JOSM - różne sprawy, porady

Wydaje mi się, że powinieneś wyszukać “highway=construction selected” i zaznaczyć opcję “zamień zaznaczenie”

Coś musisz źle wyszukiwać bo u mnie działa normalnie.
Zaktualizuj JOSMa i sprawdź jeszcze raz, może coś gdzieś przestawiłeś.

PS. Przez CTRL+F wyszukujesz/filtrujesz bo dodawanie filtrów to w oknie Filtry.

Z (zawodnej) pamięci - jak naciskałem ctrl-F (przy już zaznaczonych obiektach, jeśli to ma jakieś znaczenie), to po zamknięciu okienka wyszukiwania dodawał się filtr w oknie Filtry.

Ale mogę bzdurzyć, bo się trochę miotałem w te i we w te, sprawdzę wieczorem.

I teraz się wszystko zgadza. Używałeś Dodaj z okna Filtry zamiast Ctrl-F.

Wygląda na to, że mi się jednak pomerdało. Sczyściłem JOSM-a, zaktualizowałem, zaciągnąłem dane z Overpassa, zaznaczyłem i ctrl-F żadnych filtrów mi nie dodaje.

Tak zrobiłem, działa bez pudła.

Czy da się zrobić kąt prosty tylko przy jednym węźle? Często są sytuacje gdy część obrysu budynku czy terenu jest złożona z prostopadłych fragmentów, a część nie.

Włączasz tryb rysowania, wciskasz A lub klikasz w miarę kąta na dolnym pasku i wtedy przyciąga do 30, 45, 60, 90 itd.

Czy nowa wersja JOSM działa poprawnie?
Po dzisiejszej aktualizacji do 9229 uruchomienie zatrzymuje się na aktualizacji wtyczek, szuka ich w nieskończoność bez rezultatu.

problem rozwiązany, widocznie za mało cierpliwości lub problem z transferem, po 30min załapało :wink:

Znowu potłumaczyłem trochę szablonów (presetów) w JOSM-ie. Jest z tym dobrze, nawet jak na moje okazjonalne akcje, ale fajnie byłoby gdyby ktoś jeszcze to sprawdzał i dokończył w paru miejscach, gdzie się słabiej orientuję.

Przykłady do zrobienia na bieżąco:

bubble to plastikowa ochronka przed wiatrem, którą możesz nasunąć gdy jedziesz wyciągiem krzesełkowym z nartami na nogach.
Ech wypadałoby mi wrócić do tłumaczenia bo chyba kryzys mija :slight_smile:

Kocio, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, tłumaczysz wiki Aerialway? Bo jeśli nie to ja mogę się tym zająć.

Nie, tylko szablony JOSM-a, więc śmiało. =}

Potłumaczyłbym i resztę aplikacji, bo jeszcze ze 20% zostało, ale to są głównie komunikaty błędów i inne rzadsze rzeczy, a najważniejsze żeby ludzie znajdowali łatwo nazwy obiektów do wstawienia.

Nikt w końcu nie zareagował na moje prośby, żeby móc śledzić zmiany w tych szablonach i jest to robota dość ręczna, ale jest przynajmniej wtyczka tagging-preset-tester do testowania szablonów - uruchamia się ją przez Okna > Tester presetów.

Błąd w JOSM - ktoś jeszcze zaobserwował?
Czasami po kliknięciu na tag otwiera się okienko do edycji nie wybranego, tylko innego istniejącego tagu. Przykład: https://youtu.be/VwlODiDDRIg - ja zaznaczam highway=footway, a w okienku mam do edycji footway=sidewalk, i odwrotnie.
Na pewno jest w wersji 9060, i był też w poprzednich. Z mojego punktu widzenia pojawia się w losowych momentach (dosyć rzadko, ale jest wtedy mocno irytujący). Znika po restarcie.
//edit: możliwe że problem pojawia się gdy w trakcie edycji ściągnę dodatkowy obszar. Sprawdzę na nowszej wersji.

Jak po aktualizacji? Jaki system?

Na razie się nie pojawił, ale nie jestem pewien jak wywołać ten błąd. Jak poedytuję trochę więcej to dam znać, chociaż kilka wcześniejszych updateów nic nie zmieniło.
Windows 7 64-bit, Java Version 8 Update 60 (build 1.8.0_60-b27)

Błąd został naprawiony w wersji 9086: https://josm.openstreetmap.de/ticket/12153

O, dzięki za informacje :slight_smile: Próbowałem znaleźć to w ticketach, ale nie udało mi się.
Tutaj co prawda błąd pojawiał się chyba w innej sytuacji (ja na pewno nie zmieniałem sortowania ręcznie), ale pewnie już będzie OK.

Czy ktoś już walczył z JOSM-em i touchpadem Acera (czy jakimkolwiek bez odpowiedników prawego i lewego przycisku myszy)?

Jak nie mam guzików, to jak ja mam przytrzymać prawy guzik i przesuwać mapę?

Wtyczka touchscreenhelper może Ci pomóc.

Pomogła, dzięki :smiley: