішним начальством)
fee=yes (стоянка платна. Хто б сумнівався )
Є заперечення?
Щодо змін у рендері path\footway на мапніку. Виникла ідея добавити за раз на всі path без вказаного покриття surface=unpaved (по Закарпаттю). Краще хай люди готують нормальне взуття, ніж потім в горах в капцях по “типу paved” лазити. Чи це буде вважатися як автоматичні правки?
В будь-якій описаловці будь-якого тегу є вкінці “landuse user defined” мол, що хочу то пишу.
Російська схема мені не-по-до-бається. Вона не-за-тве-р-джена! Тому обов’язково її використовувати не-тре-ба!
російська не затверджена! Це просто “делай как я”.
З нац парком може я й згоден би був, хоча виглядає воно з зеленими кордонами - логічніше. Так званий (недавно тільки на форумі прочитав) мапінг під рендер. Та мапінг під рендер, але ж красиво і зрозуміло без всяких оверпасів і інших приблуд - ось зображення - ось видно.
А от з приводу landuse=forest крайнє не згоден. Майже весь ліс побитий на квадрати, після мапінгу всіх квадратів я думав зробити просто зв’язок, але виявилось що не всюди де росте ліс - він належить лісництву, є дірки в самому лісі, є прикордонні території віддані ще селищу, а зараз місту. Хоча по факту там ліс.
Ліс не однорідний! Може то буде вновину. Тому треба додавати leaf_type та leaf_cycle кожному квадрату - свій, так шо без landuse=forest? дурня. А взагалі в іделі це треба робить не поквадратово - а по вкрапленням лісу, вкраплення дуба, сосни, ялини ітд.
І як класно видно що це кордон квадрату, що там саме 114й квадрат і це видно по всьому квадрату. А так по незатвердженому правилу - і нічого не видно. Brilliant!
Таке питання: як позначати територію під колію? Приклад - є колія, яка іде через поле. Від колії по обидва боки на 2-3 метри іде дикоросла трава.
У мене поки два варіанти:
Усе (колію і траву) залити полігоном natural=grassland.
Буквально саму колію (1-1,5) залити полігоном landuse=railway, решту ж natural=grassland.
Я поки схиляюся до першого варіанту, бо другий таки має більше відношення до територій вокзалів, вузлових станції і т.п ані ж до самої колії.
Точно могу сказать только следующее:
Эти “2-3 метра” травы по обе стороны от колеи обозначить двумя полигонами natural=grassland.
Уместно ли использование landuse=railway в этом случае, не знаю.
Если уместно, то залить оставшееся пространство (то есть саму колею) полигоном с этим тегом. Если не уместно, то оставить это пространство пустым.
И здесь у меня возникает вопрос: где проходит граница этих участков земли? Входят ли в них “2-3 метра травы по бокам от колеи”? Входят ли в них защитные лесопосадки вдоль ж/д путей?
А отсюда следующий вопрос: стоит ли рисовать полигон landuse=railway, если не знаешь точно, где проходят его границы? По-моему, не стоит.
Зрозуміло. Але мені зовсім не охота залишати ось тих 1-1,5 без даних. Напевне все ж застосую такий же ж підхід як і з польовими дорогами. За потреби дані завжди можна розділити і уточнити.
UPD:
Проте в нас же ж підхід малювати так, як є в реальності? Вочевидь тут усе впирається в рівень деталізації якого притримується картограф.
BohdanKuts,
вносить в базу нужно только точно известные данные. Мне не известно точно, где должна проходить граница полигонов landuse=railway вдоль ж/д путей. Поэтому не рисую их и не советую это делать всем, кто не знает точного ответа на эти вопросы:
Лучше оставить пустое место там, где не знаешь точно, что рисовать. Потом придёт маппер, который знает, и нарисует правильно.