Tylko przy tym stanie nawierzchni pamiętajcie, że smoothness jest również ważne dla rolek, deskorolek, itp,
Jeśli chodzi o surface, to jak najbardziej przy track możesz ich używać.
Tylko przy tym stanie nawierzchni pamiętajcie, że smoothness jest również ważne dla rolek, deskorolek, itp,
Jeśli chodzi o surface, to jak najbardziej przy track możesz ich używać.
Super. Dzięki za odpowiedź
Jak częste są w Polse ulice z dwoma nazwami (droga na granicy miejscowości, obie nadały nazwę, obie inną)?
Jak to się taguje?
Wrzutka z https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1735
Kilka miesięcy temu stworzyłem na podstawie danych z PKW przyporządkowanie poszczególnych budynków w bazie OSM do obwodowych komisji wyborczych w Warszawie. Chętnie przeprowadziłbym import tych danych, ale pojawiają się pytania:
Ale mówisz o tej hipotetycznej sytuacji, kiedy rzucona moneta staje na storc? Granica biegnie w osi ulicy?
Zwykle granica biegnie po jednej lub drugiej stronie pasa drogowego i wtedy sytuacja jest w miarę jasna.
Ja znam taki kwiatek. Dałem na tym odcinku drogi nazwę zabrzańską (ul. Łużycka) wraz z is_in:city=Zabrze (choć to pewnie i tak nic nie da), mimo że tak naprawdę droga (ul. Na Piaski) znajduje się w całości w Rudzie Śląskiej, bo inaczej nie byłoby nigdzie w okolicy ulicy z taką nazwą, jak w adresach…
Też tak robię, z tą istotną różnicą, że dałbym addr:city=Zabrze, bo rzecz dotyczy adresów (przestrzeni adresowej)., a nie tego co w jakiej miejscowości leży. Świeżutki przykład z dzisiaj: https://www.openstreetmap.org/way/365012933
Tak, ktoś przyszedl z takim problemem i chce by wtedy wyświetlać obie nazwy (odpowiednie przesunięte względem osi ulicy). Jest tego na świecie z 25k przypadków ( http://taginfo.openstreetmap.org/keys/name%3Aright#map ).
Co to jest “ortofoto@geoportal”? “Podkład”? Jak to włączyć?
Co to jest “ortofoto@geoportal”? “Podkład”? Jak to włączyć?
Są to zdjęcia lotnicze dostarczane przez Geoportal. Dzięki nim można dokładnie odrysowywać przebieg dróg, położenie budynków itp. podczas tworzenia map OpenStreetMap.
Osobiście tworzę mapy w programie JOSM - aby włączyć w nim podkład zdjęć lotniczych wystarczy kliknąć w aplikacji zakładkę “podkłady” a potem wybrać “Geoportal 2 Ortofotomapa”
A którego programu używasz? W iD (domyślny edytor w przeglądarce) też są podkłady do wyboru, w tym także ten Geoportal, zdaje się po prawej stronie ekranu.
Jakiego użyć tagu dla miejsca w którym mieści się jednocześnie restauracja, lody, gofry i alkohol?
Pewnie trzeba kilka osobnych tagów, ale trochę za mało informacji. Ten alkohol to sprzedają czy serwują? W każdym razie jeśli jest restauracja z kelnerem, to jest jeden POI, wyobrażam sobie też z twojego opisu okienko z lodami i goframi, to drugi, a alkohol może być trzeci.
Nie ma jedynego słusznego wyjścia w takiej sytuacji. Zasadniczo można wybrać najważniejszą funkcję i pozostałe upchać w nietypowe tagi, ale mam taki przykład, że są sklepy łączące piekarnię z mięsnym (Putka z Wierzejkami tak robią), a ponieważ są to de facto dwa równorzędne i osobne sklepy w jednym lokalu, to taguję je osobno - jeden z lewej, a drugi z prawej, bo to dokładnie widać z której strony stoją lady i cały asortyment.
Zamówienie przynoszą do stolika, alkohol jest podawany, lody i gofry można równie zamówić z ulicy.
Sprawa z alkoholem jest prosta: alcohol=yes.
Resztę możesz próbować upchnać w cuisine np. ice_cream;waffle.
A najprościej jest wpisać w description, sam tak robię.
Ja bym oznaczył to jako restaurację i dodał np. ten alcohol=yes, natomiast okienko z lodami oznaczył tam, gdzie ono jest (pewnie jako shop=ice_cream i ew. dodał waffle=yes).
Też bym zaznaczył okienko z lodami jako osobny obiekt.
OK dziękuję bardzo za cenne uwagi.
Jak otagować publiczną siłownię (taką w parku, kilka przyrządów do ćwiczeń na wolnym powietrzu) + stoły do pingponga? Wiem że sama siłownia to leisure=fitness_station, ale nie wiem co z tymi stołami obok (ktoś to otagował jako amenity=silownia i amenity=“stol pingpong” ). leisure=fitness_station + sport=exercise;table_tennis albo coś w tym stylu?