osmapa.pl

Raczej niz kafelki to baza danych ma w miare aktualne dane. Tylko nowe kafelki renderowane na zadanie przegladarki uzytkownika sa aktualne. Stare kafelki mozna odswiezyc przez /dirty.

Czy można to dodać jakiś punkt dla entrance=main?
A w miejsce usług bez ikonek też przynajmniej jakiś punkt.
Na ulicy Miłkowskiego w Krakowie z budynku wyrasta wieżowiec o dziwny kształcie.
Jak go narysować aby było to widoczne na tej mapie?

Jeszcze taka rzecz do sprawdzenia - zauważyłem rejon z bardzo dziwnie narysowanymi poziomicami http://osmapa.pl/?lon=19.27667&lat=51.05154&zoom=14&map=1&o=FFFF

Niestety tak bywa z poziomicami na plaskich obszarach, na wysokosciach bliskich rownej liczbie metrow, zwlaszcza na wybrzezu. Drobne roznice (budynki, drzewa) i bledy pomiarow powoduja ze teren raz jest nad a raz pod tym poziomem. Powinnismy chyba nie pokazywac poziomic jesli gradient jest za maly. Moze pbabik zna jakis prosty sposob na to. Na szybko moznaby po prostu usunac z tabelki linie ktore tworza obszar o malej powierzchni i nie maja w okreslonej odleglosci zadnych linii o innej wysokosci.

Jeszcze taką rzecz zauważyłem, w wynikach wyszukiwania isolated_dwelling nie jest przetłumaczone na polski.

Two suggestions for osmapa.pl, which is by far the best renderer for mobile devices IMHO:

  • please use a lighter color for “landuse=farmland” in order to create a good contrast on the mobile displays, in particular with forests
  • use the dark brown color (currently in use for farmland) for “farmyard” - which isn’t displayed by now.

This would help making it even bettser. Thanks!

No to zgłaszam: w Szczecinie nazwa Aleja Papieża Jana Pawła II jest skracana do Papieża II, a Wielkopolska do Wlkp. (chyba nie do końca o to chodziło?).

Propozycja: skoro mapuje się już teren do poziomu pojedynczych drzew :smiley: , np:
http://osmapa.pl/?lon=19.23253&lat=51.62073&zoom=15&map=1&o=FFFF
http://osmapa.pl/?lon=19.34908&lat=51.66689&zoom=16&map=1&o=FFFF
to może wyświetlać te drzewa dopiero na najbardziej szczegółowych poziomach powiększenia? Teraz to trochę głupio wygląda, jak drzewa “wyrastają” na środku drogi :wink:

Popieram, mogłyby się renderować od z16 do z18. Swoją drogą obecne drzewa i tak nie są tak bardzo dokuczliwe jak dawniej :slight_smile:

Czy “animacja” zoomowania jest błędem czy funkcją? :wink: Chodzi mi o ten dziwny efekt przesunięcia w bok.
Czy renderowanie kafelków jest wstrzymane na pewnych obszarach? Centrum Łodzi od dłuższego czasu świeci pustkami. Poza tym w niektórych częściach miasta widzę kafelki sprzed kilku miesięcy a w innych są zupełnie świeże. Wiem, że renderują się na żądanie, ale to niczego nie tłumaczy.
I jeszcze jedna całkiem śmieszna rzecz. Teatr Logos.

Zauważyłem że nie da się wejść na osmapa.pl z zagranicy (i to od kilku dni, wyskakuje “timeout”). Na łączu z PL działa bez problemu.

W Hiszpanii dziala a wedlug logow serwera osm.trail.pl, tez poza nia.

diverpl: co do papieza problem jest jasny (nawet bylo to wziete pod uwage w kodzie osm2pgsql, ale nie zadzialalo poprawnie). Natomiast co do Wielkopolskiej, to zastanawiam sie czy lepiej nic nie pokazywac kiedy brakuje miejsca na pelna nazwe?

W Szczecinie akurat z tego co widzę problemu nie ma - Wielkopolska ładnie się mieści w całości. Rozumiem skracanie w przypadku np. Gorzowa Wielkopolskiego, ale z takim skracaniem nazwy ulicy jeszcze się nigdy nie spotkałem.

Na kiedy są plany uruchomienia automatycznego renderowania kafelków na podstawie diffów, a nie przez żądanie użytkownika?
Chciałbym pokazać osmapę kilku organizacjom, ale w tej chwili jej aktualność jest bardzo słaba.

Feature request:

zgłaszam propozycję renderowania dla landuse=forest + operator=“PGL LP” znacznika ref dla zoom 14+

To ficzer, który jest tylko dostępny pod przeglądarką chrome :wink:

No właśnie, to dalej nie działa tak jak powinno. Jeśli na jakimś odcinku drogi biegnie jednocześnie szlak pieszy i rowerowy, to na mapie renderowany jest tylko rowerowy. Dobrze to widać oglądając np. Jurajski Czerwony Szlak Rowerowy Orlich Gniazd i pieszy Szlak Orlich gniazd, które w wielu miejscach nakładają się na siebie.

Od jakiegoś czasu nie są renderowane bocznice kolejowe. Można to naprawić?

Na jakiej zasadzie licencjonowane są kafelki Osmapa.pl? Załóżmy że chcę wykorzystać je w mapie offline, czy i jakie informacje muszę umieścić wtedy na kafelkach, a może wystarczy tylko dodanie pliku z informacją o licencji w pakiecie z mapą?

W odpowiedzi na wątek w [Galeria handlowa - mapowanie#5]

Żeby poważnie używać osmapa.pl to trzeba mieć czas i dużo cierpliwości.
Może to tylko ja mam takiego pecha, że informacje które włożyłem, to raz się pokazują a raz nie.
Kiedy zmniejszam/zwiększam to, zależnie od szczęścia, pokazuje mi się cześć obrysów budynków albo tylko numery.
Co najdziwniejsze to to, że obrysy, czasami, są przy mniejszym powiększeniu.
Cześć tej informacji, co włożyłem ostatnio, jest widoczna, zaś część wcześniejszej nie jest.
Do tego, czas wyświetlenia jest irytująco długi.
Czyli do rozpowszechnienia osmapa.pl jest jeszcze daleka droga. :frowning:
Pozostaje tylko wkładanie danych i nadzieja na lepsze jutro :slight_smile: