http://www.visitbydgoszcz.pl/images/do_pobrania/mapa_2016.pdf - mapka miasta wykonana na podstawie OSM.
Dzisiaj byłem u fotografa i moją uwagę przykuł plakat z mapą powiatu wrocławskiego z OSM (mapnik) i reklamami wokół niej, niestety nie przyjrzałem się z bliska ale nie było na niej raczej atrybucji. Zapamiętałem firmę i voila: http://www.mapy.reklamawpowiecie.pl/
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachments/article/3498/1.2.%20plan%20orientacyjny-Pijarów.pdf - jeden z projektów przebudowy dróg w Bydgoszczy wykonany przez biuro projektowe Znak Gdańsk sp. z o.o zawiera mapki z OSM.
Czy taka atrybucja, jaką zrobił otodom.pl jest w porządku? Chodzi mi o jej ukrycie pod ikonką w prawym dolnym rogu mapy; przykładowe ogłoszenie: http://otodom.pl/oferta/dzialki-w-zacharzycach-1349m2-ID2dBMH.html
Serwis meteo.pl używa danych OSM, niestety bez atrybucji. Z braku renderowania morza odsłoniły się baseny portowe, które sam naniosłem jako natural=water.
Muszę przyznać, że tak mało ściągnęli, i tak wyświetlają, że trudno dostrzec w tym OSM.
Znalazłem to: https://www.openstreetmap.org/way/326356781 - dróg _link nie importowali, więc w tym miejscu jest u nich dziura.
Dane musieli zaciągnąć ponad 1.5 roku temu, bo widzę też węzeł “place”, który wtedy wyłączyłem.
Odpowiedzieli na PW na FB.
Trzymam za słowo
Niee, myślę, że nie ma tu nikogo, kto fociłby do Commons
Interia wystawiła artykuł o ŚDM http://fakty.interia.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/organizacja/news-sdm-w-krakowie-to-musisz-wiedziec-poruszajac-sie-po-miescie-,nId,2241196 w którym wykorzystano mapy OSM w tym http://i.iplsc.com/komunikacja-miejska-w-krakowie-26-29-lipca-trasy-korytarzowe/0005QJ89HH3WBWL9-C122-F4.jpg
Dziś o północy startuje Szczeciński Rower Miejski Bike_S po rozbudowie (zrealizowanej przez Nextbike). Mapa wydaje się znajoma.
http://aquamapa.com/mapajezior używa podkładu OSM.
Mnie się jednak marzy, by batymetrię udostępniać w otwartym projekcie społecznościowym.
Artykuł na culture.pl ma osadzoną mapkę z serwisu StoryMap (podkład z OSM):
http://culture.pl/pl/artykul/warszawskie-adresy-henryka-sienkiewicza
Serwis turystyczno-krajoznawczy Dioblina, chyba już niekoniecznie śląskocentryczny:
O, a to już było? Zmiany populacji w UE: http://interaktiv.morgenpost.de/europakarte/#4/56.32/22.50/en