Udało mi się pobrać warstwy więc mam połączenie z usługą. Za to jak włączę podkład to mam białą plamę. Ma ktoś pomysł co zrobić? Przywiozłem z wakacji dużo szlaków pieszych i połowa z nich biegnie przez gęsty las. Podkład ISOK_Cien sprawdza się w takiej sytuacji bezbłędnie, używałem.
No niestety masz rację. Nawet znalazłem granicę zasięgu biegnącą przez środek jeziora Wigry. Co ciekawe, Wigierski Park Narodowy wykorzystuje ISOK_Cien albo coś identycznie wyglądające do obrazowania struktur geologicznych wzdłuż ścieżek dydaktycznych. Również na tym obszarze, gdzie nasz ISOK_Cien wyświetla “płaskość zupełną”.
Mógłbym prosić o link WMS do obrysów budynków? (BDOT? Nie jestem wtajemniczone w te nazwy )
WMS z granicami podziału poniżej gmin? (PRG.EMUiA? chodzi mi o jednostki ewidencyjne, obręby ewidencyjne ). Kiedyś już o to prosiłem, ale wyrzuca mi czerwone kafle z napisem ‘BŁĄD’.
Warstwa TMS którą roboczo nazwałem sobie Mapnik Refresher. Może rozwiązanie niezbyt eleganckie ale pozwala szybko odświeżyć kafle Mapnika. Przydaje się jak chcemy zobaczyć nasze “dzieło” po edycji
Działam w rejonie lasów Trójmiasta gdzie jest pokrycie jednak niektóre kafle się nie wczytują. Wcześniej było wszystko ok. Objawia się to następująco.Kiedy przybliżam losowe kafle pojawiają się na ułamek sekundy a następnie znikają.
Problem zgłaszany był wcześniej w innej części Polski. Ponieważ u wojtasa82 pojawił się dopiero teraz, to myślę, że to nie jest kwestia proxy. Po wyczyszczeniu kesza linki eBina działają dobrze. Możliwe, że to główne źródło nawala i tak powstają takie kafle.
Skoro możliwe jest wykorzystanie innego źródła, to prawdopodobnie ISOK na osmapie wyłączę - zawsze to trochę więcej wolnych zasobów.
Pamiętam, że była o tym mowa, ale w tej chwili nie umiem już znaleźć: chciałbym wreszcie spróbować mapowania na podkładzie WMS z UM Warszawa, ale warunki korzystania są dla mnie niezbyt jasne i nie pamiętam jaki URL trzeba wpisać do JOSM-a.
Podejrzewam, że jedyny istotny dla nas punkt to 1. (Osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej wykorzystujące informację publiczną lub każdą jej część, będącą w posiadaniu Biura Geodezji i Katastru, niezależnie do sposobu jej utrwalenia (w postaci papierowej lub elektronicznej), w celach komercyjnych lub niekomercyjnych, zobowiązane są do:), a tam różne dziwności:
To akurat jasne - po prostu źródło podkładu, standardowo łatwo wypełnialne w JOSM-ie (“pobierz z bieżących warstw”).
Hm? A skąd mam to wiedzieć i jak niby to opisać?
Do tego wystarczy pewnie data zapisu zestawu zmian.
Znaczy mam im wysłać majla, że będę korzystał z podkładu do mapowania ja osobiście, czy może wystarczy raz a dobrze, że my jako projekt to robimy? Bo w zasadzie z zapisu “jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej” wynika na mój nos, że można by to załatwić raz hurtem i potem np. dodać ten WMS do standardowych podkładów w edytorkach.
Hm, pokazujemy te naniesione dane jako nasze, więc nie powinno być problemu z natychmiastowym zrozumieniem, że są przetworzone, ale co niby z tym zakresem?
[MVGlobalVariables.getMapCacheConfig] MAPVIEWER-05523: Cannot process response from MapViewer server. (DANE_WAWA.SZYBKA_PODKLAD_ORTO:MAPVIEWER-06036: MapTileServer is not ready. Please try again later.)
ale nie mogłem znaleźć w tych warstwach takich obrysów budynków z numerami, które na tej mapie widziałem, co byłoby bardzo przydatne do poprawiania geometrii i numeracji. Czy oni to w ogóle wystawiają przez WMS i tylko ja prześlepiłem, czy po prostu tego akurat nie puszczają przez WMS?
Jest warstwa z budynkami pod nazwą WMS/Bloki_budynkow ale zupełnie nie pasuje do tego, co jest na mapa.um.warszawa.pl. Nie za bardzo jestem w stanie stwierdzić co ta warstwa zawiera, wygląda jak niezbyt dokładne rzuty całego budynku (a nie fundamentów).
Za to dość dobrze pasuje warstwa z Geoportalu:
Ja przy aktualizacji punktów adresowych w Warszawie używałem warstw:
ENOM_Punkty_Adresowe
ENOM_Ulice
ENOM_Place_Skwery
do poprawiania adresów. Numery są skierowane w stronę ulicy, której dotyczą, więc w większości przypadków łatwo się domyślić, jaki pełny adres dany punkt opisuje. Czasem to nieoczywiste i trzeba się posiłkować innymi sposobami.