Elektrobit Navigation App

Ktoś z was próbował już stronki do atrybutacji mapy osm wynikami pomiarów zebranymi przez apkę?

Jeśli mogę coś zasugerować… niektórzy z nas w tym i ja nie jesteśmy tak biegli / przebiegli w kwestii informatycznych zagadnień dlatego proszę o stosowanie nieco innej, bardziej zrozumiałej nomenklatury. :smiley:

A gdzie ona?

I co to jest “atrybutacja”?

strona internetowa to ebdirigo.com
Można się tam zalogować ze swoim playstore account.

The host name resolution (DNS lookup) for this host name ( ebdirigo.com ) has failed. The Internet address may be misspelled or obsolete, the host ( ebdirigo.com ) may be temporarily unavailable, or the DNS server may be unresponsive.

U mnie chodzi bez zarzutu, nawet na smartfonie.
Edit: Wszelkie pytania, uwagi możecie kierować po adres:
help.ebdirigo@elektrobit.com

U mnie też, po dopisaniu www z przodu. I.e. www.ebdirigo.com .

Czy to jest to Marku?

Dzisiaj mam kolejny przejazd (co prawda ta sama trasa) i zobaczymy co i jak. Znalazłem gdzieś tam na stronie instrukcję obsługi muszę się z nią po prostu zapoznać. Wiem że po zalogowaniu kiedy wszedłem na swoje konto na mapie pokazał się ślad i pojawiły się znaki ograniczenia prędkości rozpoznane przez apkę.

Nie wiem tylko co daje potwierdzenie rozpoznanego znaku drogowego na tamtej stronie (patrz grafika powyżej). Ale wszystko powoli.
EDIT
Przed chwilą trafiłem do “programu” - pierwsze wrażenie - jeżdżenie tą samą trasą nanosi te same znaki w różnych (niewiele oddalonych) miejscach od siebie. Brakuje mi opcji source:maxspeed=zone (właśnie jak to ma być na wiki przeczytałem że takie tagowanie choć spotkałem się też z source:maxspeed=PL:zone40) ja dodaję osobno podczas edycji dodanego miejsca ze znakiem.
Spotkałem się tez z takim rozpoznaniem znaku ;):

Co do drogi zablokowanej słupkiem na openstreetmap.org nawigacja po wjechaniu w taką uliczkę umożliwiała przejazd nią mimo faktycznego braku możliwości. To miejsce to: http://osmapa.pl/w/area/?lat=53.43632&lon=14.53548&zoom=18&ol=PEFGABR

W jednym miejscu nawigacja zrzuciła mnie z drogi głównej na biegnący wzdłuż ulicy parking http://osmapa.pl/w/area/?lat=53.55099&lon=14.55233&zoom=18&ol=PEFGABR. Czemu? Powiem że zbytnio nie wiem.

Myślałem że kliknę podczas przeglądania mapy w navi w punkt POI i otrzymam jakieś informacje czy opcję jedź tutaj ale nic się nie dzieje :frowning: - szkoda.

I powrócę do tematu który poruszył dawid_swider - wpisałem sobie w pierw adres Police, Siedlecka 2 - navi poprowadziło do ulicy przed budynkiem mimo iż pod budynek prowadzą drogi serwisowe (screenshot 1). Kiedy zaznaczyłem POI szpitale,polikliniki - w szpital który tu stoi - efekt jest ten sam. Także prowadzi pod okolice budynku z numerem.

Tak na szybko pierwsze wrażenia z uruchomienia apki na telefonie w domu:

  1. rzeczywiście nie prowadzi do punktu, tylko w jego okolice. Pomijam tu nawet drogi serwisowe, ale trasa do adresu: Wałbrzych, Armii Krajowej 78 ze Świebodzic prowadzi w to miejsce (czyli za daleko).

  2. trasa jak wyżej (ze Świebodzic na Armii Krajowej w Wałbrzychu lub nawet na Braci Śniadeckich w Wałbrzychu) prowadzi przez tę drogę (czyli nie reaguje na wartość tagu motor_vehicle=psv - miało być “tylko dla busów/autobusów” - czy to ograniczenie jest niepoprawne? A może po prostu mapa nie jest wystarczająco aktualna i aplikacja działa OK).

  3. Inne uwagi na szybko to brak (intuicyjnej) możliwości nawigacji do punktu wybranego z mapy (może jest, ale nie znalazłem), niektóre ikonki dziwne (chwilę trwało, zanim zajarzyłem, że apteka to apteka, i że zielone krzyżyki oznaczają również gabinety dentystyczne) - ale ikonki to pewnie raczej kwestia przyzwyczajenia.

Nie miałem jeszcze okazji jechać z tą aplikacją.

d3mol3k czy na Screenshot2 na ul. Szczecińskiej jechałeś 156 km/h? Czy to też jakiś błąd?

@dawid_swider - nie, to jest screenshot pracy w trybie Symulation Mode. Przy takich prędkościach nie robiłbym tego.
Co do aktualności mapy to jest jak pamiętam z lipca tego roku.

