3dShapes gaat ook een stuk de grens over, soms wel een paar kilometer, terwijl BAG bij de grens ophoudt. Dat is waarschijnlijk de voornaamste reden van de 3dShapes gebouwen die we nog hebben.
Wie beheert http://tile.openstreetmap.nl/ ook al weer? Zou diegene voor de zekerheid de import status tiles nog een keer kunnen genereren?
Dat vermoeden had ik ook, dus heb ik alle getallen op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:BAG_import_graph.png opnieuw berekend, waarbij ik gebouwen over de grens niet meer meetel. Het aantal 3dShapes-gebouwen is daardoor ongeveer 10.000 lager dan bij de eerdere telling en is nu 21.000.
Ldp is degene die tile.openstreetmap.nl kan bijwerken.
Toevallig lees ik deze post nu, want normaal kijk ik nooit op het forum. Ik heb nooit een berichtje ontvangen, maar ik weet wel dat er destijds iets mis ging bij de BAG import. Het was uiteraard niet de bedoeling alle caravans te verwijderen.
Ik heb nog een bestandje op mijn computer staan waar alle polygons van de camping in staan, die ik “gered” heb, maar om de een of andere reden is het me toen niet gelukt ze weer in OSM te krijgen.
Ik heb de boel toen niet terug gedraaid omdat er erg veel werk zat in het aanpassen van alle andere caravans e.d. uit de BAG bij de omliggende campings.
Ik zal nog eens proberen of het nu misschien wel lukt en anders kan iemand misschien iets met mijn backup bestandje aanvangen
Ik heb eens met Overpass Turbo gekeken waar er nog BAG gebouwen in Nederland staan.
Ik ben geen grote gebieden tegen gekomen die niet geimporteerd zijn. Er zijn nog wel een aantal kleinere stukjes die we gemist hebben. Wat ik tot zover tegengekomen ben:
Het westelijk deel van Vlieland
Gooium in Friesland.
Het lijkt me dat we deze stukken niet expres hebben overgeslagen, omdat ook de BAG-adressen ontbreken.
Heeft iemand tijd om deze stukjes nog even te importeren?
Hi math1985, in Gooium staan nog wat panden, maar op west Vlieland vindt je voorbij 't Posthuis slechts een militair steunpunt voor bewaking en ondersteuning van en naast het schietterrein.
Morgenavond (= zondagavond) zal Henk Hoff tijdens State of the Map Buenos Aires een presentatie houden over de BAG import. Die staat om 16:00 lokale tijd gepland, wat bij ons 20:00 zal zijn door de paar uurtjes tijdverschil met Argentinië. De presentatie is op Ustream live te volgen: http://www.ustream.tv/channel/state-of-the-map-2014
Ik merk dat veel BAGgeraars bij de BAG import de oude amenity=place_of_worship polygonen hebben laten staan. Dat betekent dat veel kerken nu twee keer getagd zijn, een keer als gebouw (uit BAG) en een keer als amenity=place_of_worship (van voor de BAG import). Er staan dan twee polygonen die bijna maar niet helemaal hetzelfde zijn in de database. Dat is natuurlijk erg lelijk.
In veel gevallen zal de oplossing zijn om de tags van de place of worship polygoon te kopieren naar de BAG polygoon, en de place of worship polygoon weg te gooien.
De makkelijkste manier om deze gevallen te vinden is door te zoeken op amenity=place_of_worship zonder building tag. Dat kan bijvoorbeeld met Overpass API via deze link: http://overpass-turbo.eu/s/6Nl (zoom in en klik op Run). Let er op dat niet alles wat hiermee gevonden wordt per se fout is.
Vooral Almere, Krimpen aan den IJssel, Leiden, Nieuwegein, en Noord-Holland ten zuiden en westen van Amsterdam lijken er slecht aan toe te zijn.
Ik heb er al een hoop gefixt (voornamelijk in zuidelijk Nederland), zouden anderen mij hierbij willen helpen?
Sven lees dan even de tips van De vries in het oorspronkelijke draadje voordat je moeilijk gaat doen voor een paar huizen. http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=479283#p479283
De BAG import is klaar en het is nu zaak dat er een update-plugin voor JOSM komt. Hier wordt aan gewerkt.