Dziś geoportal nie chodzi wiec problemy będą na wielu podkładach
Korzystam z lokalnego podkładu, tzn. jednego miasta i on chodzi bez kłopotów, problem się pojawia przy chęci większego powiększenia w celu dokładnego naniesienia zmian.
Jest na to rada czy taki już urok owego podkładu?
uściślając mam na myśli ten link podkładu:
http://swietochlowice.geoportal2.pl/map/geoportal/wms.php
U mnie warstwa z budynkami chodzi na wielu zoomach nawet na linijce 2 m gdzie najmniejsza podziałka ma 50cm.
Budynki są już widoczne już od linijki w JOSM 1 km.
Tak samo działa w wielu zoomach WMS Świetochłowic orto z panelu JOSMa “dostawcy zdjęć”
P.S.
Podkłady geoportalu2 już działają
Problem rozwiązany, przeinstalowałem JOSM i dzięki komunikatowi (który poprzednio chyba odhaczyłem by nie był pokazywany) zmieniłem metodę odwzorowania i teraz wszystko działa.
Myślałem ze to już taki urok podkładu ale dzięki Tobie pogrzebałem i jest OK
Dzięki
Chodzi mi o listę ostatnio używanych tagów.
Brak ikon przy wszystkich rodzajach dróg oraz
barrier=wall
natural=water itd
Wygląda na to, że na liście są ikony tylko do obiektów możliwych do wrysowania jako node.
Z pozytywów to widzę, że działa już ignorowanie na licie wybranej pozycji(tagu) lub wybranego klucza (trzeba klikać na tag prawym klawiszem a nie na okno).
Dziwne, że te zignorowane trafiają do szukajki (“edytuj zignorowane” i włącza się “szukaj” )
Jeśli u mnie jest inaczej niż u innych to nic nie instalowałem ostatnio na kompie poza aktualizacjami Firefoxa.
Do JAVY 8 zaktualizowałem ze 2-3 tygodnie temu i po aktualizacji Javy na poprzedniej wersji josm-tested.jar ikony były.
Jedyne kłopoty z kompem to brak przez kilka dni aktualizacji sterownika do nowej myszki (zablokowana rolka) ale chyba aktualizacja Firefoxa ten problem usunęła samodzielnie
Chodzi mi o listę ostatnio używanych tagów.
Brak ikon przy wszystkich rodzajach dróg oraz
barrier=wall
natural=water itd
Wygląda na to, że na liście są ikony tylko do obiektów możliwych do wrysowania jako node.
Racja, teraz zrozumiałem. Właśnie Michael wrzucił poprawkę na to:
https://josm.openstreetmap.de/changeset/10926/josm
Czyli w wersjach 10926 i wyższych powinno być już OK.
Po zainstalowaniu najnowszej (nie testowej) wersji, czyli 10966, zauważyłem wyraźne spowolnienie reakcji mapy po przeciągnieciu punktu. Co ciekawe, zależne od stopnia powiększenia - im większe, tym wolniejsza reakcja. Jest to bardzo uciążliwe np. przy modyfikacji landuse.
Wróciłem do poprzedniej wersji 10786 i efekt zniknął.
Też tak macie?
Potwierdzam. Mam dokładne tak samo.
Tak miałem w ostatniej wersji. Dziś zauważyłem że program prosi o aktualizację. Spróbuję zaktualizować go.
Czy JOSM nie wyświetla już standardowo tagu name na drogach? Trzeba to oddzielnie włączać? Jakoś nie przypominam sobie aby trzeba było podejmować jakieś działania w tym kierunku w poprzednich wersjach.
Wyświetlanie name zależy od stylu rysowania. Sprawdź, czy czegoś nie wyłączyłeś/włączyłeś.
Gdzie w opcjach JOSM można ustawić dokładność rysowania odcinków? Chodzi mi o sytuację, że gdy rysuję linię to minimalny wskaźnik długości jaki wskazuje JOSM w pasku to 0.1m, chciałbym uzyskać dokładność centymetrową - dokładnie wiedzieć co do cm ile ma dany odcinek.
Wchodzisz w ustawienia i jeśli masz włączony tryb ekspercki to ostatnia zakładka po lewej.
Zmieniasz wartość statusbar.decimal-format na 0.01 i restart JOSMa.
Czy JOSM obsługuje jakiś tag w pliku gpx w taki sposób aby punkt związany z tym tagiem został w jakiś charakterystyczny sposób wyświetlony po wczytaniu pliku?
Mam narzędzie na telefonie, które zapisuje mi ślad do gpx. Przechodząc obok punktu, który chcę zamapować wciskam przysisk, który zapisze mi ten tag w gpx. Później chciałbym go w JOSM szybko znaleźć.
Czy JOSM obsługuje jakiś tag w pliku gpx w taki sposób aby punkt związany z tym tagiem został w jakiś charakterystyczny sposób wyświetlony po wczytaniu pliku?
Mam narzędzie na telefonie, które zapisuje mi ślad do gpx. Przechodząc obok punktu, który chcę zamapować wciskam przysisk, który zapisze mi ten tag w gpx. Później chciałbym go w JOSM szybko znaleźć.
Wczytaj ślad do JOSMA z opcji OTWÓRZ i zobacz czy JOSM wyświetli ci waypoint
JOSM potrafi nanieść na ślad zdjęcia, filmy i notatki głosowe na podstawie czasu wykonania ale waypointy mają geolokalizację więc powinny być widziane ze śladem
Nie raz wszytywałem ślady. Na przykład z godziny spaceru mam 3600 waypointów. Kilka z nich potrafię w pliku oznaczyć. JOSM wyświetla mi ślad jako łamaną a ja chciałbym aby jeszcze te moje oznaczone punkty zaznaczył jakimś markerem. Nie interesują mnie “wodotryski” w postaci zdjęć czy notatek głosowych.
Do oznaczania miejsc ze spacerów używam Vespucci, dodaję je jako notatki na mapie żeby móc później je dodać do mapy. Przy pobieraniu mapy w JOSM wczytują się i można łatwo na ich podstawie dodawać np punkty usługowe.
Nie raz wszytywałem ślady. Na przykład z godziny spaceru mam 3600 waypointów. Kilka z nich potrafię w pliku oznaczyć. JOSM wyświetla mi ślad jako łamaną a ja chciałbym aby jeszcze te moje oznaczone punkty zaznaczył jakimś markerem. Nie interesują mnie “wodotryski” w postaci zdjęć czy notatek głosowych.
JOSM obsługuje niezależne waypointy (nie będące częścią ścieżki), wyświetla wtedy ich nazwę.
Do oznaczania miejsc ze spacerów używam Vespucci, dodaję je jako notatki na mapie żeby móc później je dodać do mapy. Przy pobieraniu mapy w JOSM wczytują się i można łatwo na ich podstawie dodawać np punkty usługowe.
Właśnie o to mi chodzi. Czy Vespucci robi eksport do gpx? Mógłbyś wkleić fragment z takim punktem? Tam tkwi odpowiedź na moje pytanie.
Czy jest możliwość JOSM zaznaczenia w miejscowości/obszarze wszystkich pkt. POI a następnie zrobić eksport do pliku np. excel. Chce zaktualizować dane (dodać nowe pkt.), ułożyć listę alfabetycznie a następnie sprawdzić czy dany pkt. już jest czy go nie ma.