Szanowni Moderatorzy,
czymogli byście przenieść pytania Kolegi Trójgarba na nowy wątek? Osobom nowym na naszym Forum faktycznie na początku trudno się poruszać a pytanie zasługuje na odpowiedź.
Kolego Trójgarb,
witamy na naszym zakręconym Forum Niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania ale inny wątek pomoże by zostało ono lepiej zauważone. Miłej zabawy!
Marek
radmar - rzeczywiście jest błąd z wyświetlaniem numerów domów w trybie nocnym - poprawię to w następnym wydaniu. Mój odbiornik w ogóle nie wyświetla numerów domów, więc trudno takie rzeczy wychwycić - tak więc dzięki za info. Czy ktoś się orientuję, czy w MapSource albo BaseCamp można włączyć tryb nocny?
@gogeo - program, który poleciłeś służy do określania, co się ma wyświetlać na mapie (np. szopa tak/nie) a nie jak ma się wyświetlać.
Po screenach widzę, że TileMill może być odpowiedni, ale nie zapeszam przed zachodem słońca.
I jest też problem z wyświetlaniem szlaków - polega on na tym, że w wielu miejscach jest “wyrwa” w przebiegu danego szlaku. Np. tutaj: http://zapodaj.net/d5cdc692053ee.png.html
szlak nie ma tagu colour :). Pytanie, czy skoro jest osmc:symbol to tag colour jest zbędny. Jeżeli jest to sytuacja prawidłowa to zmodyfikuje swoje regułki. Sprawdzę te wyrwy - zmieniłem ostatnio od zera mechanizm renderowania szlaków i może już tego nie ma. Na pewno udało się naprawić pinezkę ;).
Pierwszy element osmc:symbol chyba dokładnie odpowiada colour, więc można je używać zamiennie. Jeżeli coś poprawiać, to są ciekawsze problemy, np. egzotyczne kolory: http://www.openstreetmap.org/relation/1442307
Chyba została zrobiona korekta automatyczna błędnego tagu “color”?
Teraz widzę podwójne tag “color” plus analogiczny “colour”. Może by “color” całkiem usunąć?
trudno powiedzieć - część softu może patrzeć jeszcze na ‘color’.
BTW - od kilku dni leży nowa wersja.
Szlaki:
naprawiono wyświetlanie części szlaków
szlaki biegnące tą samą trasą wyświetlają się obok siebie
naprawiono mechanizm wyświetlania nazw szlaków pod kursorem
OSMapa:
Drogi typu track wyświetlają się w formie linii przerywanej. Zapobiega to konfliktom z warstwicami z mapy szlaków.
Jeżeli jakieś szlaki dalej się nie wyświetlają - prośba o info :). Dalej walczę z problemem, iż szlaki w niektórych miejscach są “nieciągłe” (nie zależy to od danych OSM).
ścieżki do jazdy konnej wyświetlają się jako drogi serwisowe: http://osmapa.pl/w/szlaki/?lat=51.37961&lon=16.20071&zoom=17&ol=
A czy dałoby się zastosować inną ikonę jako Atrakcję turystyczną, może jakąś gwiazdkę lub wykrzyknik. Symbol aparatu fot. jakoś mi nie pasuje na mapie.
Poza tym super, zmiany z drogami gruntowymi jak najbardziej OK.
Nie wiem czy to wina mapy czy softu urządzenia (Oregon 550), ale jeśli mam aktywne jednocześnie mapę głowną i szlaków, to routing praktycznie nie działa.
Piszę “praktycznie” bo są trasy które poprawnie wyznacza, ale w większości przypadków wyświetla komunikat “Bład kalkulacji trasy”.
Dwie mapy routowalne tego samego obszaru włączone jednocześnie mogą sprawiać kłopoty. Wydaje mi się, że nakładka ze szlakami nie musi być routowalna, przecież wszystkie ścieżki, z których korzystają szlaki, są w mapie podstawowej.
zasadniczo tak, tylko routing może poprowadzić scieżką nie należącą do szlaku :). Jeżeli takie zachowanie nie jest problemem to spoko - mogę wyłączyć routing. Czy problem z routingiem też występuje, gdy macie właczony profil ‘rower’ albo ‘pieszy’?