Wg niemieckiej prasy tutaj zginęli ludzie w nowym trzęsieniu ziemi:
http://www.openstreetmap.org/#map=18/27.77401/85.71687
Brakuje budynków.
Kto z Was to weźmie żeby bałaganu nie było?
Wg niemieckiej prasy tutaj zginęli ludzie w nowym trzęsieniu ziemi:
http://www.openstreetmap.org/#map=18/27.77401/85.71687
Brakuje budynków.
Kto z Was to weźmie żeby bałaganu nie było?
#99 - droga pociągnięta;)
Dzięki Ntat!
Rysuję od dołu budynki w #101. Góra jest do wzięcia.
Mamy nowy task z Humanitarian Openstreetmap po dzisiejszym trzęsieniu ziemi w Nepalu:
Search firmy execon pokazuje building=collapsed.
Jesli na podkladach zauwazycie zniszczone budynki, wprowadzajcie to na mape.
Przypominam, jest task: http://tasks.hotosm.org/project/190
To sama stolica. Brakuje nam tam budynków.
O ile centrum jest trudne do rysowania z powodu starej i gęstej zabudowy, o tyle obrzeża miasta można dobrze mapować.
A jak to się ma do tego: #190 - Nepal Earthquake, 2015 – Mapping for an earthquake risk assessment: This project was archived ?
Nijak. Nadal tam brakuje elementów na mapie…
W HOT panuje akcjonizm i chaos. Tak to widzę.
Nadal mamy otwarty task: http://tasks.hotosm.org/project/1046#task/603
Trzeba tam dokonać kontroli , walidacji tak na oko 50 kwadratów mapy.
Może weźmiecie choć jeden, dwa obszary?
Dla doświadczonego mapowicza jest to dość szybkie do wykonania.
Podziękowania dla firmz Execon z Warszawy za napisanie od zera dla Nepalczyków apki OSM Disaster Scout.
Apką można zbierać, podobnie jak w StrażakOSM, informacje pomocne po trzęsieniu ziemi.
A jakiś link do niej (nie to, żebym od razu jechał do Nepalu, ale łatwiej by było ją znaleźć…)?
Jesteśmy na piątym miejscu jeśli chodzi o pomoc dla Nepalu.Tutaj jest statystyka:
https://twitter.com/AhmedLoaiAli/status/599206255387893760
Czyli ponad 100 osób z Polski dziennie…
Edit: BBC o OSM i HOT:
No nie bardzo, to statystyki liczby aktywnych mapowiczów dokonujących zmian w danym państwie. Pokazuje tylko, że a) Nepal przed trzęsieniem był daleko w tyle jeśli chodzi o edycje, zaś po trzęsieniu momentalnie wskoczył do czołówki, b) w Polsce regularnie ponad 100 osób dziennie dokonuje zmiany, co plasuje nas w czołówce.
Tutaj jest las do dokończenia:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/27.5831/85.1508
Weżmie to ktoś z Was?
Tutaj jest następny kawałek brakującego lasu:
https://www.openstreetmap.org/#map=15/26.9231/86.8933
Podkład bing jest dobrej jakości.