OsmAnd usilnie próbuje mnie tędy prowadzić (samochód) - na północ, w stronę Kalinowskiego (z Grota-Roweckiego, przez Maczka). Nie wiem, czy po prostu nie obsługuje relacji “no_entry”, czy to w niej samej jest jakiś problem.
Podobną relację chciałbym dodać w okolicach http://www.openstreetmap.org/node/2283863820, gdyż tam także jest znak B-2, zabraniający wjazdu od strony Kalinowskiego i chciałbym wiedzieć czy coś robię źle, czy to OsmAnd ma aż tak ułomny routing.
“Programistyczne” myślenie wg mnie. Formalnie prawda, dla normalnego człowieka nieczyniącego założeń już nie bardzo. Tak samo jak parkometry jako vending_machine które w OsmAnd pokazuje się jako “automat sprzedający”.
Co sie dzieje? Czy to nowy JOSM czy z serwerami problem?
Otóż gdy wyślę jeden zestaw zmian, to nie mogę potem wysłać kolejnych danych aby go zaktualizować… Musze wtedy wysyłać zmiany jako nowy zestaw zmian.
Czy coś pozmieniali w ustawieniach?
Jak oznaczać.
Jest komin. Na przykład taki: https://www.openstreetmap.org/changeset/37047551#map=19/52.74513/15.13590
Ale nie dymił, nie dymi i już chyba nigdy dymił nie będzie. Bo mu rozebrano kotłownię.
Natomiast obrósł miliardami różnych anten, które nadają i odbierają sygnały radiowe.
Czy to jest komin: man_made:chimney (niedymiący), czy to już: man_made:tower; tower:type communication (w kształcie komina)?
Czy oznaczać.
W rejonie tzw. Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego skartowano podziemnie korytarze i inne elementy (np. stacje kolejki transportowej) łączące system umocnień a niewidoczne na powierzchni ziemi (fragment: http://www.openstreetmap.org/#map=14/52.3938/15.5095)). Nota bene kawał dobrej, dość precyzyjnej roboty.
Tyle, że te ciągi korytarzy nie mają żadnego połączenia komunikacyjnego z infrastrukturą na powierzchni, są praktycznie niedostępne i spory ich fragment to ścisły rezerwat nietoperzy.
Podobnie można kartować przebieg chodników w kopalniach, korytarze jaskiń etc.
Czy i jak oznaczać tego typu obiekty w OSM?
We Wrocławiu tez pozmieniał, ale w większości przywróciłem.
Jego zmiany trzeba sprawdzać, bo on je robi nie ruszając się sprzed ekranu. I nie odpowiada na pytania.
EDIT:
Odpowiadając na pytanie: Alma to dla mnie shop=deli, ale być może ktoś postrzega ten tag jako właściwy tylko dla sklepów mniejszych i bardziej wyspecjalizowanych jak np. Krakowski Kredens.
tower:type communication jest poprawna i nie konfliktuje się z man_made. Dałbym man_made=chimney, ale gdyby było już man_made:tower to bym nie ruszał bo to też jest do obrony.
EDIT: Również sama mapa otwiera się w z góry ustalonym miejscu w Krakowie, nawet jeśli zapiszę sobie link z zupełnie innymi współrzędnymi i zoomem. Każde odświeżenie strony również kończy się powrotem do Krakowa.
Po obejrzeniu mam od razu jedno pytanie. Pokazuje mi się “błąd” w godzinach otwarcia z komunikatem:
“An error occurred during evaluation of the value “Mo-Sa 08:00-22:00; Su 09:00-21:00; PH off”. Please submit a pull request: https://github.com/ypid/opening_hours.js. There are no holidays (PH) defined for country pl.”.
Gdzie się definiuje public holidays dla kraju?
A… Hmmm… Akurat do githuba to ja pewnie za tydzień będę mógł zajrzeć (nie wspominając już, że zielony w to jestem), myślałem, ze to gdzieś w bazie się definiuje (np przy relacji państwa byłoby dobrym miejscem).