OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Wymodziłem skrypt do pewnych dźwięków, które są niestety nieznanego pochodzenia (kolega kolegi znalazł “gdzieś”). Udostępniam w celach edukacyjnych:rolleyes: i testowych. Nie wiem czemu pojawiają się dziwne opóźnienia między dźwiękami na moim urządzeniu goclever, a na telefonie samsunga wszystko śmiga płynnie.
Głos podobny do pewnej prezenterki telewizyjnej, więc nazwałem go Krystyna.
Pliku proszę nie rozpowszechniać.

dangi: możesz podpiąć z sieci dowolny TMS i chyba tylko (a może AŻ) tyle :slight_smile:
W sumie zrobisz na tym wyświetlanie POI i trasy, ale tylko w skalowanym obrazku - bez ich działania czy szukania. Do “skafekowanych” POI możesz postawić swój nominatim uwzględniający je w wyszukiwaniu - nie wiem tylko czy można zmienić jego URL.
To może Ci jakoś pomóc.

To przecież Ivona, głos nazywa się Ewa. W sumie to sam zamierzam wypuścić w bliskiej, lecz nieokreślonej dokładnie przyszłości jakąś paczkę głosową na odpowiedniej licencji, bo instalowanie Ivony tylko do Osmanda trochę mija się z celem.

Na wstępie dzięki za info.
Myślałem raczej o wykorzystaniu map OsmAnd’a offline (w celu ograniczenia kosztów), a online przysyłać tylko info o pozycjach POI do swojej aplikacji i tylko gdy dostaję coś nowego to wtedy odświeżam pozycje Poi na mapce. Ale przeanalizuje twoje wskazówki.

W praktyce wymyśliłem to sobie tak że jedziesz sobie rowerami gdzieś z kumplami w teren czy w miasto którzy też maja aplikację i widzisz ich pozycje na mapce (pozycja synchronizowana z serwerem). Chodzi też żeby transmisje GSM ograniczyć do minimum, bo w Polsce to jeszcze pół biedy ale za granicą koszty mogą zeżreć. A trasa potrzebna po to żeby w razie potrzeby przesłać punkt w którym mamy się na koniec dnia spotkać.

ps: a może inna nawigacja oparta na OSM ma jakieś interfejsy do integracji. to byłby duży plus bo z komercyjnej konkurencji z “otwartymi” interfejsami to chyba tylko TomTom i AutoMapa coś tam ma (aczkolwiek “dynamicznych” POI z tego co wiem to nie mają)

dangi: jedyne co znam z takimi rozwiązaniami to jest FMI (fleet management interface) Garmina, mam to oprogramowane w mojej aplikacji monitoringu. Operator systemu wysyła do navi sygnał “jedź tu” lub ankietę z pytaniami lub programuje zdalnie POI itp. Ogólnie jest to połączenie między rejestratorem gps/gprs w samochodzie z navigacją garmina.
To co piszesz to chyba na bazie osmanada nie da się zrobić ofline - bo za chwię wymagasz danych online o znajomych - w roamingu fakt, może zaboleć - więc ogólnie to da się częściowo zrobić (nie wiem jak osmand interpretuje timeouty cache tms-a, zakładam że prawidłowo) , ale za granicą może finansowo boleć, na to się nie poradzi póki transmisja w roamingu nie stanieje.

10 pobrań w darmowej wersji. Czy jeśli odinstaluje i zainstaluje w telefonie ponownie osmand to będę mógł znowu dokonać 10 pobrań czy nie będzie to możliwe?

Ściągnij sobie stąd: http://download.osmand.net/latest-night-build/ i nie przejmuj się limitami :slight_smile: Jedyny haczyk to brak autoaktualizacji przez Google Play. Jeśli Ci to przeszkadza, zdaje się, że możesz zresetować licznik pobrań czyszcząc dane aplikacji w ustawieniach Androida.

Cześć,
wprowadziłem kilka zmian w mapach OSM w swojej okolicy i w miasteczku studenckim. Chcę je zobaczyć w osmand w telefonie, ale mapa pobrana z http://code.google.com/p/osmand/downloads/list nie działa. Dostaję komunikat “wersja indeksu Poland_europe_2.obf nie jest wspierana”. Skąd brać aktualne mapy i wrzucać je do nawigacji?