Co do interfejsu - szkoda że nie można wyłączyć ikon mikrofonu i aparatu albo ich zmniejszyć - według mnie przyciągają wzrok właśnie one:(. Co do informacji pomiędzy przyciskami menu (prędkość, czas itd) szkoda że cyfry są małe. Przy prędkości niepotrzebny symbol jednostki miary (km/h) a ponad nimi piktogramy czego poniższa wartość dotyczy. Musze przyznać że na zmianę kierunku ustalonej trasy reaguje bardzo szybko.

A czy apka blokuje u Was z automatu gaśniecię ekranu? U mnie nie (na SONY Z3 compact) telefon wygasza się.

U mnie nie blokuje.

Chociaż cud, że w ogóle się zainstalowało na moim starym jednordzeniowcu :slight_smile: Niestety czasy reakcji i niestabilność pogrążyły moje próby testów.
Próbowałem odczytywać znaki, niestety nic nie znalazł (chociaż trasę zapisał). W tym czasie nie reagował oczywiście na żadne klawisze (chociaż okienko podglądu kamery i widok mapki pod spodem były cały czas widoczne). Nawigacji nie testowałem, bo raczej korzystam z Yanosika (głównie ze względu na uwzględnianie natężenia ruchu).

Muszę czekać na nowy fon, ale raczej nieprędko to nastąpi.

Edit: Zapomniałbym - Samsung Galaxy S+ z KitKatem (CyanogenMod)

Hmm, sporo pytań. Pierwsze Dawidzie: Apka wygasza się jeśli dłużej stoimy w miejsu lub mamy długą prostą drogę na autostradzie. Celem jest oszczędzanie baterii.

#109, d3mol3k, tak to jest to.

  • jeżdżenie tą samą trasą nanosi te same znaki w różnych (niewiele oddalonych) miejscach od siebie. Tak, chodzi o potwierdzenie wyników kilku pomiarów po to, by pomiar był pewny. Różne miejsca wynikają z zaokrągleń pomiaru GPS.
    Mamy technikę pozwalająca na ustalenie przy dostatecznej ilości pomiarów najbardziej prawdopodobnego położenia znaku.
    Od pewniej ilości pomiarów następne, jeśli dają ten sam wynik, są już ignorowane.
    Chodzi tu po pierwsze o uniknięcie setek tysięcy tych samych pomiarów, czyli zamulenia serwera a po drugie o odsianie pomyłek typu rozpoznanie znaku ograniczenia prędkości namalowanego na tyle ciężarówki jadącej przed tobą.
    Ponieważ pomiaru nie da się zawsze automatycznie rozpoznać to masz ikonkę ze zdjęciem znaku. Jeśli na nią klikniesz, zobaczysz zdjęcie orginalne.

Druga sprawa to włączanie tracków GPS. Są one anonimizowane, tzn. pierwsze i ostatnie 5 min jazdy usuwamy.
Poza tym mamy mechanizm usuwania szumów z tracków czyli to, co zobaczysz tam jako podkład jest jakościowo lepsze niż surowy pomiar.

Następne odpowiedzi za moment.

Przekażę te wskazówki.

Powiem tak: robiliśmy testy porównawcze z innymi apkami. Nie wolno mi podać wyników, jednak jestem bardzo zadowolony.
Użyty tu kernel nawigacyjny rozwijano przez wiele lat. W Elektrobicie pracuje ponad 1500 programistów, nad tą apką siedziało 60 osób. Są dalsze plany, nowe funkcie oraz dalszy rozwój i usprawnienie interfejsu użytkownika.

To było w roadmap projektu. Jeśli nie ma teraz, to dojdzie w jednym z kolejnych sprintów.

U mnie blokuje - ale kiedy dojadę do celu ekran przygasa ale nie gaśnie całkiem.

@marek kleciak przepraszam że dam tu konkurencyjna apkę (screenshot) ale dla mnie najwazniejsze rzeczy są tu dość duże:

Prędkość z jaka się poruszam, dopuszczalna prędkość danego miejsca, no i dolny pasek kiedy dojeżdżam do fotoradaru zmienia kolor na żółty lub na czerwony (w zależności od mojej prędkości przed radarem) ale tu nie mam screena.

I tak trochę z innej beczki - czy istnieje jakaś możliwość by numery dróg na mapie (w nawigacjach) był pokazywany zgodnie z naszymi wzorami znaków dróg i autostrad? Czyli DK A i S czerwon atabliczka białe numery dróg oraz DW zółta tabliczka czarne litery no i drogi międzynarodowe E zielone tło białe numery.

Wiem że istnieje jeszcze podział DK i DW na o zwiększonym nacisku ale chociażby żeby taki efekt był widoczny na mapie? Sorka za pewnie mały off-topich w tej kwestii.

Taka możliwość na pewno istnieje, jest planowana dla całej Europy, nie tylko dla Polski. Twoje uwagi dotyczące pokazywania istotnych elementów o których piszesz, jak prędkość itd przekażę zespołowi który jest za to odpowiedzialny.

Pozdrowienia,
Marek

Co zrobić jeśli nie można się zalogować na stronę ebdirigo.com ?
Pada komanda: zły login lub hasło (ID i hasło przepisuję z danych mojego konta)

Napisz na help, podawałam maila. Niestety nie umiem odpowiedzieć