OK, jestem ciemna masa i idę się schować pod kamień.
(Dzięki )
A mogę tam dorzucić MapCSS?
Jak próbuję według tej instrukcji, wstawiając wygenerowane zapytanie między a , to dostaję:
An error occured during the execution of the overpass query! This is what overpass API returned:
Error: line 1: static error: Element “osm-script” must not contain text.
Dokładnie to próbuję:
<osm-script>
/*
This has been generated by the overpass-turbo wizard.
The original search was:
“highway=primary or highway=motorway”
*/
[out:json][timeout:900];
// gather results
(
// query part for: “highway=primary”
way["highway"="trunk"]({{bbox}});
// query part for: “highway=motorway”
way["highway"="motorway"]({{bbox}});
// query part for: “highway=primary”
way["construction"="trunk"]({{bbox}});
// query part for: “highway=motorway”
way["construction"="motorway"]({{bbox}});
// query part for: “highway=primary”
way["proposed"="trunk"]({{bbox}});
// query part for: “highway=motorway”
way["proposed"="motorway"]({{bbox}});
);
// print results
out body;
>;
out body qt;
</osm-script>
O dzięki, teraz mi działa. Poskarżyłem się w dyskusji na stronie wiki, bo nie chcę zepsuć koncepcji, edytując.
A wracając z tej wycieczki w stronę Overpassa do tematu wątku, takie coś popełniłem: http://overpass-turbo.eu/s/csO
(ściąga ze 20MB danych, więc chwilę to trwa i na parę chwil zamuli przeglądarkę).
Highway=motorway (szersze) i highway=trunk (węższe).
Czarne - istniejące, czerwone - w budowie, niebieskie - w planach.
Po pierwsze, to styl dla highway=motorway jest domyślnie używany również dla highway=motorway_junction, co jest trochę słabe.
To są te czarne kropy na drogach. Rozumiem, że według wiki mogą sobie być i wzdłuż highway=trunk. Ale czemu pojawiają się również na drogach planowanych i w budowie? W tym w miejscach, gdzie jako żywo żadnych węzłów nie ma (np. węzeł “Patriotów” na Południowej Obwodnicy Warszawy, wystający jako czarna kropa na czerwonej linii). Czy to należy pozmieniać na highway=construction, construction=motorway_junction? Przy czym już odpuściłem fakt, że tam w ogóle nic się na razie nie buduje, dopiero decyzja została podjęta i przetargi zrobione…
W ramach uczenia się Overpassa odkryłem, że te serwery różnią się między sobą możliwościami.
Np. próbowałem ograniczyć wyświetlanie punktów do obszaru Polski i ni cholery żaden znaleziony w internetach sposób nie działał, mówiły coś w stylu “no such file or directory”). Okazało się, że to dlatego, że byłem przełączony na rosyjski serwer - na niemieckim nagle wszystko działało.
Zabaw z Overpassem ciąg dalszy i nadal utrzymujemy się w temacie wątku.
Oto Wszystkie apteki w Polsce, które overpass znalazł.
Pomijając już, że dalece niekompletne (nie wierzę, że na Pomorzu tak pusto, a w Janowie Lubelskim i okolicy też na pewno jest parę niezaznaczonych), to zielone kropki oznaczają apteki z godzinami otwarcia, a czerwone - bez. I tu widzę mnóóóstwo danych do wstawienia.
Mam prośbę - przemeblowałem trochę drogi na wschodniej przeprawie promowej do Centrum Świnoujścia w ciągu DK93 - http://www.openstreetmap.org/changeset/35098801 - prosiłbym o sprawdzenie poprawności mojego działania i prośba w sprawie poprawności oznaczenia dostępności pasów ruchu w oparciu o tę tablicę informacyjna: https://goo.gl/maps/mR15CHQf5B92.
I pytanie czy tak samo postąpić po przeciwnej stronie przeprawy - od strony Centrum Świnoujścia?
Skoro tak jest poprawnie ortograficznie to tak się powinno stać. Dokładnie jak ze słowem ulica. Przypadki, gdzie jest to część nazwy są bardzo rzadkie.
Problemem w przypadku tego użytkownika nie jest to, że zmienia on nazwy ulic na błędne, ale że:
nie przeprowadza takiej zmiany dla adresów, co jest raportowane przez podaną przez mnie powyżej stronę
robi to wbrew przyjętym w polskim osm regułom
A co jeśli “Aleja” nie jest błędem ortograficznym? Dotychczas spotkałem się tylko z zaleceniami pisowni mała literą, z czego nie wynika niepoprawność formy z wielką.
To że nazwano to zaleceniem, nie znaczy że można się do tego stosować albo nie, ale raczej że tak jednak należy pisać. Nie każę oczywiście nikomu poprawiać tego w OSM, ale mnie osobiście akurat to razi i jest to według mnie błąd ortograficzny. Obawiam się, że jest to jednak nie do naprawienia, bo zawsze się znajdzie druga, równie liczna grupa, która będzie oponowała. Ostatnio nawet z dziennikarzem dyskutowałem i twierdził on, że powinno się pisać tak jak zostało uchwalone w uchwale rady miejskiej: skoro lokalesi chcą jeździć po Rondzie zamiast rondzie, to niech jeżdżą. Tyle że widziałem już uchwały w których jeżdżono po RONDZIE, więc jak widać jakość uchwał jest mizerna.