Nazwa budynku może być osadzona na dowolnej części kompleksu budynków.
Nazwa budynku to zwykle albo nazwa instytucji , która obejmuje nie tylko budynek ale i teren wokół niego (przykładowo teren szkoły) , lub punktowe POI jeśli w części budynku jest kilka instytucji.
Kombinowanie czy węzeł cieplny czy wiata rowerowa przylegająca do budynku głównego wchodzi w “nazwę budynku” czy nie, to strata czasu, choćby dlatego, że JOSM nie wspiera obrysowywania kilku poligonów.
Kłania się tu wielka wada OSM, że ludzie robią relacje na pierdoły, a nie ma relacji budynku.
Rodzi to sporo kłopotów przy rysowaniu w 3D czy tworzeniu kompleksu zabytków.Trzeba przerabiać budynki składowe na buiding:part, przenosić adresy itd., czyli tracić czas.
Ciekaw jetem jaki algorytm zastosowano aby rozsunąć nazwy i adres budynku i dlaczego nie pozwolono maperom zagnieżdżać tę nazwę w optymalnym miejscu co rozwiązałoby nie tylko problem adresów ale i wiele innych
Nie widzę tu nic złego. Zapewne to są konstrukcyjnie osobne budynki.
Problem z adresem i nazwą jest drugorzędny, najłatwiej go rozwiązać umieszczając te dane zamiast na którymś z budynków - w węźle. Albo wyrysować obszar obejmujący te budynki i na nim umieścić tagi.
Jeśli chciałeś użyć relacji, trzeba było zostawić stare budynki (te bez :part). I je spiąć, ale nie mutlipoygonem ale np. relacją site.
Przy building:part należało zrobić obrys całości i na nim umieścić building=yes, bez relacji.
EDIT:
należałoby też dodać jakiś tag dla tego centrum, np. amenity=conference_centre
Czytałem ostatnio, że Orange likwiduje masowo budki telefoniczne - w Warszawie pozostała podobno jedna (ciekawe gdzie?), a w całej Polsce mają zniknąć w przyszłym roku:
Kurcze tak zajrzałem do Górzna https://www.openstreetmap.org/#map=15/51.8453/21.7065&layers=N z racji pewnej ostatniej wycieczki i …
po pierwsze primo w miasteczku jest kilka highway podwójnych jak choćby Jana Pawła II - nazwa przyklejona do residential a numer drogi wojewódzkiej już bez nazwy do tertiary - nie chcę tam nic mieszać ale z lekka zdębiałem.
Po drugie primo - czy można prosić o import adresów bo nie ma tam żadnego?
Proszę o dodanie informacji o możliwości zrzutu brudnej wody i pobrania czystej na stacji benzynowej.
Dla karawaningowców i kamperowców to skarb takie POI
Ja poległem na zawiłości wyboru tagów i przyczepienia do czegoś
Dla tankujących darmowo, dla innych 10zł, czynne całą dobę.