Jeśli chcesz bardzo aktualne mapy, to pobierz sobie poland-latest.osm.pbf z geofabrik.de (aktualizowane codziennie) i wrzuć do OsmAndMapCreatora. Oczywiście skompilowanie mapy dla całej Polski trwa dość długo i lepiej robić to na porządnej maszynce, ale mapy dla mniejszych obszarów (Create .obf file from osm file for specified area) robią się w miarę szybko.

Mapy na coge.google.com wyglądają na świeże (aktualizacja 24h temu). Tylko jak zmusić osmand-a do współpracy z nimi, albo raczej jak te mapy zmusić do współpracy z osmand-em? Mie mam aż tak dobrego kompa, żeby kompilować mapę dla całej Polski. Zostaje jakiś system rozproszony na wszystkich kompach w domu, ale z tym za dużo zabawy. Najbardziej by mi odpowiadały mapki z googli, tylko co z tymi indeksami?

Witam,
Zacząłem testować OsmAnd+ na Androidzie, mam teraz wersję 1.3.1 beta.
W ustawieniach nawigacji mam online OpenRouteService.
Absolutnie nie potrafię wykorzystać opcji punktów pośrednich przy nawigacji: wpisuję cel, do tego jeden punkt po drodze - i szukaj trasy i trasa jest wyznaczana z ominięciem tego punktu - coś źle robię w OsmAndzie czy jest jakiś bug ?

Najpierw upewnij się, że ściągnąłeś oba pliki (Poland_europe_2.obf.zip-1 i Poland_europe_2.obf.zip-2). Pliki te trzeba połączyć (dodać), np. używając Total Commandera. Jeśli robisz to Total Commanderem, to jest jeden haczyk - podczas łączenia usuwa on z pliku wynikowego rozszerzenie zip, zostawiając samo obf. Być może na tym polega Twój problem. Dodaj do pliku wynikowego rozszerzenie zip, wypakuj archiwum i wrzuć wypakowany plik z rozszerzeniem obf do katalogu OsmAnda w telefonie.

Nie korzystam z TC, bo jest na windę i do tego jest płatny :stuck_out_tongue: Używam cat, zip i unzip do łączenia, sprawdzenia i rozpakowania.
Kolejny problem: jak odpalić OsmAndMapCreator-a na linuchu? Skrypt wywala mi:

bash: ./: Jest katalogiem

. Na wszelki podaję treść skruptu (bez komentarzy):

#!/bin/sh
java -Djava.util.logging.config.file=logging.properties -Xms64M -Xmx720M -cp "./OsmAndMapCreator.jar:./lib/OsmAnd-core.jar:./lib/*.jar" net.osmand.swing.OsmExtractionUI

[EDIT]
Poradziłem sobie. Zamiast

./ OsmAndMapCreator.sh

Podałem pełną ścieżkę od samego korzenia.

To raczej błąd. Na wersji z Google Play nie pomija punktów pośrednich.

Jeszcze przy okazji odświeżam moje pytanie. Skąd i jak dorwać w miarę aktualne, skompilowane mapy, które mają poprawne indeksy? Włochy z google code śmigają ładnie, ale Polska już nie :confused:

Te http://openstreetmap.pl/osmand/indexes/ działały mi całkiem ładnie, szkoda że generacja utkneła 16 Maja. Może wystarczy komuś (komu?) się przypomnieć aby puścił generacje?

Używam wersji ściągniętej z Google Play… Zrobiłem update do 1.4.1 beta i wciąż olewa punkty pośrednie

No to nie mam pomysłu. Spróbuj ustawić OsmAnd (offline) w opcjach nawigacji i sprawdź jeszcze raz. Może ta usługa ma jakiś problem :confused:

Korzystam z offline mapy oraz router’a osmand (czyli aplikacji samej), działają punkty pośrednie. (wersja 1.4.1)

Czy można do OsmAnd podpiać mapę osmapa.pl? Albo jakąś wersję z osmapa.pl/w/?

Czy działa wam opcja preferowania lub omijania np.autostrad i dróg płatnych. Jak nie ustawię to ZAWSZE trasę Warszawa-Gdańsk wyznaczy przez Toruń i A1