Podrzuciłby ktoś działający adres WMS do PRNG?
Z góry dzięki
Początek znamy: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_PRNG_WMS/MapServer/WMSServer ale co do tego dopisać żeby latało na JOSM…
Generalnie fajnie byłoby wiedzieć jak konfigurować pod JOSMa usługi Geoportalu: http://geoportal.gov.pl/uslugi/usluga-przegladania-wms, które przecież możemy przeglądać, w tym przerysowywać do woli: http://ump.fuw.edu.pl/mediawiki/images/5/5c/UMP_GUGiK_201309.jpg
No dobrze, jeśli chodzi o PRNG to sam sobie odpowiem:
Adres do odpytania o dostępne warstwy:
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_PRNG_WMS/MapServer/WMSServer?
Adres już gotowy z przezroczystością:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl:80/wss/service/pub/guest/G2_PRNG_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=PozostaleObiektyFizjograficzne,Hydrografia,PozostaleMiejscowosci,Wies&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Adres gotowy bez przezroczystości:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl:80/wss/service/pub/guest/G2_PRNG_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=PozostaleMiejscowosci,Wies,PozostaleObiektyFizjograficzne,Hydrografia&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Super dzięki! Z tym że drugi i trzeci zadziałał mi dopiero po dodaniu na końcu fragmentu znanego z ORTO: {header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Jak udało Ci się odpalić adres do odpytania o warstwy? Próbowałem od dłuższego czasu i nic…
Poszło normalnie za 1. razem…
EDIT:
aaa, wróć - mam na kompie postawione proxy, które mi podmienia User-Agenta i JOSM się przez niego łączy. Być może dlatego to zadziałało.
Fajna sprawa, mógłbyś opisać bliżej jak takie coś wykonać albo jakiej apki użyć?
Soft to standardowy serwer proxy dla Linuksa - Squid.
Zmienna w konfiguracji, która za to odpowiada:
request_header_replace User-Agent Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0
Ok, to ja będę musiał poszukać czegoś na Windowsa
A póki co mógłbyś wygenerować jeszcze ścieżkę do tego WMSa?
Dane o charakterze katastralnym
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_GO_WMS/MapServer/WMSServer
Proszę:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl:80/wss/service/pub/guest/G2_GO_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Dzialki,NumeryDzialek&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Jeśli wolisz z białym tłem, wywal sobie “&TRANSPARENT=TRUE”
Dzięki działa pięknie (podobnie nie obyło się bez {header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)} ).
A racja, dodałem ten “header” do wcześniejszych adresów, bo ktoś pewnie jeszcze zechce z nich skorzystać w przyszłości
Witam
To ja też po prosbie potrzebuje działajacego
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0&STYLES=default,default,default,default,default,default,default,default,default,default,default&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=true{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Cytując ulubione powiedzenie informatyków - “U mnie działa”
A ja sie produkowałem:rolleyes:
Witam,
Czy ktoś podrzuci wms do takiego obrazu pod JOSM?? Chodzi o sprawdzenie poprawności danych.
http://kolbuszowa.e-mapa.net?x=713902&y=270025&zoom=11&group=2,3,5&service=2,4,24,6,16,26&alllayers=4,5,7,20,6,27,28,31,32,33,34,35,36&layer=177,178,181,184,186,190,144,145
powiat kolbuszowski budynki (do czytania budynków polecam wtyczkę Tracer2):
wms:http://kolbuszowa.geoportal2.pl/map/wms/wms.php?VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=TRUE&FORMAT=image/png
powiat kolbuszkowski działki:
wms:http://kolbuszowa.geoportal2.pl/map/wms/wms.php?VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=dzialki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=TRUE&FORMAT=image/png
Dzięki wielkie. O coś takiego właśnie mi chodziło. Tracer 2 znam lecz nie sprawdza się w tym rejonie.
Potrzebuje jeszcze wms z takimi obrsami budynków do powiatu rzeszowskiego.
pozdrawiam
faktycznie Tracer nie chce chwycić. Może to kwestia konfiguracji, ciężko powiedzieć.
WMS budynki dla powiatu rzeszowskiego:
wms:http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/mapserv?map=/srv/webgis/rzeszow/rzeszow.map&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE
panowie korzystam praktycznie wyłącznie z podkładu geoportalu do rysowania natomiast widać jak na dłoni, że to co widać na nim to są zdjęcia z przed 2,3 może i więcej lat. Czy orientuje się ktoś kiedy zostaną te zdjęcia zaktualizowane? Na chwilę obecną całkowicie staram się pomijać miejsca w których wiem, że stan faktyczny różni się od podkładowego gdyż nie chce wprowadzać danych, które i tak będą musiały być poprawione. Z drugiej strony nie wprowadzić nic to też jest nie to o co chyba chodzi